برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1395/12/08 - نسخه شماره 3666 سازمان آگهی ها تلفن :88978473 - 09123906054 نمابر : 88989456 صفحه اصلی
 
 
ن و القلم و مايسطرون
ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران
معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي آبان ماه سال 90 ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران را بدين شرح اعلام کرد.
 • روزنامه نگار به واقعيت هاي عيني توجه مي کند و اخبار صحيح و دقيق و تفسيرهاي منطقي و منصفانه را در اختيار خوانندگان مي گذارد.
 • روزنامه نگاري يک خدمت اجتماعي است، نه يک فعاليت بازرگاني و روزنامه نگار همواره بر اساس وجدان و اخلاق عمل مي کند.
 • روزنامه نگار اخباري را منتشر مي کند که منبع آنها مشخص باشد.
 • سرقت ادبي، مخدوش ساختن متن ها و سندها و حذف اطلاعات اساسي رويدادها در روزنامه نگاري مطرود است.
 • روزنامه نگار از پذيرش هر گونه پاداش مادي براي پيشبرد مقاصد خصوصي مغاير با مصالح عمومي، خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار از قبول هر گونه فشار و تهديد براي انتشار مطالب و يا تغيير محتويات آنها، خودداري کرده و از خط مشي عمومي رسانه واصول شرافت حرفه اي تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار با احترام به استقلال و حاکميت ملي، نظم و امنيت عمومي و مصالح همگاني ازاصول شرافت حرفه اي خويشتن تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار به اصول ديني و معتقدات مذهبي، آداب و سنن قومي و ملي ، اخلاق حسنه و عفت عمومي احترام مي گذارد و از گرايش به تبعيض خصومت آميزدر اين زمينه ها و همچنين تشويق و تحريک به جنگ تجاوزگرانه نسبت به کشورهاي ديگر خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار براي پاسداشت ارزش هاي الهي و انساني از جمله عدالت طلبي، آزاديخواهي، صلح و امنيت بشر، استقلال و پيشرفت فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي ملتها و فرهنگ ها، احترام خاص قائل است.
 • کوشش در راه همزيستي مسالمت آميزملت ها، مقابله با گسترش وسايل و ادوات کشتار جمعي، جلوگيري از آلودگي محيط زيست و مبارزه عليه سلطه فرهنگي از رسالت هاي مهم روزنامه نگاري است.
 • احترام به حيثيت شخصي و حريم خصوصي افراد، خودداري از توهين، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش رواني جامعه از وظايف روزنامه نگاران محسوب مي شود.
 • روزنامه نگار موظف است ضمن دفاع از آزادي خبرو تفسير و انتقاد، اسرار حرفه اي خود را حفظ کند و از افشاي اطلاعات و اخباري که بصورت محرمانه به دست مي آورد به جز مواردي که با حکم دادگاه مشخص مي شود، خودداري کندوزير کشور:روحاني کمترين فاصله را با رهبري داشته است
هشدارهاي انتخاباتي روحاني
ظريف:دامن زدن به ديدگاه‌هاي فرقه‌اي براي هيچ کسي سودي ندارد
«هدف و اقتصاد» بررسي کرد:‌
رشد اقتصادي برپايه تمرکز زاديي دولتي
هدف و اقتصاد- از آن جايي که “ساختار سازماني دولت” يکي از مهمترين مؤلفه هاي پيشبرد اقتصاد به سمت رشد محسوب مي شود؛ اغلب کشورهاي پيشرفته داراي ساختاري نامتمرکز هستند که در آن قدرت در همه سطوح توزيع شده است. اين در حاليست که تمرکزگرايي، از بسياري جهات امنيت و ثبات اقتصادي را تهديد مي‌کند. در کشور ما نيز به رغم تلاش هاي صورت گرفته، هنوز ساختار متمرکز دولتي حاکم است و مداخله دولت در بسياري از زمينه ها، فرصت خصوصي سازي واقعي و ايجاد فضاي رقابتي را محدود کرده است. از اين رو مي بايست ديوار تمرکزگرايي در کشور فرو ريخته شود و دولت تصدي‌گري خود را کم و به بخش خصوصي اعتماد کند. کارشناسان اقتصادي نيز در اين خصوص توضيحاتي را به «هدف و اقتصاد» ارائه دادند.
تمرکززدايي دولتي بر رشد اقتصادي اثرگذار است
تمرکززدايي با آزاد شدن ورود به فضاي کسب و کار، به‌طور مستقيم سبب افزايش کارآيي و بهره‌وري دولت مي‌شود که اين موضوع مي‌تواند سبب بهبود ارائه خدمات عمومي به افراد و کسب و کارهاي موجود شود.
دکتر آلبرت بغزيان، کارشناس اقتصادي، به «هدف و اقتصاد» مي گويد: اگر تمرکززدايي درست صورت بگيرد مسلماً بر رشد اقتصادي اثرگذار است. با ايجاد تمرکززدايي دولت هزينه ها کاهش، کارآيي و بهره وري افزايش مي يابد؛ زيرا کارها به افراد کاردان و متخصص سپرده مي شود.
عليرضا خيري، کارشناس اقتصادي ديگر، به «هدف و اقتصاد» چنين توضيح مي دهد: زدودن تمرکز دولت در بخش هاي مختلف اقتصادي منجر به بهبود فضاي کسب و کار، افزايش کارايي، بهره‌وري و اشتغال مي شود. بنابراين اقتصادي که در آن تمرکززدايي انجام مي شود، مي تواند رشد بالاتري را تجربه نمايد.
دولت به اشتباه در برخي امور وارد مي شود
خيري اظهار مي کند: متأسفانه دولت در بسياري مواقع، ...
» ادامه
رئيس مجمع واردات به مهر اعلام کرد:شبه دولتي‌ها مشتري کارت‌هاي بازرگاني اجاره‌اي
رئيس مجمع واردات با اشاره به معضل کارت هاي بازرگاني اجاره اي، گفت: بوروکراسي شديد دولتي و تراکم دستور العمل ها و مقررات زائد، دليل گسترش اين معضل است.
عليرضا مناقبي در گفتگو با مهر با اشاره به گسترش سوء استفاده از کارت هاي بازرگاني اجاره اي، اظهار داشت: ...

