برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1395/06/06 - نسخه شماره 3531 سازمان آگهی ها تلفن :88978473 - 09123906054 نمابر : 88989456 صفحه اصلی
 
 
ن و القلم و مايسطرون
ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران
معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي آبان ماه سال 90 ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران را بدين شرح اعلام کرد.
 • روزنامه نگار به واقعيت هاي عيني توجه مي کند و اخبار صحيح و دقيق و تفسيرهاي منطقي و منصفانه را در اختيار خوانندگان مي گذارد.
 • روزنامه نگاري يک خدمت اجتماعي است، نه يک فعاليت بازرگاني و روزنامه نگار همواره بر اساس وجدان و اخلاق عمل مي کند.
 • روزنامه نگار اخباري را منتشر مي کند که منبع آنها مشخص باشد.
 • سرقت ادبي، مخدوش ساختن متن ها و سندها و حذف اطلاعات اساسي رويدادها در روزنامه نگاري مطرود است.
 • روزنامه نگار از پذيرش هر گونه پاداش مادي براي پيشبرد مقاصد خصوصي مغاير با مصالح عمومي، خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار از قبول هر گونه فشار و تهديد براي انتشار مطالب و يا تغيير محتويات آنها، خودداري کرده و از خط مشي عمومي رسانه واصول شرافت حرفه اي تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار با احترام به استقلال و حاکميت ملي، نظم و امنيت عمومي و مصالح همگاني ازاصول شرافت حرفه اي خويشتن تبعيت مي کند.
 • روزنامه نگار به اصول ديني و معتقدات مذهبي، آداب و سنن قومي و ملي ، اخلاق حسنه و عفت عمومي احترام مي گذارد و از گرايش به تبعيض خصومت آميزدر اين زمينه ها و همچنين تشويق و تحريک به جنگ تجاوزگرانه نسبت به کشورهاي ديگر خودداري مي کند.
 • روزنامه نگار براي پاسداشت ارزش هاي الهي و انساني از جمله عدالت طلبي، آزاديخواهي، صلح و امنيت بشر، استقلال و پيشرفت فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي ملتها و فرهنگ ها، احترام خاص قائل است.
 • کوشش در راه همزيستي مسالمت آميزملت ها، مقابله با گسترش وسايل و ادوات کشتار جمعي، جلوگيري از آلودگي محيط زيست و مبارزه عليه سلطه فرهنگي از رسالت هاي مهم روزنامه نگاري است.
 • احترام به حيثيت شخصي و حريم خصوصي افراد، خودداري از توهين، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش رواني جامعه از وظايف روزنامه نگاران محسوب مي شود.
 • روزنامه نگار موظف است ضمن دفاع از آزادي خبرو تفسير و انتقاد، اسرار حرفه اي خود را حفظ کند و از افشاي اطلاعات و اخباري که بصورت محرمانه به دست مي آورد به جز مواردي که با حکم دادگاه مشخص مي شود، خودداري کندزمان بازگشايي نمادهاي بانکي
برنامه‌اي براي افزايش قيمت بنزين نداريم
لزوم پررنگ ترشدن نقش قطعه سازان در قراردادهاي جديد
شرط افزايش مبلغ يارانه نقدي
رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي گفت: دولت در حال حاضر نيز يارانه را از بودجه عمومي پرداخت مي‎‎کند و اگر برخي وعده افزايش يارانه‎‎ها را مي‏‏‌دهند، يا بايد تورم را 400 برابر کنند يا نرخ دلار را چهار برابر.
به گزارش ايسنا، محمدباقر نوبخت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دولت ماهانه 3400 ميليارد تومان يارانه به مردم پرداخت مي‎‎کند که حدود 2000 ميليارد تومان آن از محل افزايش قيمت‎‎ها تامين و مابقي طبق قانون از بودجه عمومي خزانه برداشت مي‎‎شود.
او تاکيد کرد: مردم به خوبي معني رفاه را مي‎فهمند و قطعاً به خوبي مي‎‎دانند که اين افزايش يارانه به معناي رفاه نيست و چه ضربه‎‎اي به کشور وارد مي‎‎کند.
وي با بيان اين که سياست دولت مخدوش کردن عزت مردم با قطع يارانه‌ها نيست، ادامه داد: البته دولت بنا به اختيارات قانوني خود، يارانه کساني که امکان اداره زندگي بدون دريافت يارانه را دارند را قطع کرده است که شامل سه تا چهار ميليون نفر هستند.
وي با تاکيد بر اين که دولت هر چقدر کمتر نسبت به پرداخت يارانه‎هاي نقدي اقدام کند، بيشتر مي‏‏‌تواند نسبت به حمايت از طرح‏‏هاي عمراني و طرح‎‎هاي حمايتي اقدام کند، اعلام کرد: يارانه کارکنان دولتي و صاحبان مشاغل آزاد که حقوق متوسط ماهانه آنها بيش از سه ميليون تومان است، قطع مي‎‎شود.
وي با اشاره به فراخوان دولت به مردم در سال 1392 براي انصراف از دريافت يارانه‎‎، گفت: اجراي موفق طرح تحول سلامت نتيجه انصراف بيش از دو ميليون نفر از دريافت يارانه‎‎هاي نقدي بوده است.
اين مقام مسئول با اشاره به اختصاص يک سبد غذايي و غيرنقدي در هر فصل به افراد تحت پوشش و افراد خاص از سوي دولت علاوه بر پرداخت يارانه نقدي، بيان کرد: سبد غذايي اول در ماه رمضان داده شده و سبد غذايي دوم نيز تا ...
» ادامه
ظريف در واکنش به سخنان کري:اتهام ارسال سلاح از ايران به يمن بي اساس است
وزير خارجه کشورمان اتهام ارسال سلاح از ايران به يمن را بي اساس خواند و گفت: آمريکا با بيان اين اظهارات، خود را در جنايات جنگي ضدانساني رژيم سعودي عليه مردم مظلوم يمن شريک کرده است.
به گزارش مهر به نقل از اداره کل ديپلماسي رسانه اي وزارت امور خارجه کشورمان؛ ...

