برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1396/03/29 - نسخه شماره 3742 صفحه اصلی

 مديرعامل شرکت بازرگاني دولتي ايران:خريد تضميني گندم به 4ميليون تن رسيد 

مديرعامل شرکت بازرگاني دولتي ايران، از خريد 4ميليون تن گندم با قيمت تضميني در کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر، 25 استان وارد عمليات اجرايي خريد تضميني گندم شده اند.

به گزارش مهر به نقل از شرکت بازرگاني دولتي ايران، يزدان سيف گفت: از نيمه فروردين ماه سالجاري که خريد تضميني گندم در مناطق جنوبي استانهاي کرمان و سيستان و بلوچستان شروع شد تا صبح امروز بيش از 4 ميليون تن گندم توليد داخلي از کشاورزان خريداري کرده ايم.

مديرعامل شرکت بازرگاني دولتي ايران افزود: هم اکنون در 25 استان کشور عمليات خريد جريان دارد و خريد تضميني گندم در استان خوزستان روزهاي پاياني خود را سپري مي کند.

معاون وزير جهادکشاورزي بيشترين مقدار گندم خريداري شده را مربوط به استان خوزستان با 1ميليون 342 هزار تن دانست و اظهارکرد: پس از خوزستان، استان هاي گلستان با 950 هزارتن، فارس با 505 هزارتن و کرمان با 200 هزار تن در رتبه هاي دوم تا چهارم خريد کشور قرار دارند.

سيف با اشاره به اينکه عمليات خريد در بسياري از استان ها با تأخير آغاز شده است، از عزم و آمادگي بالاي مراکز خريد شرکت بازرگاني دولتي ايران و مباشرين براي تحويل گيري و خريد گندم توليدي کشاورزان در سراسر کشور خبر داد.

مديرعامل شرکت بازرگاني دولتي ايران با بيان اينکه حدود 50 درصد از مطالبات گندمکاران پرداخت شده، تاکيد کرد: تمام سعي و تلاش دولت، سازمان برنامه و بودجه کشور و شرکت بازرگاني دولتي ايران بر اين است که با تامين اعتبارات مورد نياز، حاصل دسترنج کشاورزان عزيز به موقع و در زمان معقول و مناسب پرداخت شود.

معاون وزير جهاد کشاورزي، همچنين از رشد حدود 2 برابري توليد دانه روغني کلزا و خريد حدود120هزار تن از اين محصول در سالجاري تاکنون خبر داد.

وي تأکيد کرد: خريد تضميني مناسب و مورد قبول کلزاي توليدي توسط شرکت بازرگاني دولتي ايران در سال گذشته، که رضايت حداکثري کلزاکاران را درپي داشت، همراه با بکاربستن سياستها و برنامه ريزي هاي جديد مبتني بر افزايش توليد توسط وزارت جهاد کشاورزي در زمينه افزايش سطح زير کشت کلزا و استفاده از بذرهاي اصلاح شده و همچنين انجام اقدامات ترويج و به زراعي، موجب گرديد تا امسال شاهد افزايش 100درصدي توليد اين محصول استراتژيک در کشور باشيم.

مديرعامل شرکت بازرگاني دولتي ايران، با اشاره به خريد 67 هزارتن کلزا در پايان فصل سال گذشته، اظهار کرد: قيمت تضميني 2783 توماني هرکيلو کلزا نيز عامل مهمي در زمينه افزايش توليد اين محصول درسالجاري مي باشد.

سيف، استان گلستان را با خريد 49 هزارتن به عنوان استان پيشرو در خريد کلزا اعلام و اظهار کرد: استانهاي خوزستان، مازندران، فارس و اردبيل، به ترتيب با خريد مقادير 18945 تن،18780 تن، 9625 تن و 6000 تن، چهار استان ديگري هستند که تاکنون بيشترين خريد کلزا را انجام داده اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
صفحه اول
خبر
کشاورزي
بازار سرمايه
صنعت، معدن و تجارت
بورس
نفت و انرژي
خودرو