برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1395/10/30 - نسخه شماره 3634 سازمان آگهی ها تلفن :88978473 - 09123906054 نمابر : 88989456 صفحه اصلی
 
 
ن و القلم و مايسطرون
ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران
معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي آبان ماه سال 90 ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران را بدين شرح اعلام کرد.
 • روزنامه نگار به واقعيت هاي عيني توجه مي کند و اخبار صحيح و دقيق و تفسيرهاي منطقي و منصفانه را در اختيار خوانندگان مي گذارد.
 • روزنامه نگاري يک خدمت اجتماعي است، نه يک فعاليت بازرگاني و روزنامه نگار همواره بر اساس وجدان و اخلاق عمل مي کند.
 • روزنامه نگار اخباري را منتشر مي کند که منبع آنها مشخص باشد.
 • سرقت ادبي، مخدوش ساختن متن ها و سندها و حذف اطلاعات اساسي رويدادها در روزنامه نگاري مطرود است.
 • روزنامه نگار از پذيرش هر گونه پاداش مادي براي پيشبرد مقاصد خصوصي مغاير با مصالح عمومي، خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار از قبول هر گونه فشار و تهديد براي انتشار مطالب و يا تغيير محتويات آنها، خودداري کرده و از خط مشي عمومي رسانه واصول شرافت حرفه اي تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار با احترام به استقلال و حاکميت ملي، نظم و امنيت عمومي و مصالح همگاني ازاصول شرافت حرفه اي خويشتن تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار به اصول ديني و معتقدات مذهبي، آداب و سنن قومي و ملي ، اخلاق حسنه و عفت عمومي احترام مي گذارد و از گرايش به تبعيض خصومت آميزدر اين زمينه ها و همچنين تشويق و تحريک به جنگ تجاوزگرانه نسبت به کشورهاي ديگر خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار براي پاسداشت ارزش هاي الهي و انساني از جمله عدالت طلبي، آزاديخواهي، صلح و امنيت بشر، استقلال و پيشرفت فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي ملتها و فرهنگ ها، احترام خاص قائل است.
 • کوشش در راه همزيستي مسالمت آميزملت ها، مقابله با گسترش وسايل و ادوات کشتار جمعي، جلوگيري از آلودگي محيط زيست و مبارزه عليه سلطه فرهنگي از رسالت هاي مهم روزنامه نگاري است.
 • احترام به حيثيت شخصي و حريم خصوصي افراد، خودداري از توهين، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش رواني جامعه از وظايف روزنامه نگاران محسوب مي شود.
 • روزنامه نگار موظف است ضمن دفاع از آزادي خبرو تفسير و انتقاد، اسرار حرفه اي خود را حفظ کند و از افشاي اطلاعات و اخباري که بصورت محرمانه به دست مي آورد به جز مواردي که با حکم دادگاه مشخص مي شود، خودداري کندسيد حسن خميني :نياز به افراد “امام شناس” داريم
ردصلاحيت هاشمي‌رفسنجاني از سر حب و بغض نبوده است
مديرعامل شرکت ملي نفتکش ايران:ورود نفتکش‌هاي ايراني به پايانه‌هاي نفت اروپا آزاد شد
«هدف و اقتصاد» قابليت جديد سامانه گمرکي را بررسي کرد:
نسخه الکترونيکي گمرک براي انسداد قاچاق
الهه بهرام - جديدترين قابليت‌ سامانه گمرکي در راستاي تکميل گمرک الکترونيک، دو روز پيش با حضور وزير امور اقتصاد رونمايي شد.” اتصال الکترونيکي بارنامه به سامانه جامع گمرکي” يکي ديگر از تله‌هاي الکترونيکي گمرک براي مبارزه با قاچاق کالا است که امکان تبادل الکترونيکي اطلاعات ميان انبارهاي سازمان بنادر و گمرک را ايجاد مي کند. با ايجاد اين امکان، خروج کانتينرها بعد از صدور پروانه‌هاي الکترونيکي از محوطه‌هاي بندري و انبارهاي طرف قرارداد با سازمان بنادر و دريانوردي ميسر خواهد شد. اعضاي اتاق بازرگاني نيز ضمن ارائه توضيحاتي در اين باره، مزايايي را درخصوص اين قابليت جديد گمرکي به «هدف و اقتصاد» ارائه دادند.
تشريفات الکترونيک گمرکي، موجب کاهش بوروکراسي و افزايش سرعت
دبيرکل دفتر صادرات گمرک ايران، الکترونيکي شدن تشريفات گمرکي را موجب صرفه جويي در وقت و انرژي واردکنندگان کالا مي داند. بنا به گفته وي، با راه‌اندازي سامانه صدور مجوز الکترونيکي در پنجره واحد تجارت فرامرزي، بسياري از هزينه‌هاي پيگيري و مراجعه حضوري مکرر براي اخذ مجوزها، بروکراسي‌هاي مربوطه و زمان انجام تشريفات کالا به شدت کاهش پيدا خواهد کرد.
حميد رضا صالحي عضو هيأت نمايندگان اتاق ايران، در اين خصوص به «هدف و اقتصاد» مي گويد: از آن جايي که بوروکراسي هاي زمان‌بر يکي از موانع بزرگ رشد و توسعه اقتصاد ما محسوب مي شود؛ بهره گيري از گمرک الکترونيکي، مي‌تواند منجر به افزايش سرعت روند واردات و صادرات و همچنين کاهش بوروکراسي شود.
محمد مهدي رييس زاده مشاور بانکي اتاق بازرگاني ايران نيز، به «هدف و اقتصاد» مي گويد: ايجاد اين قابليت جديد در سامانه جامع گمرکي، نقش بسزايي در تقليل بوروکراسي هاي زمان بر اداري دارد.
مجيد رضا حريري نايب رييس ...
» ادامه
شمخاني:آمريکا در مديريت و جمع‌بندي نتايج اجلاس آستانه نقشي نخواهد داشت
نماينده مقام معظم رهبري و دبير شوراي عالي امنيت ملي گفت: به دليل مخالفت ايران با مشارکت آمريکا در اجلاس آستانه، هيچ گونه دعوت مشترکي براي حضور آمريکا از سوي سه کشور مبتکر برگزاري اجلاس به عمل نيامده است.
به گزارش ايلنا، علي شمخاني با اشاره به سوابق ...

