برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1396/05/22 - نسخه شماره 3785 صفحه اصلی
 
 
ن و القلم و مايسطرون
ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران
معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي آبان ماه سال 90 ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران را بدين شرح اعلام کرد.
 • روزنامه نگار به واقعيت هاي عيني توجه مي کند و اخبار صحيح و دقيق و تفسيرهاي منطقي و منصفانه را در اختيار خوانندگان مي گذارد.
 • روزنامه نگاري يک خدمت اجتماعي است، نه يک فعاليت بازرگاني و روزنامه نگار همواره بر اساس وجدان و اخلاق عمل مي کند.
 • روزنامه نگار اخباري را منتشر مي کند که منبع آنها مشخص باشد.
 • سرقت ادبي، مخدوش ساختن متن ها و سندها و حذف اطلاعات اساسي رويدادها در روزنامه نگاري مطرود است.
 • روزنامه نگار از پذيرش هر گونه پاداش مادي براي پيشبرد مقاصد خصوصي مغاير با مصالح عمومي، خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار از قبول هر گونه فشار و تهديد براي انتشار مطالب و يا تغيير محتويات آنها، خودداري کرده و از خط مشي عمومي رسانه واصول شرافت حرفه اي تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار با احترام به استقلال و حاکميت ملي، نظم و امنيت عمومي و مصالح همگاني ازاصول شرافت حرفه اي خويشتن تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار به اصول ديني و معتقدات مذهبي، آداب و سنن قومي و ملي ، اخلاق حسنه و عفت عمومي احترام مي گذارد و از گرايش به تبعيض خصومت آميزدر اين زمينه ها و همچنين تشويق و تحريک به جنگ تجاوزگرانه نسبت به کشورهاي ديگر خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار براي پاسداشت ارزش هاي الهي و انساني از جمله عدالت طلبي، آزاديخواهي، صلح و امنيت بشر، استقلال و پيشرفت فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي ملتها و فرهنگ ها، احترام خاص قائل است.
 • کوشش در راه همزيستي مسالمت آميزملت ها، مقابله با گسترش وسايل و ادوات کشتار جمعي، جلوگيري از آلودگي محيط زيست و مبارزه عليه سلطه فرهنگي از رسالت هاي مهم روزنامه نگاري است.
 • احترام به حيثيت شخصي و حريم خصوصي افراد، خودداري از توهين، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش رواني جامعه از وظايف روزنامه نگاران محسوب مي شود.
 • روزنامه نگار موظف است ضمن دفاع از آزادي خبرو تفسير و انتقاد، اسرار حرفه اي خود را حفظ کند و از افشاي اطلاعات و اخباري که بصورت محرمانه به دست مي آورد به جز مواردي که با حکم دادگاه مشخص مي شود، خودداري کندورود ميلياردها دلار سرمايه خارجي به کشور بعد از برجام
هيچ استانداري را بدون هماهنگي انتخاب نکرده ام
وزير پيشنهادي کشور توضيحاتي در مورد حضور برادران همسرش در وزارت کشور ارائه داد.
به گزارش خانه ملت، عبدالرضا رحماني فضلي در مجمع نمايندگان خراسان پيرامون تشريح برنامه هاي خود اظهار داشت: ابعاد موضوعي مختلفي اعم از سياسي، امنيتي، اجتماعي و ... در وزارت کشور وجود دارد علاوه بر اين هماهنگي در استان ها نيز با استانداران و مجموعه وزارت کشور است.
وي افزود: مسئول هماهنگي 14 دستگاه حاکميتي مانند بسيج، سپاه و نيروي انتظامي وزارت کشور است. با احتساب دهياري ها 38 هزار مدير رده يک در وزارت کشور داريم که حاکميتي هستند، علاوه بر حجم بالاي کار در وزارت کشور مسائلي مانند انتخابات هم وجود دارد که تقريبا همه امور را تحت شعاع قرار مي دهد و حدود 6 ماه با هر انتخابات درگير هستيم.
هيچ استانداري را بدون هماهنگي انتخاب نکرده ام
وزير پيشنهادي کشور ادامه داد: بنده هيچ استانداري را بدون هماهنگي انتخاب نکرده ام؛ هماهنگي به معناي مشورت کردن و رعايت اصول است. در دور قبل اعلام کرديم که با شاخص هاي مشخص استانداران تعيين مي شوند.
وي افزود: در دور قبل به جز يک استاندار که خود نمايندگان گفتند نمي توانيم به توافق برسيم ...
» ادامه
وزير اطلاعات: همدلي دولت و مجلس به رفع مشکلات مردم مي انجامد
وزير پيشنهادي اطلاعات دولت دوازدهم با تاکيد بر حفظ امنيت پايدار مردم، گفت: برادري و همدلي بين دولت و مجلس و ساير قوا به رفع مشکلات مردم و پيشرفت کشور منتهي خواهد شد.
به گزارش خانه ملت، سيد محمود علوي با اشاره به برگزاري جلسه با فراکسيون اميد مجلس شوراي ...

» ادامه
خبر
هيچ يک از بيمارستان‌هاي پايتخت در برابر زلزله مقاوم نيست

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

خبر
بورس
خودرو
صنعت ومعدن
كشاورزي
بانک وبيمه