برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1395/12/07 - نسخه شماره 3665 سازمان آگهی ها تلفن :88978473 - 09123906054 نمابر : 88989456 صفحه اصلی
 
 
ن و القلم و مايسطرون
ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران
معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي آبان ماه سال 90 ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران را بدين شرح اعلام کرد.
 • روزنامه نگار به واقعيت هاي عيني توجه مي کند و اخبار صحيح و دقيق و تفسيرهاي منطقي و منصفانه را در اختيار خوانندگان مي گذارد.
 • روزنامه نگاري يک خدمت اجتماعي است، نه يک فعاليت بازرگاني و روزنامه نگار همواره بر اساس وجدان و اخلاق عمل مي کند.
 • روزنامه نگار اخباري را منتشر مي کند که منبع آنها مشخص باشد.
 • سرقت ادبي، مخدوش ساختن متن ها و سندها و حذف اطلاعات اساسي رويدادها در روزنامه نگاري مطرود است.
 • روزنامه نگار از پذيرش هر گونه پاداش مادي براي پيشبرد مقاصد خصوصي مغاير با مصالح عمومي، خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار از قبول هر گونه فشار و تهديد براي انتشار مطالب و يا تغيير محتويات آنها، خودداري کرده و از خط مشي عمومي رسانه واصول شرافت حرفه اي تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار با احترام به استقلال و حاکميت ملي، نظم و امنيت عمومي و مصالح همگاني ازاصول شرافت حرفه اي خويشتن تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار به اصول ديني و معتقدات مذهبي، آداب و سنن قومي و ملي ، اخلاق حسنه و عفت عمومي احترام مي گذارد و از گرايش به تبعيض خصومت آميزدر اين زمينه ها و همچنين تشويق و تحريک به جنگ تجاوزگرانه نسبت به کشورهاي ديگر خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار براي پاسداشت ارزش هاي الهي و انساني از جمله عدالت طلبي، آزاديخواهي، صلح و امنيت بشر، استقلال و پيشرفت فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي ملتها و فرهنگ ها، احترام خاص قائل است.
 • کوشش در راه همزيستي مسالمت آميزملت ها، مقابله با گسترش وسايل و ادوات کشتار جمعي، جلوگيري از آلودگي محيط زيست و مبارزه عليه سلطه فرهنگي از رسالت هاي مهم روزنامه نگاري است.
 • احترام به حيثيت شخصي و حريم خصوصي افراد، خودداري از توهين، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش رواني جامعه از وظايف روزنامه نگاران محسوب مي شود.
 • روزنامه نگار موظف است ضمن دفاع از آزادي خبرو تفسير و انتقاد، اسرار حرفه اي خود را حفظ کند و از افشاي اطلاعات و اخباري که بصورت محرمانه به دست مي آورد به جز مواردي که با حکم دادگاه مشخص مي شود، خودداري کندرهبري در ديدار با شاعران مذهبي:مي‌توان با ابزار بيان و شعر با ظالمان مبارزه کرد
رئيس جمهور در شوراي اداري خوزستان:جاي مچ گيري درمشکلات خوزستان دستگيري کنيم
عراقچي: در موضوع برجام برخي جناح‌ها منافع ملي را فداي منافع جناحي کردند
«هدف و اقتصاد» بررسي کرد:
خصوصي ها قرباني جدال برسر پنجره گمرک
هدف و اقتصاد- علي رغم احتساب پنجره واحد تجارت فرامرزي به عنوان يکي از مهم‌ترين دستاوردهاي الکترونيکي دولت در راستاي شفافيت اقتصادي، حال اين پنجره به محل بحث ميان دو وزارت صنعت و اقتصاد مبدل شده است. چرا که از يک سو بر اساس بند ج ماده 38 قانون رفع موانع توليد، گمرک مسئول ايجاد پنجره واحد تجارت است اما از سوي ديگر وزارت صنعت به موجب ماده 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خود را مسئول ايجاد سامانه جامع مي‌داند. حال اين که کشمکش و تخاصم به کجا راه پيدا مي کند و دودش در چشم چه بخش هايي مي رود خود جاي تأمل است. به گفته رئيس کنفدراسيون صادرات بحث عدم هماهنگي بين دستگاه‌ها نبايد به سطح جامعه کشيده شود و اين دو وزارتخانه بايد هر چه زودتر با يکديگر به تفاهم برسند. اعضاي اتاق بازرگاني نيز با بيان تبعات منفي اين اختلاف براي بخش خصوصي، تأکيد بر حل اين مشکل در هيأت دولت کردند و در اين خصوص توضيحاتي را به«هدف و اقتصاد» ارائه دادند.
در اکثر کشورهاي دنيا، متولي پنجره واحد فرامرزي"گمرک" است
مجيد رضا حريري، نايب رييس اتاق بازرگاني ايران و چين، به «هدف و اقتصاد» مي گويد: بر اساس روش غالب اعمال شده در دنيا، گمرک وظيفه اصلي نظارت بر اين پنجره را داراست.
وي ادامه مي دهد: در اکثر کشورها نظارت بر فرآيند صادرات و واردات به لحاظ منابع ارزي، دريافت سود، تعرفه هاي گمرکي، کيفيت، استانداردها و... بر عهده گمرک است و تنها در برخي از معدود کشورها متولي اين امر بخش خصوصي است.
مهدي پورقاضي، رييس کميسيون صنعت و معدن اتاق تهران، در اين راستا به «هدف و اقتصاد» مي گويد: مسئوليت اصلي پنجره واحد تجارت فرامرزي بر عهده وزارت اقتصاد است و بايد اين وظيفه بر عهده گمرک باقي بماند.
کشمکش دو وزارتخانه به ضرر بخش خصوصي ...
» ادامه
ظريف : همکاري محيط زيستي ضرورت امنيتي است
وزير امور خارجه، ضمن دعوت از همه همسايگان ايران براي همکاري محيط زيستي، گفت: اين اقدام نه فقط يک ضرورت محيط زيستي که ضرورت امنيتي است.
به گزارش مهر، محمدجواد ظريف در افتتاحيه شانزدهمين نمايشگاه بين المللي محيط زيست ضمن تشکر از معصومه ابتکار براي برگزاري ...