» ادامه
شمخاني : ممکن است بار ديگر همکاري نظامي با روسيه انجام شود
نماينده مقام معظم رهبري و دبير شوراي عالي امنيت در پاسخ به اين سوال که چرا جنگنده بمب افکن‌هاي روسي از پايگاه همدان استفاده کردند و چرا به يکباره اين همکاري پايان يافت؛ گفت: رابطه ايران و روسيه در موضوعات مختلف يک رابطه راهبردي است، روسيه در دوره پوتين ...
» ادامه
بيش از 80 شرکت متقاضي پذيرش در فرابورس
سرپرست پذيرش فرابورس گفت : با درج شرکت شير پاستوريزه پگاه گلستان در بازار دوم فرابورس ايران، تعداد شرکت‌هاي درج شده در اين بازار به 75 شرکت رسيد.
به گزارش فرابورس ، سارا سادات اخلاقي اظهارداشت : شرکت شير پاستوريزه پگاه گلستان با نماد «غگلستا» بعد از ...

» ادامه
معاون وزير نفت:خارجي ها با همراهي شريک ايراني در صنعت پتروشيمي فعاليت مي کنند
معاون وزير نفت در امور پتروشيمي با اشاره به استقبال شرکتهاي خارجي از سرمايه گذاري در ايران گفت: استفاده از تمام فرصتهاي جذب سرمايه خارجي با رويکرد بهره مندي و ارتقا همزمان توانمنديهاي داخلي در دستور کار شرکت ملي صنايع پتروشيمي ايران قرار دارد.
به گزارش ...

» ادامه
آغازبه کارغرفه ايران خودرو در نمايشگاه خودرو مسكو
نمايشگاه بين المللي خودرو شهر مسکو با حضور بزرگترين خودروساز خاورميانه در مرکز نمايشگاهي کروکاس اکسپو اين شهر افتتاح شد.
به گزارش ايكوپرس، نمايشگاه بين المللي دوسالانه خودرو مسکو موسوم به مياس 2016 با حضور مديران خودروسازي دنيا و نمايندگان رسانه هاي ...

» ادامه
خبر
صادرات رادارهاي ايراني به خارج
نهاونديان پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه:کسي که بذر نااميدي مي‌کارد، تنها در پي تخريب است
حجت الاسلام صديقي در نمازجمعه تهران:دولت فرصت باقيمانده را به سياسي‌کاري و تبليغات انتخاباتي نپردازد
اخبار
صنعت ،معدن و تجارت
رئيس اتحاديه لوازم خانگي:مبارزه جدي با عرضه کالاي قاچاق در اصناف اول مهرماه آغاز مي‌شود
پرداخت تسهيلات رونق توليد به 4700واحد مشکل‌دار
معاون توسعه مديريت، منابع و امور استان‌هاي وزارت صنعت:مشکل 1000واحد توليدي کشور تا پايان سال خواهد شد
اخبار
بازار سرمايه
حسين زاده : صادرکنندگان مي توانند ارز خود را از طريق شعب بانک ملي در خارج از کشور به داخل انتقال دهند
وابستگي نفتي و دولتي بودن، مهم‌ترين عوامل بيماري اقتصاد ايران
اخبار
بورس
رشد 202واحدي شاخص بورس در پنج روز
اخبار
اخبار
ايران‌زمين
آبرساني به بيش از 300 روستاي استان يزد با 458 تانکر سيار و ثابت
نادر ي بخشدار مرکزي اعلام کرد :بهر برداري ?? پروژه با اعتبارهفتاد و سه ميليارد ريال در حوزه کاري دهياريهاي بخش مرکزي همزمان با هفته دولت
افتتاح و بهره برداري از 48 پروژه آبفاي گيلان در هفته دولت با اعتباري بالغ بر 319 ميليارد ريال
اخبار
نفت و انرژي
برخورداري 90 درصد جمعيت کشور از گاز
با بهره‌برداري از سه طرح جديد پالايشگاهي؛توليد بنزين پاک ? برابر مي‌شود
اخبار
خودرو
با سهم ?? درصدي ساخت داخل؛پژو ??? سال‌ آينده عرضه مي‌شود
اخبار

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

خبر
صنعت ،معدن و تجارت
بازار سرمايه
بورس
ايران‌زمين
نفت و انرژي
خودرو