برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1395/04/31 - نسخه شماره 3491 سازمان آگهی ها تلفن :88978473 - 09123906054 نمابر : 88989456 صفحه اصلی
 
 
ن و القلم و مايسطرون
ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران
معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي آبان ماه سال 90 ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران را بدين شرح اعلام کرد.
 • روزنامه نگار به واقعيت هاي عيني توجه مي کند و اخبار صحيح و دقيق و تفسيرهاي منطقي و منصفانه را در اختيار خوانندگان مي گذارد.
 • روزنامه نگاري يک خدمت اجتماعي است، نه يک فعاليت بازرگاني و روزنامه نگار همواره بر اساس وجدان و اخلاق عمل مي کند.
 • روزنامه نگار اخباري را منتشر مي کند که منبع آنها مشخص باشد.
 • سرقت ادبي، مخدوش ساختن متن ها و سندها و حذف اطلاعات اساسي رويدادها در روزنامه نگاري مطرود است.
 • روزنامه نگار از پذيرش هر گونه پاداش مادي براي پيشبرد مقاصد خصوصي مغاير با مصالح عمومي، خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار از قبول هر گونه فشار و تهديد براي انتشار مطالب و يا تغيير محتويات آنها، خودداري کرده و از خط مشي عمومي رسانه واصول شرافت حرفه اي تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار با احترام به استقلال و حاکميت ملي، نظم و امنيت عمومي و مصالح همگاني ازاصول شرافت حرفه اي خويشتن تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار به اصول ديني و معتقدات مذهبي، آداب و سنن قومي و ملي ، اخلاق حسنه و عفت عمومي احترام مي گذارد و از گرايش به تبعيض خصومت آميزدر اين زمينه ها و همچنين تشويق و تحريک به جنگ تجاوزگرانه نسبت به کشورهاي ديگر خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار براي پاسداشت ارزش هاي الهي و انساني از جمله عدالت طلبي، آزاديخواهي، صلح و امنيت بشر، استقلال و پيشرفت فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي ملتها و فرهنگ ها، احترام خاص قائل است.
 • کوشش در راه همزيستي مسالمت آميزملت ها، مقابله با گسترش وسايل و ادوات کشتار جمعي، جلوگيري از آلودگي محيط زيست و مبارزه عليه سلطه فرهنگي از رسالت هاي مهم روزنامه نگاري است.
 • احترام به حيثيت شخصي و حريم خصوصي افراد، خودداري از توهين، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش رواني جامعه از وظايف روزنامه نگاران محسوب مي شود.
 • روزنامه نگار موظف است ضمن دفاع از آزادي خبرو تفسير و انتقاد، اسرار حرفه اي خود را حفظ کند و از افشاي اطلاعات و اخباري که بصورت محرمانه به دست مي آورد به جز مواردي که با حکم دادگاه مشخص مي شود، خودداري کندروحاني: فساد با موعظه و مجازات از بين نمي رود
حسين‌زاده اعلام کرد: تشکيل ستاد اقتصاد مقاومتي و حمايت از صنايع متوسط و کوچک در بانک ملي ايران
شرايط کارت‌هاي اعتباري تغيير کرد
بازگشت ايران به بازارهاي اوراق قرضه بين‌المللي پس از 14 سال
وزير امور اقتصاد و دارايي در مصاحبه با بلومبرگ اظهار کرد ايران پس از 14 سال، سرگرم بررسي بازگشت به بازارهاي بين المللي اوراق قرضه است.
به گزارش ايسنا، علي طيب‌نيا در مصاحبه با اين پايگاه خبري آمريکايي اظهار کرد: انتظار مي‌رود ايران در آينده‌اي نزديک رتبه اعتباري دريافت کند که گامي براي کمک به جذب سرمايه‌گذاران اوراق قرضه خواهد بود.
وي در ادامه افزود: مقامات ايراني با همه آژانس‌هاي اعتبارسنجي سرگرم مذاکره هستند.
بر اساس گزارش بلومبرگ، دولت روحاني 10 ماه پيش از پايان دوره اول رياست جمهوري خود تلاش مي‌کند موفقيت ديپلماتيک تاريخي خود را به مزاياي اقتصادي محسوس براي80 ميليون نفر جمعيت ايران تبديل کند، اما تلاش دولت براي جذب ميلياردها دلار سرمايه‌گذاري خارجي مورد نياز براي بازسازي زيرساخت به دليل عدم تمايل بانک‌هاي خارجي براي همکاري با ايران به مانع برخورد کرده است. بانک‌هاي جهاني از اين واهمه دارند که ساير تحريم‌هاي آمريکا را که تحت توافق هسته‌اي سال 2015 برداشته نشده‌اند نقض کنند و تحت مجازات قرار بگيرند.
طيب نيا در اين مصاحبه گفت: در حوزه روابط بانکي بويژه بانک‌هاي بزرگ ما همچنان با مشکلاتي روبرو هستيم، با اين همه اين مشکلات به تدريج و با گذشت زمان حل خواهند شد.
بر اساس اين گزارش، توافق هسته‌اي براي بسياري از سرمايه‌گذاران ي به منزله گشايش يکي از بزرگترين بازارهاي بکر دنيا بوده است.
طبق گزارش صندوق بين‌المللي پول، ايران آخرين بار در ژوييه سال 2002 اوراق قرضه بين‌المللي صادر کرد. اکبر کميجاني، معاون بانک مرکزي در مصاحبه‌اي در تاريخ 10 تير به بلومبرگ گفته بود مقامات آژانس رتبه سنجي فيتچ ماه ژوئن براي ارزيابي مقدماتي اقتصاد ايران به اين کشور سفر کردند. اين شرکت دو ماه قبل تاييد ...
» ادامه
تهديد غرب در مجلس
رييس مجلس شوراي اسلامي ضمن هشدار به آمريکا به دليل اقدامات ايذايي در مقابل توافق هسته اي، از سازمان انرژي اتمي خواست تا طرح راه اندازي کارخانه هسته اي براي غني سازي در درجات مورد نياز را آماده کند.
به گزارش ايرنا، علي لاريجاني با انتقاد از بيانيه اخير ...