» ادامه
دلايل کندي آتش زدن کالاهاي قاچاق
مديرکل حقوقي ستاد مبارزه با قاچاق با تشريح مزاياي قانون جديد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ضمن اعلام دلايل کندي آتش زدن کالاهاي وارداتي غيررسمي گفت: هرگونه آمارسازي در رقم قاچاق را رد مي کنيم.
سيدعلي معصومي در گفتگو با مهر با اشاره به تصويب قانون مبارزه ...

» ادامه
انتقال تخفيف بيمه‌ خودروهاي فروشي به اقوام درجه يک
رييس کل بيمه مرکزي با اعلام اينکه پيش بيني شده، بر اساس شرايط افراد آنها که تخفيف بسياري دارند بتوانند اين تخفيف را بعد از فروش خودرو به افراد درجه يک خود منتقل کنند، گفت: کساني که خودروي يک ميلياردي سوارند مي توانند بيمه 4ميليوني هم خريداري کنند .
به ...

» ادامه
رئيس سازمان بورس محمدي عنوان کرد:شفافيت صورتهاي مالي شرط جذب سرمايه گذار خارجي
رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار، شفافيت صورتهاي مالي را شرط جذب سرمايه گذاران خارجي دانست.
به گزارش صدا و سيما، شاپور محمدي وجود زبان مشترک در گزارش‌هاي مالي را از الزامات ورود به جامعه جهاني دانست و گفت: در دنياي امروز اگر سرمايه‌گذار خارجي بخواهد ...

» ادامه
معاون وزير نفت:ترامپ نمي‌تواند توسعه صنعت گاز ايران را متوقف کند

» ادامه
خبر
آيت الله موحدي کرماني در نمازجمعه:منافع ملي، منطقه‌اي و سياسي ايران به مسئله فلسطين گره خورده است
اخبار
بازار سرمايه
تورم بهمن ?.? درصد شد
بورس
مديرعامل بورس کالا مطرح کرد:“اختيار معامله” مدل موفق دنيا براي مديريت ريسک حوزه کشاورزي
اخبار
نفت و انرژي
وزيرنفت:مخالف تعطيلي پالايشگاه کرمانشاه هستم
توقف مصرف ? فرآورده نفتي از سال??
معاون وزيرنفت: صادرات فرآورده هاي نفتي امسال به رقم بي سابقه روزانه 450 هزار بشکه رسيد
مديرعامل شرکت ملي صنايع پتروشيمي خبرداد:اجراي پنج طرح بالادستي تامين کننده خوراک پتروشيمي با سرمايه گذاري 8.5 ميليارد دلار
توليد زودهنگام اولين ESBR سبز خاورميانه در صورت تامين منابع مالي

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

صفحه اول
خبر
صنعت، معدن و تجارت
بازار سرمايه
کشاورزي
بورس
نفت و انرژي
خودرو