برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1396/03/29 - نسخه شماره 3742 صفحه اصلی

 در ميان 18 بورس برتر دنيا؛بورس تهران چهارمين بورس پربازده شد 

بازدهي بورس تهران از ابتداي سال در رتبه چهارم قرار گرفت و توانست 12 رقيب ديگر را پشت سر بگذارد.

به گزارش سنا، با انتشار آمار بازدهي 18 بورس برتر دنيا، بورس تهران در ميان رقبا توانست با بازدهي 2.9 درصدي و پس از بورس کوآلالامپور، در رتبه چهارم قرار بگيرد.

بر اساس اين گزارش، با احتساب عملکرد بازارهاي جهاني در 6 ماه گذشته ، بورس استانبول با رشد 8.5 درصدي شاخص BIST100 در رتبه نخست نشست.

رتبه دوم مشترکا به بورس هنگ کنگ و شاخص هنگ سنگ و بورس آلمان و شاخص داکس تعلق گرفت که توانستند از ابتداي سال با بازدهي 5.4 درصدي همراه شوند.

رتبه سوم نيز به دو بورس بمبئي و شاخص BSE30 و بورس پاريس با شاخص کک تعلق گرفت که بازدهي 4.7 درصدي را در اين بازه زماني به ثبت رساندند.

در رتبه چهارم نيز بورس تهران با شاخص TEDPIX قرار گرفت که با بازدهي 2.9 درصدي آن، از ابتداي سال، توانست 12 رقيب ديگر را پشت سر بگذارد.

رتبه پنجم اين جدول مختص به بورس کوآلالامپور و شاخص KLCI بود که با بازدهي 2.6 درصدي توانست اين رتبه را به دست بياورد.

اما در ادامه، بورس نيويورک با شاخص اس اند پي و بازدهي 2.3 درصدي در رتبه ششم، بورس توکيو و شاخص نيکي ژاپن با بازدهي 2.2 درصدي و شاخص داوجونز بورس نيويورک نيز با همين مقدار بازدهي توانستند تواما در رتبه هفتم جدول قرار بگيرند.

شاخص تاپيکس در بورس توکيو بازدهي 1.9 درصدي خود را از ابتداي سال به ثبت رساند و جايگاه هشتم اين جدول را به خود اختصاص داد. در حالي که در رتبه بعدي بورس آمستردام با بازدهي 0.9 درصدي ، آخرين بازدهي مثبت اين جدول را به خود اختصاص داد.

اما برخي از بازارهاي جهاني نيز در اين ميان با بازدهي منفي همراه بودند.

بيشترين ميزان بازدهي منفي به بورس شانگهاي چين و شاخص SSEC تعلق گرفت که با بازدهي منفي 3.5 درصدي کم بازده ترين بازار شد.

پس از شانگهاي، بورس دوبي با افت 1.8 درصدي بازدهي و بورس عربستان سعودي با بازدهي منفي 1.5 درصدي ديگر بازارهاي منفي اين جدول نام گرفتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
صفحه اول
خبر
کشاورزي
بازار سرمايه
صنعت، معدن و تجارت
بورس
نفت و انرژي
خودرو