» ادامه
تکذيب حضور «تبعه سوري» در تعرض به سفارت عربستان
سرپرست مجتمع قضايي ويژه رسيدگي به جرايم کارکنان دولت حضور تبعه سوري در ماجراي تعرض به سفارت عربستان را تکذيب کرد.
قاضي حسيني در گفت‌وگو با ايسنا اظهار کرد: اخباري منتشر شده که يک متهم اين پرونده از کشور سوريه بوده در حالي که اين موضوع صحت ندارد و تمامي ...

» ادامه
قرارداد آتي سبد سهام درمسيربازار سرمايه
در هفتمين نشست از سلسله نشست هاي انجمن مالي اسلامي، مجيد پيره، کارشناس مسول مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامي سازمان بورس و اوراق بهادار و عضو کميته آموزش انجمن مالي اسلامي ايران آخرين تحولات ابزارهاي مالي اسلامي در بازار سرمايه را مرور کرد.
اين کارشناس ...

» ادامه
دلايل سقوط آزاد مصرف گازوئيل ايران
وزير نفت با تشريح دلايل سقوط آزاد مصرف گازوئيل در کشور، جزئيات طرح جديد مقابله با قاچاق سوخت و به ويژه گازوئيل را تشريح کرد.
به گزارش مهر، بيژن زنگنه با اشاره به کاهش روزانه 20 ميليون ليتري در مصرف گازوئيل کشور، گفت: مهمترين دليل کاهش و صرفه جويي روزانه ...

» ادامه
پيشي گرفتن عراق از عربستان در بازار نفت
در ماه ژوئن براي اولين بار عراق از عربستان سعودي در عرضه نفت به هندوستان - سومين کشور مصرف کننده نفت در جهان - پيشي گرفته است.
به گزارش ايسنا، عراق نفت‌خام سنگين ارزان قيمت خود را در اختيار پالايشگاه‌هاي هندي قرار مي‌دهد که از اين نوع نفت براي توليد ...

» ادامه
خبر
آيت الله جنتي دبير شوراي نگهبان ماند
فرمانده کل سپاه:مدعيان امنيت با بدترين شرايط امنيتي در کشورهايشان مواجه‌اند
عادل آذر در صحن علني مجلس:تخلفي ببينم بدون مماشات اعلام ميکنم
اميرعبداللهيان:منطقه مديون سردار سليماني است
صنعت ،معدن وتجارت
‌مديرعامل سازمان صنايع کوچک عنوان کرد:سهم 42 درصدي صنايع کوچک در اشتغال
بورس
مذاکره براي افزايش زمان معاملات آنلاين سکه در بورس کالا
ايران‌زمين
صادرات فرش اردبيل کمتر از يک درصد است
افزايش سقف تسهيلات بدون بهره دانش‌بنيان تا ??? ميليون ريال
ايران‌زمين
طرح بهبود فرآيند و بهينه سازي شرکت پالايش نفت اصفهان در خطوط مالي ايران و کره جنوبي
ارائه آموزش‌هاي متنوع سازمان فرهنگي شهرداري درنمايشگاه کودک و نوجوان
مديرکل استاندارد اردبيل خبر داد:300 مورد بازرسي براي کاهش عرضه کالاهاي غيراستاندارد
نفت و انرژي
دوراهي عربستان سعودي براي افزايش دوباره قيمت‌نفت
مرحله نخست راه اندازي پتروشيمي بوعلي سينا تا 2 هفته آينده
پيش بيني صندوق بين المللي پول:رشد قيمت نفت به اقتصاد خاورميانه کمک مي کند
لزوم همراهي گاز و انرژيهاي تجديدپذير در مبارزه با گرمايش زمين
کره جاي چين را گرفتدومين چيني در صنعت نفت ايران خلع يد شد
خودرو
عرضه محصول جديد ايران خودرو
آزاد سازي قيمت خودرو بدون وجود فضاي رقابتي بي معني است
نقش کاهش سود بانکي در افزايش رقابت پذيري در صنعت خودرو

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

خبر
بازار سرمايه
صنعت ،معدن وتجارت
بورس
ايران‌زمين
ايران‌زمين
نفت و انرژي
خودرو