برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1396/07/01 - نسخه شماره 3819 صفحه اصلی
 
 
ن و القلم و مايسطرون
ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران
معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي آبان ماه سال 90 ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران را بدين شرح اعلام کرد.
 • روزنامه نگار به واقعيت هاي عيني توجه مي کند و اخبار صحيح و دقيق و تفسيرهاي منطقي و منصفانه را در اختيار خوانندگان مي گذارد.
 • روزنامه نگاري يک خدمت اجتماعي است، نه يک فعاليت بازرگاني و روزنامه نگار همواره بر اساس وجدان و اخلاق عمل مي کند.
 • روزنامه نگار اخباري را منتشر مي کند که منبع آنها مشخص باشد.
 • سرقت ادبي، مخدوش ساختن متن ها و سندها و حذف اطلاعات اساسي رويدادها در روزنامه نگاري مطرود است.
 • روزنامه نگار از پذيرش هر گونه پاداش مادي براي پيشبرد مقاصد خصوصي مغاير با مصالح عمومي، خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار از قبول هر گونه فشار و تهديد براي انتشار مطالب و يا تغيير محتويات آنها، خودداري کرده و از خط مشي عمومي رسانه واصول شرافت حرفه اي تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار با احترام به استقلال و حاکميت ملي، نظم و امنيت عمومي و مصالح همگاني ازاصول شرافت حرفه اي خويشتن تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار به اصول ديني و معتقدات مذهبي، آداب و سنن قومي و ملي ، اخلاق حسنه و عفت عمومي احترام مي گذارد و از گرايش به تبعيض خصومت آميزدر اين زمينه ها و همچنين تشويق و تحريک به جنگ تجاوزگرانه نسبت به کشورهاي ديگر خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار براي پاسداشت ارزش هاي الهي و انساني از جمله عدالت طلبي، آزاديخواهي، صلح و امنيت بشر، استقلال و پيشرفت فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي ملتها و فرهنگ ها، احترام خاص قائل است.
 • کوشش در راه همزيستي مسالمت آميزملت ها، مقابله با گسترش وسايل و ادوات کشتار جمعي، جلوگيري از آلودگي محيط زيست و مبارزه عليه سلطه فرهنگي از رسالت هاي مهم روزنامه نگاري است.
 • احترام به حيثيت شخصي و حريم خصوصي افراد، خودداري از توهين، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش رواني جامعه از وظايف روزنامه نگاران محسوب مي شود.
 • روزنامه نگار موظف است ضمن دفاع از آزادي خبرو تفسير و انتقاد، اسرار حرفه اي خود را حفظ کند و از افشاي اطلاعات و اخباري که بصورت محرمانه به دست مي آورد به جز مواردي که با حکم دادگاه مشخص مي شود، خودداري کنداگر آمريکا خواهان امتياز جديد است ايران هم امتياز مي‌خواهد
نخبگان امريکا از داشتن چنين رئيس‌جمهوري احساس شرم مي‌کنند
حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار رئيس و نمايندگان مجلس خبرگان، با اشاره به جايگاه بي نظير و استثنايي اين مجلس در نظام اسلامي، وظيفه‌اي مهم را از مجلس خبرگان درخواست کردند و گفتند: اين مجلس بايد با تشکيل يک هيأت انديشه ورز که داراي نگاه کلان و راهبردي و عميق باشد، به بررسي چگونگي حرکت انقلاب اسلامي در 38 سال گذشته به سمت اهداف اصلي خود و پيشرفتها، توقف‌ها و احياناً پسرفت‌ها در اين مسير بپردازد و براساس جمع بندي خود از دستگاههاي مختلف مطالبه‌گري کند.
رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به سخنان سخيف، زشت، ابلهانه، آشفته و سراسر غيرواقعيِ رئيس جمهور امريکا در مجمع عمومي سازمان ملل تأکيد کردند: اين سخنان ناشي از قدرت نبود، بلکه ناشي از عصبانيت، درماندگي و سبک مغزي است زيرا امريکايي‌ها از اينکه نقشه‌هاي چندين ساله آنها در منطقه غرب آسيا، با حضور مؤثر جمهوري اسلامي ايران، نقش بر آب شده است، به شدت ناراحت و عصباني هستند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي، مجلس خبرگان را مجلسي استثنايي و بي‌نظير از لحاظ ترکيب، کارکرد و وظايف خواندند و افزودند: اين مجلس در کنار وظايف کنوني آن، بايد يک نگاه و ارزيابي کلان و راهبردي به مسير و حرکت انقلاب اسلامي داشته باشد.
رهبر انقلاب اسلامي در بيان اين وظيفه و سازوکار اجراي آن، خاطرنشان کردند: قواي سه‌گانه مأمور اداره کشور هستند و بايد کشور را انقلابي اداره کنند اما مجلس خبرگان بايد با تشکيل يک هيئت انديشه‌ورز، ميزان پيشرفت‌ها يا پسرفت‌ها را در مسير حرکت به سمت اهداف انقلاب، ارزيابي، و بر اساس آن از دستگاههاي مسئول، مطالبه کند.
ايشان سپس با بيان چند نمونه، به تبيين وظيفه مطالبه‌گري پرداختند و گفتند: يکي از عناوين انقلاب ما، «نه شرقي نه غربي» ...
» ادامه
چه برخي بخواهند و چه نخواهند موشک‌هاي‌مان را تقويت مي‌کنيم
رييس‌جمهوري اسلامي ايران گفت: قدرت دفاعي و نيروهاي مسلح ما همواره براي تامين صلح و امنيت بوده‌اند و ما هيچ‌گاه خود را براي تجاوز به کشوري آماده نکرده‌ايم اما همواره براي دفاع و تامين امنيت مرزها آماده بوده‌ايم.
به گزارش ايسنا حجت‌الاسلام والمسلمين حسن ...

» ادامه
خبر
ايرانسل نخستين آزمايش شبکه کامل 5G ايران را انجام داد

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

خبر
بورس
خودرو
صنعت ومعدن
كشاورزي
بانک وبيمه