برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1396/03/29 - نسخه شماره 3742 صفحه اصلی

 عضو کميسيون امنيت ملي:با عربستان مقابله به مثل جدي مي‌کنيم 

عضو کميسيون امنيت ملي گفت: ما در برابر اقدامات ايذايي عربستان عليه ايران مقابله به مثل جدي خواهيم کرد.

حشمت‌الله فلاحت‌پيشه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با کشته شدن صياد بوشهري در گارد مرزباني عربستان اظهار داشت: شليک به يک صياد بي‌دفاع که هيچ ابزار نظامي در اختيار ندارد، خلاف کنوانسيون‌هاي بين‌المللي و اصل همجواري در خليج فارس است. وي تاکيد کرد: اين اقدام عربستان باعث انزجار بيش از پيش ايرانيان از دولت سعودي خواهد شد.

فلاحت‌پيشه با اشاره به اينکه عربستاني‌ها طي ساليان اخير به اقداماتي دست زده‌اند که در تاريخ مناسبات بين ايران و عربستان بي‌سابقه است، تصريح کرد:‌ بنده اين اقدامات را بهانه‌سازي‌هاي عربستان براي اقدامات ايذايي عليه ايران تلقي مي‌کنم.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس گفت:‌ عربستاني‌ها در ميدان نبرد با مردم يمن کشته‌هاي زيادي داده‌اند و انتقام آن را از ايران و مظلوماني مي‌گيرند که هيچ نقشي در جنگ واقعي يمن ندارند. وي يادآور شد:‌ کشتار زائران ايراني در منا، اقدامات نيابتي عربستان در حمايت از تروريست‌ها براي انجام عمليات خرابکارانه عليه ايران و کشتار مظلوماني چون صياد بي‌دفاع نشان مي‌دهد که عربستاني‌ها راهبرد تحريک ايران را در پيش گرفته‌اند.

فلاحت‌پيشه با تأکيد بر اينکه ايران بايد برخورد قاطعي در مقابل اقدامات عربستان انجام دهد، اظهار داشت: لازم است جمهوري اسلامي هشداري جدي و پيشگيرانه به عربستان بدهد که ما در برابر اين اقدامات مقابله به مثل جدي خواهيم کرد.

عضو فراکسيون ولايت با بيان اينکه مجلس شوراي اسلامي حتما اين قضيه را پيگيري خواهد کرد، خاطرنشان کرد:‌ علي رغم تعطيلي مجلس، کميسيون امنيت ملي هفته آينده با برگزاري جلسه اين موضوع را پيگيري مي‌کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
صفحه اول
خبر
کشاورزي
بازار سرمايه
صنعت، معدن و تجارت
بورس
نفت و انرژي
خودرو