برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1396/03/29 - نسخه شماره 3742 صفحه اصلی
 
 
ن و القلم و مايسطرون
ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران
معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي آبان ماه سال 90 ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران را بدين شرح اعلام کرد.
 • روزنامه نگار به واقعيت هاي عيني توجه مي کند و اخبار صحيح و دقيق و تفسيرهاي منطقي و منصفانه را در اختيار خوانندگان مي گذارد.
 • روزنامه نگاري يک خدمت اجتماعي است، نه يک فعاليت بازرگاني و روزنامه نگار همواره بر اساس وجدان و اخلاق عمل مي کند.
 • روزنامه نگار اخباري را منتشر مي کند که منبع آنها مشخص باشد.
 • سرقت ادبي، مخدوش ساختن متن ها و سندها و حذف اطلاعات اساسي رويدادها در روزنامه نگاري مطرود است.
 • روزنامه نگار از پذيرش هر گونه پاداش مادي براي پيشبرد مقاصد خصوصي مغاير با مصالح عمومي، خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار از قبول هر گونه فشار و تهديد براي انتشار مطالب و يا تغيير محتويات آنها، خودداري کرده و از خط مشي عمومي رسانه واصول شرافت حرفه اي تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار با احترام به استقلال و حاکميت ملي، نظم و امنيت عمومي و مصالح همگاني ازاصول شرافت حرفه اي خويشتن تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار به اصول ديني و معتقدات مذهبي، آداب و سنن قومي و ملي ، اخلاق حسنه و عفت عمومي احترام مي گذارد و از گرايش به تبعيض خصومت آميزدر اين زمينه ها و همچنين تشويق و تحريک به جنگ تجاوزگرانه نسبت به کشورهاي ديگر خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار براي پاسداشت ارزش هاي الهي و انساني از جمله عدالت طلبي، آزاديخواهي، صلح و امنيت بشر، استقلال و پيشرفت فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي ملتها و فرهنگ ها، احترام خاص قائل است.
 • کوشش در راه همزيستي مسالمت آميزملت ها، مقابله با گسترش وسايل و ادوات کشتار جمعي، جلوگيري از آلودگي محيط زيست و مبارزه عليه سلطه فرهنگي از رسالت هاي مهم روزنامه نگاري است.
 • احترام به حيثيت شخصي و حريم خصوصي افراد، خودداري از توهين، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش رواني جامعه از وظايف روزنامه نگاران محسوب مي شود.
 • روزنامه نگار موظف است ضمن دفاع از آزادي خبرو تفسير و انتقاد، اسرار حرفه اي خود را حفظ کند و از افشاي اطلاعات و اخباري که بصورت محرمانه به دست مي آورد به جز مواردي که با حکم دادگاه مشخص مي شود، خودداري کندشمخاني: مصوبه سناي آمريکا در هيات نظارت بر اجراي برجام بررسي شد
عضو کميسيون امنيت ملي:با عربستان مقابله به مثل جدي مي‌کنيم
براي سال 1395؛رشد اقتصادي 12.5 درصد شد
معاون رفاه اجتماعي وزارت تعاون خبر داد:توقف طرح «پرداخت مستمري به کم‌درآمدها»
معاون رفاه اجتماعي وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي ضمن اعلام ثبت‌نام تعداد کثيري در سامانه «رفاه اجتماعي» ـ جهت شناسايي نيازمندان غيرتحت پوشش نهادهاي حمايتي و پرداخت مستمري به کم‌درآمدها ـ ، از متوقف شدن اين طرح در راستاي انجام بررسي‌هاي بيشتر خبر داد.
احمد ميدري در گفت‌وگو با ايسنا، در خصوص آخرين وضعيت اجراي طرح «پرداخت مستمري به کم‌درآمدها» گفت: درحال حاضر تعداد قابل توجهي در سامانه خدمات حمايتي ثبت نام کرده‌اند.
وي افزود: با وجود آن که اعلام کرديم تنها افراد نيازمند که دارايي و درآمد آنان بيانگر نيازمند بودن آنان است، در اين سامانه ثبت نام کنند و حتي براساس بعد خانوار سقف ميزان درآمد خانوار هاي متقاضي را نيز اعلام کرديم، اما متاسفانه اولا 50 درصد کساني که تاکنون در اين سامانه ثبت نام کرده اند هم اکنون تحت پوشش کميته امداد يا بهزيستي قرار هستند و بنابراين ثبت نام آنها بي دليل بوده است؛ ثانيا از ميان 50 درصد ديگري که تحت پوشش نهادهاي حمايتي نبوده و در اين سامانه ثبت نام کرده‌اند نيز تنها يک سوم آنان مشمول بازرسي ميداني خواهند شد تا متوجه شويم نياز آنان واقعي است يا خير؛ ساير ثبت نام کنندگان نيز اصلا مشمول اين طرح نمي شوند.
معاون رفاه اجتماعي وزارت رفاه ادامه داد: درمرحله نخست اجراي اين طرح به صورت آزمايشي آن را اعلام عمومي کرديم تا بررسي کنيم چه گروه‌هايي اقدام به ثبت نام دراين سامانه مي کنند و متاسفانه ديديم تعداد بسيار زيادي از آنها مشمول اين طرح نمي شوند،اين درحاليست که هرچند در چنين روش هايي که فرآيند جذب آسان است، متقاضي افزايش مي يابد اما بايد اين شيوه اطلاع رساني در کشور فرهنگ سازي شود.
ميدري اعلام کرد: لذا درحال حاضر اجراي اين طرح متوقف شده است تا بررسي هاي لازم ...
» ادامه
در کميسيون کشاورزي اتاق تهران مطرح شد:دخالت دولت در تجارت موادغذايي دليل نابساماني‌ها
دبير انجمن صنايع لبني دخالت‌هاي دولت در توليد و تجارت محصولات کشاورزي و غذايي را يکي از دلايل عمده نابساماني‌ اخير بازار عنوان کرد.
به گزارش فارس، در نشست فعالان حوزه کشاورزي و صنايع غذايي در سي و هفتمين نشست کميسيون کشاورزي اتاق بازرگاني،‌صنايع و کشاورزي ...

