برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1396/03/07 - نسخه شماره 3726 سازمان آگهی ها تلفن :88978473 - 09123906054 نمابر : 88989456 صفحه اصلی
 
 
ن و القلم و مايسطرون
ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران
معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي آبان ماه سال 90 ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران را بدين شرح اعلام کرد.
 • روزنامه نگار به واقعيت هاي عيني توجه مي کند و اخبار صحيح و دقيق و تفسيرهاي منطقي و منصفانه را در اختيار خوانندگان مي گذارد.
 • روزنامه نگاري يک خدمت اجتماعي است، نه يک فعاليت بازرگاني و روزنامه نگار همواره بر اساس وجدان و اخلاق عمل مي کند.
 • روزنامه نگار اخباري را منتشر مي کند که منبع آنها مشخص باشد.
 • سرقت ادبي، مخدوش ساختن متن ها و سندها و حذف اطلاعات اساسي رويدادها در روزنامه نگاري مطرود است.
 • روزنامه نگار از پذيرش هر گونه پاداش مادي براي پيشبرد مقاصد خصوصي مغاير با مصالح عمومي، خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار از قبول هر گونه فشار و تهديد براي انتشار مطالب و يا تغيير محتويات آنها، خودداري کرده و از خط مشي عمومي رسانه واصول شرافت حرفه اي تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار با احترام به استقلال و حاکميت ملي، نظم و امنيت عمومي و مصالح همگاني ازاصول شرافت حرفه اي خويشتن تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار به اصول ديني و معتقدات مذهبي، آداب و سنن قومي و ملي ، اخلاق حسنه و عفت عمومي احترام مي گذارد و از گرايش به تبعيض خصومت آميزدر اين زمينه ها و همچنين تشويق و تحريک به جنگ تجاوزگرانه نسبت به کشورهاي ديگر خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار براي پاسداشت ارزش هاي الهي و انساني از جمله عدالت طلبي، آزاديخواهي، صلح و امنيت بشر، استقلال و پيشرفت فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي ملتها و فرهنگ ها، احترام خاص قائل است.
 • کوشش در راه همزيستي مسالمت آميزملت ها، مقابله با گسترش وسايل و ادوات کشتار جمعي، جلوگيري از آلودگي محيط زيست و مبارزه عليه سلطه فرهنگي از رسالت هاي مهم روزنامه نگاري است.
 • احترام به حيثيت شخصي و حريم خصوصي افراد، خودداري از توهين، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش رواني جامعه از وظايف روزنامه نگاران محسوب مي شود.
 • روزنامه نگار موظف است ضمن دفاع از آزادي خبرو تفسير و انتقاد، اسرار حرفه اي خود را حفظ کند و از افشاي اطلاعات و اخباري که بصورت محرمانه به دست مي آورد به جز مواردي که با حکم دادگاه مشخص مي شود، خودداري کندرييس فراکسيون مستقلين مجلس:لاريجاني و نزديکان او به دنبال حذف مطهري نيستند
مجيدرضا حريري تاکيد کرد:ضرورت واردات کالاهاي استراتژيک از چين
اصلاح تصميم نادرست “بنزيني” دولت احمدي‌نژاد
تماس تلفني رئيس جمهوري روسيه با روحاني :پوتين: به توافقات بين المللي پايبنديم
رئيس جمهوري روسيه در تماس تلفني با حجت الاسلام والمسلمين حسن روحاني پيروزي در دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري ايران را تبريک گفت و درباره برجام و همکاري هاي منطقه اي گفت و گو کرد.
به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت الاسلام والمسلمين حسن روحاني در تماس تلفني رييس جمهوري روسيه با وي، با بيان اينکه جمهوري اسلامي ايران از توسعه همکاري ها با همسايگان خود و از جمله روسيه استقبال مي کند، گفت: ايران مصمم تر از گذشته آماده تقويت همکاري هاي دوجانبه و منطقه اي با کشور روسيه است و در آينده پيش رو، شاهد همکاري هاي بسيار نزديکتري ميان دو کشور خواهيم بود.
رييس جمهوري با تشکر از تبريک رييس جمهوري روسيه و با اشاره به روند رو به توسعه روابط اقتصادي دو کشور طي سال هاي اخير، گفت: اين روند رو به رشد روابط نشان دهنده اراده دو کشور براي توسعه همکاري ها بويژه در زمينه اقتصادي و تجاري است و تهران از توسعه همکاري هاي في مابين در پروژه هاي مهم زيرساختي و صنعتي و تقويت روابط در حوزه هاي انرژي و بانکي حمايت مي کند.
روحاني با تاکيد بر اينکه تهران به تعهدات خود در اجراي برجام، تا زماني که ديگر طرف ها نيز به تعهداتشان عمل کنند، پايبند است، افزود: همکاري هاي روسيه در اجراي برجام و همکاري در زمينه هسته اي بين دو کشور مورد استقبال ما است و تهران آماده اجرايي و عملياتي کردن توافقات هسته اي خود با روسيه مي باشد.
وي به همکاري هاي مشترک و همچنين توسعه تعاملات درسطح کريدور شمال – جنوب نيز اشاره کرد و اظهار داشت: اين همکاري ها بايد همسو با منافع ملتها و تقويت صلح و ثبات منطقه، بيش از پيش توسعه يابد.
رئيس جمهوري همچنين به همکاري هاي تهران و مسکو در حوزه تقويت صلح و ثبات و مبارزه با تروريسم ...
» ادامه
شعبه نجف بانک ملي ايران افتتاح مي شود
معاون امور ارزي و بين الملل بانک ملي ايران با اعلام اينکه شعبه نجف اين بانک آماده افتتاح است، از برنامه ريزي براي تغيير ساختار شعب اروپايي خبر داد.
به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، «غلامرضا پناهي» اظهار داشت: پس از رفع تحريم ها، جلسات منظم و فشرده ...

