برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1395/12/27 - نسخه شماره 3681 صفحه اصلی
 
 
ن و القلم و مايسطرون
ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران
معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي آبان ماه سال 90 ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران را بدين شرح اعلام کرد.
 • روزنامه نگار به واقعيت هاي عيني توجه مي کند و اخبار صحيح و دقيق و تفسيرهاي منطقي و منصفانه را در اختيار خوانندگان مي گذارد.
 • روزنامه نگاري يک خدمت اجتماعي است، نه يک فعاليت بازرگاني و روزنامه نگار همواره بر اساس وجدان و اخلاق عمل مي کند.
 • روزنامه نگار اخباري را منتشر مي کند که منبع آنها مشخص باشد.
 • سرقت ادبي، مخدوش ساختن متن ها و سندها و حذف اطلاعات اساسي رويدادها در روزنامه نگاري مطرود است.
 • روزنامه نگار از پذيرش هر گونه پاداش مادي براي پيشبرد مقاصد خصوصي مغاير با مصالح عمومي، خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار از قبول هر گونه فشار و تهديد براي انتشار مطالب و يا تغيير محتويات آنها، خودداري کرده و از خط مشي عمومي رسانه واصول شرافت حرفه اي تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار با احترام به استقلال و حاکميت ملي، نظم و امنيت عمومي و مصالح همگاني ازاصول شرافت حرفه اي خويشتن تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار به اصول ديني و معتقدات مذهبي، آداب و سنن قومي و ملي ، اخلاق حسنه و عفت عمومي احترام مي گذارد و از گرايش به تبعيض خصومت آميزدر اين زمينه ها و همچنين تشويق و تحريک به جنگ تجاوزگرانه نسبت به کشورهاي ديگر خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار براي پاسداشت ارزش هاي الهي و انساني از جمله عدالت طلبي، آزاديخواهي، صلح و امنيت بشر، استقلال و پيشرفت فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي ملتها و فرهنگ ها، احترام خاص قائل است.
 • کوشش در راه همزيستي مسالمت آميزملت ها، مقابله با گسترش وسايل و ادوات کشتار جمعي، جلوگيري از آلودگي محيط زيست و مبارزه عليه سلطه فرهنگي از رسالت هاي مهم روزنامه نگاري است.
 • احترام به حيثيت شخصي و حريم خصوصي افراد، خودداري از توهين، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش رواني جامعه از وظايف روزنامه نگاران محسوب مي شود.
 • روزنامه نگار موظف است ضمن دفاع از آزادي خبرو تفسير و انتقاد، اسرار حرفه اي خود را حفظ کند و از افشاي اطلاعات و اخباري که بصورت محرمانه به دست مي آورد به جز مواردي که با حکم دادگاه مشخص مي شود، خودداري کندظريف:مهمترين موضوع سياست خارجي اجراي برجام بود
رييس جمهور:با وحدت، اتحاد و همبستگي مي‌توانيم به اهداف بلند خود دست پيدا کنيم
نهاونديان در جمع خبرنگاران:اولويت دولت در سال آينده دنبال کردن سياست‌هاي اقتصادي مقاومتي است
«هدف و اقتصاد» بررسي کرد:
دورنماي اقتصاد در سال96
الهه بهرام- با نگاه اجمالي بر مهمترين دستاوردهاي اقتصادي سال 95، در مي يابيم که اقتصاد ايران در مقايسه با چندين سال گذشته به توفيقات نسبتاً بالايي دست پيدا کرد. کسب رشد اقتصادي بالاي 7 درصد، تک رقمي شدن نرخ تورم، ايجاد 700 هزار فرصت شغلي و... مهمترين ثمرات اقتصادي امسال بود که در اقتصاد به بار نشست. اما اين تمام ماجرا نيست و علي رغم اين ماحصل اقتصادي مثبت، دولت در بحث خروج از رکود آن طور که بايد موفق عمل نکرد. بنابراين رشد مذکور نتوانست به طور ملموس و عيني در تار و پود زندگي مردم نمايانگر شود. حال اين که چشم انداز اقتصاد و مؤلفه هاي اصلي آن در سال جديد چگونه ارزيابي مي شوند، سؤال بسيار مهمي است که کارشناسان اقتصادي در گفت و گو با «هدف و اقتصاد» به تحليل و بررسي آن مي پردازند.
رشد اقتصادي سال 96 بين 3 تا4 درصد پيش بيني مي شود
حسن زيبايي، کارشناس اقتصادي و آينده‌پژوهي، به «هدف و اقتصاد» مي گويد: رشد اقتصادي سال 95 ناشي از پيشران نفتي بود،‌ که در سال آينده اين جهش نفتي را در اقتصاد نخواهيم داشت. از اين رو رشد اقتصادي ما حدود 3 درصد ارزيابي مي شود.
محمد حسين برخوردار، کارشناس اقتصادي، در اين باره به «هدف و اقتصاد» مي گويد: ‌از آن جايي که سياست هاي خارجي آمريکا، اقتصاد کشورهاي وابسته را دچار مشکل مي سازد؛ اين گونه پيش بيني مي شود اقتصاد ايران رشد سختي را در سال 96 پيش رو داشته باشد و رشد حدود 8 درصدش به رشد 3 الي 4 درصدي تنزل پيدا کند.
وحيد شقاقي، کارشناس اقتصادي ديگر نيز، در اين باره به «هدف و اقتصاد» چنين توضيح مي دهد: از آن جايي که ‌سال آينده ديگر رشد اقتصادي ما نفتي نخواهد بود؛ برآوردها حاکي از اين است که رشد اقتصادي در سال 96 به حدود 3 الي4 درصد برسد.
احتمال بالاي بازگشت ...
» ادامه
رئيس اتحاديه پيراهن دوزان:رکود بازار شب عيد پوشاک فراتر از انتظار بود
رئيس اتحاديه پيراهن دوزان گفت: در توليد پوشاک به لحاظ کيفيت مشکلي نداريم و به راحتي با شرکت‌هاي ترک و چيني رقابت مي کنيم زيرا اين صنعت در ايران وجود دارد اما قاچاق و ورود بي ضابطه پوشاک کمر توليد داخل را شکسته و قدرت رقابت را از ما گرفته است.مجتبي دروديان ...
» ادامه
ورود بدون اظهار ارز همراه مسافر بيش از ?? هزار دلار ممنوع

