برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1395/12/27 - نسخه شماره 3681 صفحه اصلی

 اخبار 

تشکر قاليباف از لاريجاني

شهردار تهران در نامه‌اي خطاب به رييس مجلس شوراي اسلامي از نمايندگان مجلس بابت به‌خاطر عدم تصويب طرح تحقيق و تفحص از شهرداري تهران تشکر و تقدير کرد.

به گزارش ايلنا، محمدباقر قاليباف در نامه‌اي خطاب به علي لاريجاني از نمايندگان مجلس به‌خاطر عدم تصويب طرح تحقيق و تفحص از شهرداري تهران تشکر کرد.

در متن اين نامه آمده: بي‌ترديد مجلس در رأس امور و نظارت نمايندگان بر عملکرد همه نهاد‌ها حق قانوني آنان است که مي‌تواند به اصلاح هرچه بيشتر کار‌ها و خدمت‌رساني هرچه بهتر به مردمي بيانجامد که امام راحل (ره) به حق آنان را بهترين خلق خدا ناميد.

ما با همه وجود به اين حقيقت باور داريم و به‌رغم آن‌که مورد محبت و اعتماد مجلس قرار گرفته‌ايم، آمادگي خود را براي دريافت نظرها، انتقاد‌ها و پاسخگويي به سئوال‌ها اعلام مي‌کنيم و مثل گذشته تعامل با نمايندگان مردم را بخشي از وظيفه ملي و مايه افتخار خود مي‌دانيم.

پايه حقوق کارگران
930 هزار تومان شد

با تصويب شوراي عالي کار در آخرين جلسه دستمزد سال 1395، حداقل دستمزد کارگران و مشمولان قانون کار از 812 هزار تومان به 930 هزار تومان افزايش يافت. به گزارش ايسنا، اعضاي شوراي عالي کار در طولاني‌ترين نشست تعيين مزد، که به رياست علي ربيعي - وزير کار- برگزار شد، پس از ثبت 13 ساعت چانه‌زني مداوم و مذاکرات فشرده‌ي مزدي، سرانجام حداقل دستمزد سال آينده‌ي ميليون‌ها کارگر ايراني و مشمول قانون کار چشم انتظار را، مشخص کردند. بر اين اساس، از فروردين سال آينده(1396)، حداقل دستمزد کارگران در فيش حقوقي با افزايش 14/5 درصدي اعمال خواهد شد. افزايش 12 درصدي ساير سطوح مزدي براي حداقل‌بگيران به‌اضافه‌ي روزانه 6768 ريال، از ديگر مصوبات اين جلسه بود. بر اين اساس، حداقل دستمزد روزانه از 270 هزار و 722 ريال در سال‌جاري به 310 هزار ريال در سال 1396 افزايش پيدا کرد. مصوبه‌ي افزايش 14/5 درصدي دستمزد سال 1396 طي روزهاي آينده براي اجراء به ادارات کل کار و واحدهاي مشمول قانون کار ابلاغ خواهد شد.

دفترچه بيمه تامين اجتماعي
حذف شد

دفترچه بيمه تامين اجتماعي در مراکز ملکي اين سازمان ، طي مراسمي در بيمارستان شهيد معيري و با حضور وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي رسما ، حذف شد. به گزارش ايرنا، بيمه شدگان تامين اجتماعي از اين پس در تمام مراکز درماني و بيمارستاني اين سازمان بدون در دست داشتن دفترچه درماني و فقط با يک کارت ملي مي توانند خدمات ، دريافت کنند.

همچنين ديگر نيازي به داشتن دفترچه براي نسخه نويسي پزشکان نيست چون اين خدمات به صورت الکترونيکي به بيماران ارائه مي شود و پزشکان نيز نسخه الکترونيکي براي بيماران تجويز مي کنند.

براي حذف دفترچه ها در مراکز ملکي سازمان تامين اجتماعي زيرساخت هاي لازم فراهم شده است و به همين منظور تمام حدود 42 ميليون بيمه شده سازمان تامين اجتماعي داراي پرونده الکترونيکي هستند.

پروژه حذف دفترچه ها در مراکز درماني سازمان تامين اجتماعي از حدود 2 سال گذشته کليد خورد و براي نخستين بار در استان يزد و آن هم براي بيماران خاص در آبان سال 94 آغاز شد. به همين منظور در سال 95 نيز برنامه ريزي براي حذف اين دفترچه ها در تمام مراکز درماني سازمان تامين اجتماعي با تامين زيرساخت ها انجام و جشن آن هم برگزار شد. از اين پس بيمه شدگان و مستمري بگيران و بازنشستگان سازمان تامين اجتماعي مي توانند تنها با استفاده از کد ملي در تمامي مراکز ملکي اين سازمان خدمات درماني دريافت کنند.

به گزارش ايرنا، علي ربيعي، وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي، سيدتقي نوربخش، مديرعامل سازمان تامين اجتماعي، سلمان خدادادي، رئيس کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي و علي نوبخت رئيس کميسيون بهداشت و درمان مجلس از جمله شرکت کنندگان اين مراسم بودند که از نحوه اجراي حذف دفترچه ها در بيمارستان ها و مراکز درماني اين سازمان بازديد کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
صفحه اول
خبر
صنعت، معدن و تجارت
بازار سرمايه
کشاورزي
بورس
نفت و انرژي
خودرو