» ادامه
نعمت زاده: براي افزايش 25 درصدي صادرات غيرنفتي برنامه ريزي کرده ايم
وزير صنعت، معدن و تجارت شاه بيت توسعه صنعتي کشور را صادرات برشمرد و از برنامه ريزي براي افزايش 25 درصدي صادرات غيرنفتي تا پايان سال خبر داد. به گزارش ايرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «محمدرضا نعمت زاده» که در گردهمايي مديران ارشد وزارتخانه سخن مي گفت، ...
» ادامه
معاون نظارت بر ناشران بورس تهران مطرح کرد:لزوم اصلاح تابلوي معاملات بورس به 10 صنعت
معاون نظارت بر ناشران و اعضاي شرکت بورس تهران از پيشنهاد تغيير نظام طبقه بندي صنايع از ISIC به ICB و راه‌اندازي شاخص‌هاي قيمت متناسب با اين نظام ها خبر داد.
به گزارش فارس، روح الله حسيني مقدم با اشاره به لزوم اطلاح طبقه بندي صنايع در بورس ايران گفت:بازارهاي ...

» ادامه
وزير نفت: ادعاي پرداخت جريمه به ترکيه دروغ محض است
وزير نفت، ادعاي پرداخت جريمه به ترکيه را دروغ محض دانست و گفت: آنچه در قرارداد گازي با ترکيه وجود دارد، اصلاح قيمت بوده و بحث جريمه مطرح نيست.
به گزارش وزارت نفت، بيژن زنگنه درباره ادعاي ارزان فروشي گاز به ترکيه از سوي ايران اظهار داشت: اين ادعا دروغ ...

» ادامه
پالايشگاه لاوان در مسير توسعه
مديرعامل پالايشگاه لاوان گفت : پالايشگاه لاوان با اجراي طرح هاي توسعه و بهبود کيفيت، گوگرد زدايي نفت گاز، کاهش نفت کوره، ساخت اسکله و تغيير خوراک و غيره در مسير توسعه و پيشرفت قرار گرفته است.
به گزارش ايرنا، «محمدعلي اخباري» اظهارداشت: با برنامه ريزي ...

» ادامه
خبر
رئيس‌جمهور با تبريک حلول ماه‌رمضان به سران کشورهاي اسلامي:با بحران‌سازي دشمنان در زمينه اسلام‌ستيزي و اسلام‌هراسي مقابله شود
احمد خاتمي:ظرفيت خودر ا در تحمل نقد بالا ببريد
وزير آموزش و پرورش:موارد سند 2030 اجرايي نشده است
سردار جلالي:عربستان به دنبال راه‌اندازي جنگ بين وهابيت و شيعه است
بازار سرمايه
مدير عامل بانک ايران زمين تاکيد کرد:ضرورت همگام سازي بازرسي با تغييرات تکنولوژي و پيشرفت‌هاي آن
امضاي تفاهمنامه همکاري هاي مشترک موسسه اعتباري ملل (عسکريه) و بانک آينده
صنعت، معدن و تجارت
اقدامات دولت براي تنظيم بازار ماه رمضانعرضه به موقع کالاهاي اساسي و نظارت بر قيمت‌ها
بورس
عضو هيأت عامل سازمان حسابرسي:فقط يک قالب براي صورت‌هاي مالي بانک‌ها مبناست
نفت و انرژي
مديرعامل شرکت ملي گاز تشريح کرد:برنامه‌هاي ايران براي حضور 10 درصدي در تجارت جهاني گاز
در پنجمين نشست هم‌انديشي مديران ارشد شرکت ملي نفت ايران بررسي شدچالش‎ها و فرصت‎هاي شرکت ملي نفت با محوريت برنامه ششم توسعه

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

صفحه اول
خبر
کشاورزي
بازار سرمايه
صنعت، معدن و تجارت
بورس
نفت و انرژي
خودرو