» ادامه
کاهش هزينه هاي مبادلاتي از اولويت هاي اصلي دولت
وزير امور اقتصادي و دارايي ايجاد فضاي مناسب کسب و کار و کاهش هزينه هاي مبادلاتي براي سرمايه گذاران و فعالان اقتصادي داخلي و خارجي را يکي از اولويت ها و جهت گيري هاي اصلي دولت خواند.
به گزارش شادا، علي طيب نيا طي سخناني در همايش “استانداردهاي بين‌المللي ...

» ادامه
ادامه گران‌فروشي مرغ در آستانه شب عيد
طي ماه‌هاي اخير نه تنها آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان بلکه گرانفروشي عده‌اي باعث افزايش روزافزون قيمت گوشت مرغ در آستانه سال نو شده است و وزارت کشاورزي به عنوان متولي توليد و سازمان حمايت مصرف‌کنندگان به عنوان حامي حقوق مشتري در اين باره پاسخي ندارند.
به ...

» ادامه
رئيس سازمان بورس:خط و نشان براي ارگانهايي که به بورس اطلاعات نمي‌دهند
رئيس سازمان بورس با اشاره به اين که از سال 92 اجراي استانداردها به صورت اختياري به شرکتها ابلاغ شده گفت: حسابهاي بانکي شرکتها و مجموعه‌هايي که اطلاعات شفاف به سازمان بورس نمي دهند مسدود مي شود.به گزارش تسنيم، شاپور محمدي در همايش استانداردهاي بين المللي ...
» ادامه
صفحه اول
هواوي سومين توليدکننده گوشي در جهان شد
خبر
صالحي: ايران ??? تن کيک زرد و الياف کربن مي‌خرد
بازار سرمايه
مشارکت بانک ملي ايران در طرح کاشت نهال در باغ ملل پارک پرديسان
کشاورزي
چوب دلالان، لاي چرخ کارخانه‌هاي فرآوري زيتون
تخصيص اعتبار مشوق صادراتي صنعت لبنيات؛ به‌زودي
قائم مقام وزير جهاد کشاورزي:هلند به اندازه کل صادرات ايران محصول کشاورزي صادر مي‌کند
زخم بيابان زايي بر پيکر جنگل هاي کهن زاگرس
بورس
مديرعامل بورس کالا:تا پايان سال بورس خودرو راه‌اندازي مي‌شود
نفت و انرژي
مديرعامل شرکت نفت فلات قاره ايران:عمليات استقرار نخستين شناور پالايشگاهي در خليج فارس آغاز شد
خام فروشي ميعانات گازي متوقف مي‎شود
اعلام بودجه اکتشاف در برنامه ششم
يک قدم بين طلاي سياه تا خاک سياه!

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

صفحه اول
خبر
صنعت، معدن و تجارت
بازار سرمايه
کشاورزي
بورس
نفت و انرژي
خودرو