برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1395/03/11 - نسخه شماره 3451 سازمان آگهی ها تلفن :88978473 - 09123906054 نمابر : 88989456 صفحه اصلی
 
 
ن و القلم و مايسطرون
ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران
معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي آبان ماه سال 90 ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران را بدين شرح اعلام کرد.
 • روزنامه نگار به واقعيت هاي عيني توجه مي کند و اخبار صحيح و دقيق و تفسيرهاي منطقي و منصفانه را در اختيار خوانندگان مي گذارد.
 • روزنامه نگاري يک خدمت اجتماعي است، نه يک فعاليت بازرگاني و روزنامه نگار همواره بر اساس وجدان و اخلاق عمل مي کند.
 • روزنامه نگار اخباري را منتشر مي کند که منبع آنها مشخص باشد.
 • سرقت ادبي، مخدوش ساختن متن ها و سندها و حذف اطلاعات اساسي رويدادها در روزنامه نگاري مطرود است.
 • روزنامه نگار از پذيرش هر گونه پاداش مادي براي پيشبرد مقاصد خصوصي مغاير با مصالح عمومي، خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار از قبول هر گونه فشار و تهديد براي انتشار مطالب و يا تغيير محتويات آنها، خودداري کرده و از خط مشي عمومي رسانه واصول شرافت حرفه اي تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار با احترام به استقلال و حاکميت ملي، نظم و امنيت عمومي و مصالح همگاني ازاصول شرافت حرفه اي خويشتن تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار به اصول ديني و معتقدات مذهبي، آداب و سنن قومي و ملي ، اخلاق حسنه و عفت عمومي احترام مي گذارد و از گرايش به تبعيض خصومت آميزدر اين زمينه ها و همچنين تشويق و تحريک به جنگ تجاوزگرانه نسبت به کشورهاي ديگر خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار براي پاسداشت ارزش هاي الهي و انساني از جمله عدالت طلبي، آزاديخواهي، صلح و امنيت بشر، استقلال و پيشرفت فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي ملتها و فرهنگ ها، احترام خاص قائل است.
 • کوشش در راه همزيستي مسالمت آميزملت ها، مقابله با گسترش وسايل و ادوات کشتار جمعي، جلوگيري از آلودگي محيط زيست و مبارزه عليه سلطه فرهنگي از رسالت هاي مهم روزنامه نگاري است.
 • احترام به حيثيت شخصي و حريم خصوصي افراد، خودداري از توهين، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش رواني جامعه از وظايف روزنامه نگاران محسوب مي شود.
 • روزنامه نگار موظف است ضمن دفاع از آزادي خبرو تفسير و انتقاد، اسرار حرفه اي خود را حفظ کند و از افشاي اطلاعات و اخباري که بصورت محرمانه به دست مي آورد به جز مواردي که با حکم دادگاه مشخص مي شود، خودداري کندبخاطر مردم، کنار هم باشيم نه رو‌بروي هم
لايحه جديد بانکداري بدون ربا به مجلس مي‌رود
قرارداد فروش 80 هزار تن ال پي جي به اندونزي امضا شد
دبيرهيات دولت اعلام کرد:
بازنشستگان با دريافتي 750هزارتومان مشمول افزايش 20درصدي حقوق
دبير هيأت دولت اعلام کرد: افزايش 20 درصدي حقوق تنها به بازنشستگاني با دريافتي 750 هزار تومان تعلق مي‌گيرد.
به گزارش مهر، به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، محسن حاجي ميرزايي، با اشاره به اينکه انتخاب تيترهاي غيردقيق براي پوشش خبري اين مصوبه سبب برداشت نادرستي از ميزان دقيق افزايش حقوق شده است گفت: براساس مصوبه هيأت دولت، افزايش حقوق بازنشستگان، وظيفه بگيران، مشترکان صندوق هاي بازنشستگي کشوري و سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح بسته به اينکه حداقل حقوق يعني هفت ميليون و 500 هزار ريال دريافت مي کرده اند يا حقوق آنها بالاتر از 15 ميليون ريال بوده، بين حداکثر 20 تا حداقل 12 درصد تعيين شده است.
دبير هيأت دولت با بيان اينکه، افزايش 20 درصدي حقوق، تنها متعلق به آن دسته از بازنشستگاني است که حداقل حقوق يعني مبلغ هفت ميليون 500 هزار ريال را دريافت مي کرده اند، تصريح کرد: به هر ميزان که فرد بازنشسته از اين رقم بيشتر دريافت مي کرده، درصد افزايش حقوق او نيز از 20 درصد کمتر خواهد شد.
حاجي ميرزايي افزود: در واقع افزايش حقوق بازنشستگان، بين 20 تا 12 درصد متغير خواهد بود و بيشترين ميزان افزايش، يعني 20 درصد متعلق به افرادي است که حداقل حقوق را دريافت مي کرده اند و کمترين آن يعني 12 درصد متعلق به افرادي است که 15 ميليون ريال به بالا دريافت مي کرده اند. لذا به هر ميزان که دريافتي افراد از حداقل حقوق يعني هفت ميليون و 500 هزار ريال بيشتر باشد، درصد افزايش حقوق آنها نيز از 20 درصد به سمت 12 درصد کاهش پيدا مي کند.
به گفته دبير هيئت دولت به طور مثال فردي که تا پيش از اين هفت ميليون و پانصد هزار ريال حقوق بازنشستگي دريافت مي کرده افزايش حقوق 20 درصدي خواهد داشت و فردي که دريافتي او ده ميليون ريال ...
» ادامه
ظريف درجمع ايرانيان مقيم ورشو:آمريکا براي اجراي تعهداتش در برجام جدي نيست
وزير امورخارجه گفت: طرف هاي غربي و بخصوص آمريکا در آن حدي که بايد براي اجراي تعهداتشان در برجام جدي باشند، جدي نيستند و هنوز برخي بقاياي ذهني تحريم در سيستم هاي پولي اروپايي باقي مانده است
به گزارش مهر ، محمدجواد ظريف وزير امور خارجه کشورمان در جلسه ...

