برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1396/03/29 - نسخه شماره 3742 صفحه اصلی

 مديرعامل شرکت پالايش نفت تبريز:پروژه توليد گازوئيل يورو 4 پالايشگاه تبريز بزودي به بهره‌برداري مي‌رسد 

مديرعامل شرکت پالايش نفت تبريز گفت : اجراي پروژه توليد گازوئيل فاقد گوگرد با استاندارد يورو 4 به ارزش 100 ميليون يورو، طي ماه‌هاي آينده و در پالايشگاه تبريز به بهره‌برداري مي‌رسد.

به گزارش شانا، غلامرضا باقري اظهارداشت: امروزه توجه به مسئوليت‌هاي اجتماعي يکي از مقوله‌هاي مهمي است که همه صنايع توليدي و حتي خدماتي بايد نسبت به آن توجه داشته باشند.

وي افزود: هرچند وظيفه برخي صنايع همچون پالايشگاه خدمات رساني است، اين صنايع نيز نسبت به محيط اطراف و جامعه خود نمي‌توانند بي‌تفاوت باشند، البته در اين مورد پالايشگاه تبريز اقدام‌هاي مهمي انجام داده است.

باقري با اشاره به اين‌که 90 درصد فرآورده‌هاي پالايشگاه تبريز خدماتي است، تصريح کرد: شرکت پالايش نفت تبريز در انجام طرح‌ها و پروژه‌هاي مختلف خود نسبت به موضوع‌هاي زيست محيطي توجه دارد.

مديرعامل پالايشگاه تبريز عنوان کرد: اين پالايشگاه با 265 ميليون يورو پروژه بنزين سازي توانسته است بنزين با کيفيت در منطقه ارائه دهد که اين امر موجب کاهش آلودگي هوا و افزايش بهداشت محيط زيست در شهر تبريز شده است.

وي ادامه داد: يکي ديگر از اقدام‌هاي زيست محيطي اين شرکت اجراي پروژه توليد گازوئيل فاقد گوگرد با استاندارد يورو4 به ارزش 100 ميليون يورو است که در ماه‌هاي آينده به بهره‌برداري مي‌رسد.

باقري در خصوص مازوت به دست آمده از فرآورده‌هاي اين شرکت، گفت: مازوت به دليل دارا بودن گوگرد بسيار در منطقه مورد استفاده قرار نمي‌گيرد و همه آن صادر مي‌شود.

به گزارش شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده‎هاي نفتي ايران، مديرعامل پالايشگاه تبريز با تاکيد بر اين‌که همسو با بهبود کيفيت محصولات توليدي در پالايشگاه تبريز اقدام‌هاي بسيار زيادي انجام شده است، افزود: کنترل فرآيند و به حداقل رساندن آب‌هايي که در حوضچه تبخير مي‌شود، از جمله اقدام‌هايي است که انجام گرفته، همچنين توانسته‌ايم آب‌هاي تبخيري در حوضچه را از 80 مترمکعب در سال گذشته به 40 مترمکعب کاهش دهيم که با اين کار 50 درصد تلفات آب شرکت کاهش يافته و ضمن اين‌که اين موضوع صرفه جويي در منابع است از انتشار آلودگي نيز جلوگيري مي‌کند.

وي تاکيد کرد: بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده طي 2 سال آينده از ورود تمام آب‌ها به حوضچه جلوگيري خواهد شد و اين آب‌ها به سيستم باز خواهند گشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
صفحه اول
خبر
کشاورزي
بازار سرمايه
صنعت، معدن و تجارت
بورس
نفت و انرژي
خودرو