» ادامه
معاون توسعه فناوري معاونت علمي و فناوري رئيس جمهوري:امضاي قراردادهاي جديد نفتي قدرت چانه‌زني ايران را در عرصه بين‌الملل تقويت مي‌کند
معاون توسعه فناوري معاونت علمي و فناوري رئيس جمهوري با بيان اين‌که توسعه مناسبات اقتصادي سبب بالارفتن قدرت چانه زني کشور در عرصه بين‌المللي مي‌شود، گفت: در قراردادهاي جديد نفتي افزون بر سرمايه‌گذاري به موضوع انتقال فناوري و بازاريابي براي فروش محصولات ...
» ادامه
اما و اگرهاي خصوصي سازي در صنعت خودرو ايران
مشاور انجمن خودروسازان مي گويد : دولت بايد به سمت اقتصاد بازار حرکت کند تا به تدريج از حيطه دخالت هايش در صنعت خودرو کاسته شود.
داوود ميرخاني رشتي در گفتگو با خبر خودرو با توجه به مساله خصوصي سازي اظهار داشت : هر چند تاکنون بخش عمده اي از سهام دو شرکت ...

» ادامه
خبر
جهانگيري در جلسه شوراي عالي آب:بحران کم آبي يکي از اصلي ترين چالش هاي پيش روي کشور است
فرمانده کل ارتش در مرزهاي غربي: فقط براي دفاع حضور نداريم بلکه براي شکار هم مستقريم
کشاورزي
مديرعامل شرکت بازرگاني دولتي ايران:خريد تضميني گندم به 4ميليون تن رسيد
دبير انجمن برنج:ممنوعيت واردات قيمت برنج را 100 درصد افزايش داد
بازار سرمايه
مدير عامل بانک سپه خبرداد:برخورداري از مزاياي يک درجه بالاتر براي شعبي که يکي از کارکنان آن حافظ کل قرآن شود
صنعت، معدن و تجارت
مدير کل نظارت بر شبکه‌هاي توزيعي:درج قيمت بر روي کالاها ضروري است
بورس
در ميان 18 بورس برتر دنيا؛بورس تهران چهارمين بورس پربازده شد
صنايع برتر بازار در دوران رکود
آمادگي اپراتورهاي اينترنت براي ورود به فرابورس
نفت و انرژي
مديرعامل شرکت پالايش نفت تبريز:پروژه توليد گازوئيل يورو 4 پالايشگاه تبريز بزودي به بهره‌برداري مي‌رسد
با پايين رفتن قيمت‌هاي نفت؛جان سختي شرکت‌هاي شيل آمريکا به محک گذاشته مي‌شود
نحوه انتخاب غول‌هاي نفتي توسط مناطق نفت‌خيز جنوب
بازدهي مطلوب در طرحهاي پتروشيمي است
خودرو
مدير عامل شرکت زامياد:اولين کاميونت با برند اروپايي به ايران مي آيد

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

صفحه اول
خبر
کشاورزي
بازار سرمايه
صنعت، معدن و تجارت
بورس
نفت و انرژي
خودرو