برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1395/12/27 - نسخه شماره 3681 صفحه اصلی

 نهاونديان در جمع خبرنگاران:اولويت دولت در سال آينده دنبال کردن سياست‌هاي اقتصادي مقاومتي است 

رييس دفتر رييس جمهور گفت: سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي راه‌حل‌هاي شفابخشي را ارائه مي‌کند. از اين رو اولويت ما در سال آينده دنبال کردن سياست‌هاي اقتصادي مقاومتي است.

به گزارش ايلنا، محمد نهاونديان در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران گفت: ما در سالجاري شاهد يک رشد بسيار مطلوب بوده‌ايم. همه خانوارها و فعالاني که دراين بخش‌ها بوده‌اند به طور ملموس آن را لمس کرده‌اند که اکثر آن از باب درآمدهاي نفتي بوده که نسبت به گذشته قابل قياس نبوده است. در بخشي از زمينه‌ها مردم منتفع بوده‌اند. مانند بخش سلامت که رضايتمندي را مي‌توان در اعماق روستاها و سايرشهرهاي غير از پايتخت احساس کرد.

رييس دفتر رييس جمهور خاطرنشان کرد: عزت ملي و استغناء کشور با مثبت شدن طراز تجاري که آرزوي ديرين همه دولتمردان بود محقق شد. مي‌دانيد که استقلال سياسي ضامني مانند استقلال اقتصادي مي‌خواهد. اميدوارم زماني برسد که صادرات غير نفتي ما بيشتر از صادرات نفتي باشد. او ادامه داد: امسال شاهد بوديم که به دنبال سال گذشته از باب کار ريشه‌اي در اصلاح ساختار اقتصاد اقدامات خوبي صورت گرفت. سياست اقتصاد مقاومتي يک انسجام ايجاد کرده که ما بتوانيم توليد ملي را تربيت کنيم.

نهاونديان افزود: به حمد خدا امسال ما در بخش کشاورزي مثلاً گندم نه فقط اينکه نياز داخلي را برآورده کرده‌ايم بلکه به صادرکننده گندم نيز تبديل شده‌ايم و در بقيه اقلام کشاورزي نيز ميزان واردات کم شده و توليد افزايش يافته است.

او همچنين گفت: در حوزه‌هاي ديگر نيز اين خودکفايي سرايت کرده است. مثلاً در بخش حمل و نقل گشايش‌هاي فراواني صورت گرفته و امروز مي‌بينيم ميلياردها خرجي که هموطنانمان درکشورهاي ديگر مي‌کردند با گسترش حمل و نقل هوايي در داخل کشور صورت مي‌گيرد.

رئيس دفتر رياست جمهوري تاکيد کرد: شهرهاي ما تبديل به مراکز گردشگري شده و شاهد هستيم سرمايه‌گذاري‌هاي بسياري در اين امر صورت گرفته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
صفحه اول
خبر
صنعت، معدن و تجارت
بازار سرمايه
کشاورزي
بورس
نفت و انرژي
خودرو