» ادامه
مجرى طرح توسعه فازهاى 20 و 21 پارس جنوبى اعلام کرد:برداشت 2.5 ميليون بشکه ميعانات گازي ار فاز 20 و 21
مجرى طرح توسعه فازهاى 20 و 21 پارس جنوبى گفت: تاکنون 2.5 ميليون بشکه ميعانات گازي به صورت تجمعي از مخزن فازهاي 20 و 21 برداشت شده است.
به گزارش فارس، عليرضا عبادي در جمع خبرنگاران با تاکيد بر تکميل خطوط لوله انتقال گاز فازهاي 20 و 21، گفت: عمليات براى ...

» ادامه
صفحه اول
سرويس جديد ايرانسل براي ناشنوايان راه‌اندازي شد
تا 500هزار ريال از همراه اول عيدي بگيريد
خبر
وزير اطلاعات:مدير دولتي «دوتابعيتي» نداريم
اخبار
بازار سرمايه
هيچ ترديدي نسبت به آمار اقتصادي وجود ندارد
تحويل 5 تعاوني از 8 تعاوني منحله به موسسه اعتباري کاسپين
نفت و انرژي
مجري طرح توسعه فاز 19 پارس جنوبي اعلام کرد:تزريق روزانه 30 ميليون متر مکعب گاز از فاز 19 به خط ششم سراسري

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

صفحه اول
خبر
صنعت، معدن و تجارت
بازار سرمايه
کشاورزي
بورس
نفت و انرژي
خودرو