» ادامه
کريمي قدوسي:لاريجاني خطوط قرمز پايداري را پذيرفت
عضو جبهه پايداري در مشهد گفت: در جلسه‌اي که با لاريجاني داشتيم، انتقادهاي‌مان را به عملکرد ايشان به‌ صورت صريح و شفاف بيان کرديم و ايشان هم اين خطوط قرمز را پذيرفتند.
به گزارش ايسنا، جواد کريمي‌قدوسي در گفت‌وگو با ايلنا، در پاسخ به سوالي درباره اختلاف‌هاي ...

» ادامه
لزوم رتبه‌بندي بانک‌هاي ايراني در تعامل با بانک‌هاي خارجي
مديرعامل بانک شهر گفت: نظام بانکي ايران براي تعامل با بانک‌هاي خارجي نيازمند اعتبار‌سنجي از سوي شرکت‌هاي بزرگ بين‌المللي و دريافت رتبه جهاني در اين خصوص است.
به گزارش مرکز ارتباطات و روابط‌عمومي بانک شهر، دکتر حسين محمدپورزرندي با تاکيد بر لزوم توانمندسازي ...

» ادامه
انتقاد چايکاران از دولت
رئيس اتحاديه چايکاران با بيان اينکه دولت بايد مطالبات چايکاران را به موقع پرداخت کند، گفت: برداشت برگ سبز چاي در چين اول امسال نسبت به سال قبل حدود 25 درصد افزايش داشته است.
ايرج هوسمي در گفتگو با مهر با اشاره به اينکه شنيده مي‌شود دولت تصميم گرفته ...

» ادامه
بازار صادارتي لبنيات از دست رفت
رئيس انجمن صنفي گاوداران گفت: براي صادرات 50 هزار تن شير خشک، 200 ميليارد تومان يارانه اختصاص يافته است و منتظرابلاغ آن هستيم.احمد مقدسي در گفت‌وگو با ايلنا گفت: صادارت براي کشور ارزآوري خواهد داشت و تسهيل امر صادرات حائز اهميت است؛ بنابراين از دست رفتن ...
» ادامه
مذاکرات گازي ايران با اعراب خليج فارس متوقف شد
معاون وزير نفت با تاييد توقف روند مذاکرات ايران با برخي از کشورهاي عربي براي فروش گاز، گفت: «شرايطي که با عربستان پيش آمد، برخي از کشورهاي عربي را نگران کرده است.»
به گزارش مهر، روابط خاص سياسي جمهوري اسلامي ايران و عربستان سعودي بر روند مذاکرات امضاي ...

» ادامه
بيکاري 770 دکل حفاري نفتي جهان
همزمان با سقوط آزاد قيمت جهاني نفت، در طول يکسال گذشته بيش از 770 دکل حفاري نفت و گاز جهان بيکار شدند تا اثبات شود با نفت 40 دلاري ديگر حفر چاه نفت طرفدار ندارد.به گزارش مهر، در ادامه سقوط آزاد قيمت جهاني و منطقه‌اي نفت خام و گاز طبيعي، فعاليت دکل‌هاي ...
» ادامه
معاون وزيرصنعت :
پيش‌فروش خودرو بدون اجازه دولت ممنوع شد
معاون وزير صنعت از ممنوعيت پيش‌فروش خودرو بدون اجازه دولت خبر داد و گفت: سود مشارکت خريدار در پيش‌فروش‌ها نبايد کمتر از سود بانکي باشد.
محمود نوابي در گفتگو با مهر گفت: براساس ابلاغيه دولت، پيش‌فروش خودرو بدون اجازه وزارت صنعت، معدن و تجارت ممنوع است ...

» ادامه
خبر
دبير شوراي عالي امنيت ملي:ايران از سقوط دمشق و بغداد جلوگيري کرد
بازار سرمايه
اجراي موفق طرح آزمايشي حمايت از بنگاه‌‌هاي کوچک و متوسط
کشاورزي
هشدار اتحاديه اغذيه‌فروشان درباره تاج خروس
کاهش ? ميليون هکتاري کشت محصولات تراريخته جهان
نفت و انرژي
آمادگي دانمارک و پرتغال براي ورود به صنعت پتروشيمي ايران
صادرات ? ميليارد دلار گازوئيل درسال 95
جلسه شرکت ملي گاز ايران و گازپروم روسيه در 11 محور برگزار شد
معاون وزير نفت خبر داد:اوکراين آماده مشارکت در طرح‌هاي ذخيره‌سازي گاز ايران است
خودرو
وام 100 ميليوني بدون سپرده بانک ها به خودروسازان
مصرف‌کنندگان خودروهاي خارجي 2 بار هزينه گارانتي مي‌پردازند!
شوراي رقابت فعلاً تصميم جديدي براي آزادسازي قيمت خودرو ندارد

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

خبر
بازار سرمايه
کشاورزي
نفت و انرژي
خودرو