برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1396/04/24 - نسخه شماره 3762 صفحه اصلی
 
 
ن و القلم و مايسطرون
ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران
معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي آبان ماه سال 90 ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران را بدين شرح اعلام کرد.
 • روزنامه نگار به واقعيت هاي عيني توجه مي کند و اخبار صحيح و دقيق و تفسيرهاي منطقي و منصفانه را در اختيار خوانندگان مي گذارد.
 • روزنامه نگاري يک خدمت اجتماعي است، نه يک فعاليت بازرگاني و روزنامه نگار همواره بر اساس وجدان و اخلاق عمل مي کند.
 • روزنامه نگار اخباري را منتشر مي کند که منبع آنها مشخص باشد.
 • سرقت ادبي، مخدوش ساختن متن ها و سندها و حذف اطلاعات اساسي رويدادها در روزنامه نگاري مطرود است.
 • روزنامه نگار از پذيرش هر گونه پاداش مادي براي پيشبرد مقاصد خصوصي مغاير با مصالح عمومي، خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار از قبول هر گونه فشار و تهديد براي انتشار مطالب و يا تغيير محتويات آنها، خودداري کرده و از خط مشي عمومي رسانه واصول شرافت حرفه اي تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار با احترام به استقلال و حاکميت ملي، نظم و امنيت عمومي و مصالح همگاني ازاصول شرافت حرفه اي خويشتن تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار به اصول ديني و معتقدات مذهبي، آداب و سنن قومي و ملي ، اخلاق حسنه و عفت عمومي احترام مي گذارد و از گرايش به تبعيض خصومت آميزدر اين زمينه ها و همچنين تشويق و تحريک به جنگ تجاوزگرانه نسبت به کشورهاي ديگر خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار براي پاسداشت ارزش هاي الهي و انساني از جمله عدالت طلبي، آزاديخواهي، صلح و امنيت بشر، استقلال و پيشرفت فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي ملتها و فرهنگ ها، احترام خاص قائل است.
 • کوشش در راه همزيستي مسالمت آميزملت ها، مقابله با گسترش وسايل و ادوات کشتار جمعي، جلوگيري از آلودگي محيط زيست و مبارزه عليه سلطه فرهنگي از رسالت هاي مهم روزنامه نگاري است.
 • احترام به حيثيت شخصي و حريم خصوصي افراد، خودداري از توهين، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش رواني جامعه از وظايف روزنامه نگاران محسوب مي شود.
 • روزنامه نگار موظف است ضمن دفاع از آزادي خبرو تفسير و انتقاد، اسرار حرفه اي خود را حفظ کند و از افشاي اطلاعات و اخباري که بصورت محرمانه به دست مي آورد به جز مواردي که با حکم دادگاه مشخص مي شود، خودداري کندآمريکا در عمل به روح برجام شکست خورده است
معاون وزير اقتصاد:
بانک‌ها نرخ سود فعلي را قابل اجرا نمي‌دانند
معاون وزير اقتصاد گفت: در شرايط کنوني نرخ تورم روند کاهنده داشته وشوراي پول و اعتبار نيز نرخ سود 15 درصدي براي سپرده ها و 18 درصدي براي تسهيلات را اعلام کرده اما اين نرخ در بانکها اجرا نشده زيرا بانک ها بر اين باورند که اين نرخ قابليت اجرايي ندارد.
به گزارش ايلنا، حسين قضاوي در جمع خبرنگاران در خصوص عدم رعايت نرخ هاي سود از سوي بانک هاي دولتي اطظهار داشت: بايد با تقويت نظارت و جلب تقيد بانکها، تلاش کرد که مصوبات شوراي پول و اعتبار اجرا شود.
وي ادامه داد: اجرا نشدن نرخ هاي مصوب شوراي پول و اعتبار، هزينه را به همه بانک‌ها تحميل مي‌کند اين در حالي است که در دنيا، درآمد خالص بهره بانکها مثبت بوده و اينطور نيست که حاشيه بين نرخ بهره اي که از تسهيلات گرفته مي‌شود، در مقايسه با نرخ سود سپرده، منفي باشد.
قضاوي تصريح کرد: در دنيا براي ارزيابي عملکرد يکسال مالي بانک ها خالص درآمد بهره‌اي بايد مثبت باشد، اما در کشور ما وضعيت به گونه‌اي است که برخي از بانکها وقتي که درآمد مشاع از روي تسهيلات به مردم داده شده را با سودي که به مردم داده شده، مقايسه مي‌کنند سود سپرده ها بيشتر از درآمدي است که از تسيهلات ...
» ادامه
براي تدوين اجراي برنامه‌هاي اصلاحي نيازمند مشارکت مردم هستيم
وزير دادگستري گفت: دقت در احکام بايد بيشتر شود و حکم اتقان و استحکام لازم را داشته باشد. بايد برنامه ريزي کنيم طوري تا به نتايج مطلوب تري دست يابيم.
به گزارش ايلنا، حجت الاسلام مصطفي پورمحمدي در همايش سراسري مديران ستادي و استاني که از با حضور مهدي ...

» ادامه
مشکل مردم در موسسات اعتباري حل شود
امام جمعه موقت تهران تاکيد کرد: نظام بايد مشکل سپرده‌هاي مردم را در موسسات مالي و اعتباري حل کند. اين مسئله به اعتماد مردم ميان نظام و دولت برمي گردد.
به گزارش مهر، آيت الله محمدعلي موحدي کرماني در خطبه‌هاي نماز جمعه تهران در مصلاي امام خميني (ره)، ...

» ادامه
خبر
بازطراحي راکتور اراک معامله‌اي پر سود بود
ساير مطالب
تکميل مسکن مهر تا پايان سال
Y7 Prime يک گوشي براي همه زمان‌ها

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

خبر
بورس
خودرو
صنعت ومعدن
كشاورزي
بانک وبيمه
بانک‌ها نرخ سود فعلي را قابل اجرا نمي‌دانند
تکميل مسکن مهر تا پايان سال
Y7 Prime يک گوشي براي همه زمان‌ها