» ادامه
پرداخت غرامت کشاورزان و باغداران کشور تا پايان سال جاري
قائم مقام وزير جهاد کشاورزي در امور مجلس از پرداخت تمام غرامت‌هاي کشاورزان و باغداران کشور توسط صندوق بيمه محصولات کشاورزي تا پايان سال جاري خبر داد.
به گزارش ايسنا، خليل آقايي در جلسه بررسي مسائل و مشکلات باغداران خسارت ديده شهرستان مشگين شهر گفت: ...

» ادامه
معدني‌ها و فولادي‌ها ليدرهاي بازار سهام
معامله‌گران بازار سهام روزگذشته نظاره‌گر تقويت تقاضا در گروه معدني‌ها و فولادي‌ها با تحرک سهامداران اغلب حقوقي بود. بازاري که روزگذشته ترجيح مي‌داد براي نوسان‌گيري نيم‌نگاهي به قندي‌ها و دارويي‌ها داشته باشد.
به گزارش فارس؛ شاخص کل قيمت و بازده نقدي ...

» ادامه
لغو تحريم‌هاي اروپا عليه صندوق بازنشستگي کارکنان صنعت نفت
شوراي اتحاديه اروپا با اصلاح مصوبات قبلي خود، تصميم به لغو تحريم شرکت سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي کارکنان صنعت نفت گرفت.
به گزارش مهر، به نقل از اداره ديپلماسي عمومي و رسانه اي وزارت امور خارجه، همزمان با سالگرد اجرايي شدن برجام، شوراي اتحاديه اروپا ...

» ادامه
رئيس انجمن قطعه سازان:نتايج آناليز جديد قيمت قطعات سال آينده مشخص مي شود
رئيس انجمن قطعه سازان مي گويد : عدم همراهي قطعه سازان و خودروسازان در ماههاي پاياني سال و عدم رغبت شرکتها در اين راستا موجب گرديده تا جريان آناليز جديد قيمت قطعات پيشرفتي نداشته باشد.
رضا رضايي در گفتگو با خبر خودرو اظهار داشت : تاکنون هيچ اقدام موثري ...

» ادامه
ريزش قيمت خودرودربازارداخي
به گزارش خبر خودرو، در شرايطي که به ماههاي پاياني سال نزديک مي شويم و بيشتر خودروسازان اقدام به عرضه مدل هاي 96 نمودند اما همچنان بازار تقاضاي خودروهاي داخلي با تغيير چنداني مواجه نشده است اين در حالي که به گفته رئيس اتحاديه نمايشگاه داران خودرو ، قيمت ...
» ادامه
صفحه اول
دي ماه؛ آخرين مهلت تکميل اطلاعات ثبت‌نامي مشترکان تلفن همراه
تفاهم‌نامه سه‌جانبه بانک توسعه تعاون، تعاوني اعتبار کارکنان ايران‌خودرو و صندوق قرض‌الحسنه بانک
به منظور کاهش وقوع جرم صورت گرفت؛امضاي تفاهم نامه همکاري همراه اول و قوه قضائيه
نگاه راهبردي به سرمايه هاي انساني در موسسه اعتباري کوثر
مديرکل سلامت شهرداري تهران اعلام کرد:اجراي غربالگري و مشاوره سلامت قلب کودکان در مناطق جنوبي پايتخت
خبر
ولايتي: مذاکرات صلح با شرکت دوستان سوريه به سر انجام مي‌رسد
صنعت، معدن و تجارت
نايب رئيس اتاق بازرگاني ايران و چين:نگاه ايراني‌ها به کالاهاي چيني مثبت نيست
بازار سرمايه
?? ميليارد دلار از دارايي‌هاي بلوکه شده ايران آزاد شد
راه دور زدن مالياتي کارمندان بسته شد
کشاورزي
ايران از دانمارک مکمل خوراک دام وارد مي‌کند
بورس
اعطاي مجوز افزايش سرمايه به 10 شرکت بورسي
نفت و انرژي
تلاش دولت براي حفظ ميراث صنعت پالايش نفت ايران در آبادان
ايران و چين قرارداد ?ميليارد دلاري امضا مي‌کنند
برنامه ايران براي توليد محصول پتروشيمي از گازهاي سمي
اخبار

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

صفحه اول
خبر
صنعت، معدن و تجارت
بازار سرمايه
کشاورزي
بورس
ايران زمين
نفت و انرژي
خودرو