برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1396/04/24 - نسخه شماره 3762 صفحه اصلی

 مشکل مردم در موسسات اعتباري حل شود 

امام جمعه موقت تهران تاکيد کرد: نظام بايد مشکل سپرده‌هاي مردم را در موسسات مالي و اعتباري حل کند. اين مسئله به اعتماد مردم ميان نظام و دولت برمي گردد.

به گزارش مهر، آيت الله محمدعلي موحدي کرماني در خطبه‌هاي نماز جمعه تهران در مصلاي امام خميني (ره)، با اشاره به آياتي از قرآن کريم درباره «روز قيامت» اظهار داشت: در روز قيامت همه پرده‌ها کنار مي‌رود و همه مسائل آشکار مي‌شود؛ کساني در اين روز رسوا نمي‌شوند و مورد لطف خداوند قرار مي‌گيرند که در دنيا آبروي افراد را نمي‌بردند و پرده‌پوشي مي‌کرده‌اند.

وي افزود: در مقابل، کساني در اين روز رسوا شده و پرده‌شان دريده مي‌شود که در دنيا آبروي برادر مومن خود را بريزند و اهل غيبت باشند.

خطيب نماز جمعه تهران در همين رابطه تاکيد کرد: رسانه‌ها مراقبت کنند که آبروي افراد را نبرند؛ کلمه اي را نگويند که موجب سقوط يک فرد شود.

آيت‌الله موحدي کرماني افزود: افرادي که دستشان به مال حرام آلوده مي‌شود، آدم‌هايي که رشوه و ربا مي‌گيرند و کساني که در مسند قدرت ستم مي‌کنند، به ياد قيامت باشند که «يوم‌الحسرت» است.

امام جمعه موقت تهران در بخش ديگري از خطبه‌هاي نماز جمعه با اشاره به مشکلات برخي موسسات اعتباري اظهار داشت: نظام بايد مشکل سپرده‌هاي مردم را در موسسات مالي و اعتباري حل کند؛ مجلس محترم گام موثري برداشته، دولت هم کارهايي را شروع کرده که بايد به سرانجام برساند؛ اين مسئله به اعتماد مردم به نظام و دولت برمي‌گردد، اعتماد مردم را حفظ کنيد.

آيت‌الله موحدي کرماني افزود: مبادا نظام گرفتار رشوه شود، مبادا بانک‌ها گرفتار ربا شوند که متاسفانه شده‌اند! بايد بر اساس عقود شرعي عمل کنند؛ وگرنه، ربا و حرام است.وي تصريح کرد: خطر، بسيار بزرگ است؛ نظام را تهديد مي‌کند، يک درهم ربا تهديد بزرگي است، مي‌خواهيد ربا نشود، قرارداد شرعي ببنديد و رحم کنيد به خودتان!

تحريم‌ها نه تنها برداشته نشد، بلکه پي در پي اضافه شد

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم اظهار داشت: آمريکا مي‌پندارد که با فشار اقتصادي بر ملت ايران، مي‌تواند آنها را خسته کرده و در مقابل نظام قرار دهد؛ غافل از اينکه مردم 36 سال مقاومت کردند و خسته نشدند.

آيت‌الله موحدي کرماني در عين حال تاکيد کرد: البته مسئولان بايد در مقام حل مشکلات بويژه مشکلات اقتصادي برآيند و به موضوع توليد و اشتغال توجه ويژه کنند.

وي خاطرنشان کرد: در جريان برجام که بنا بود تحريم‌ها يکجا برداشته شود، نه تنها برداشته نشد که پي در پي اضافه شد؛ جان کري گفت ايران را بعد از توافق مجددا تحريم کرديم؛ آيا بعد از اينهمه خباثت و خيانت و پيمان‌شکني آمريکا جا ندارد که ملت ايران با فرياد رسا «مرگ بر آمريکا» بگويد؟!

وي تصريح کرد: آمريکا فهميده است که ستون نظام، ولايت است و همه سعي آن، سست کردن اين پايه است؛ از جمله اينکه در مقابل هر سخن رهبر انقلاب، مردم را به ترديد بيندازد، البته اين وسوسه‌ها در مردم تاثيري ندارد، چون اشراف بر مسائل داخلي و خارجي را به خوبي در بيانات رهبر انقلاب مشاهده مي‌کنند که به برکت همين بصيرت و صلابت، کشور ما در يک منطقه ناامن جزيره امن است.

خطيب نماز جمعه پايتخت با يادآوري اين نکته که سابقه پيمان‌شکني و خيانت‌هاي آمريکا را ملت ايران خوب مي‌دانند، اظهار داشت: مي‌دانند که آمريکا با مرسي در مصر چه کرد، رژيم خودگردان فلسطين که سال ها مذاکره کرد، چه دستاوردي به دست آورد؟ چه بر سر سودان آمد؟آيت‌الله موحدي کرماني گفت: رهبر انقلاب فرمودند که چرا 70 جلد کتاب مربوط به اسناد لانه جاسوسي در دانشگاهها و مدارس نيست؟!

اتباع 86 کشور جهان در بين داعش ديده مي‌شوند

وي با بيان اينکه داعش را در موصل ريشه‌کن کردند، ادامه داد: پليس عراق اعلام کرد که در جريان آزادسازي موصل بيش از هزار تکفيري کشته شد و دهها دستگاه خودروي بمبگذاري شده منهدم شد؛ همچنين رئيس فراکسيون امنيت و دفاع در پارلمان عراق، از هلاکت بيش از 28 هزار داعش و دستگيري 4 هزار نفر ديگر در طول جنگ خبر داد که 128 نفر از آنها فرمانده ارشد بوده‌اند و اتباع 86 کشور جهان در بين اينها ديده مي‌شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
خبر
بورس
خودرو
صنعت ومعدن
كشاورزي
بانک وبيمه
بانک‌ها نرخ سود فعلي را قابل اجرا نمي‌دانند
تکميل مسکن مهر تا پايان سال
Y7 Prime يک گوشي براي همه زمان‌ها