برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1391/02/12 - نسخه شماره 2359 صفحه اصلی


راه اندازي بخش الکترونيکي مبارزه با رشوه و ارتشاء در وزارت ارتباطات


فردا آخرين مهلت مراجعه به سايت رفاهي براي انصرف يا عدم‌انصرف

رئيس سازمان فناوري اطلاعات ايران خبر داد:
حفظ امنيت در فناوري اطلاعات با استفاده از توان داخلي


سامسونگ درهاي خانه آينده را در Furisalone 2012 گشود


با پيامک از ثبت‌نام تلفن ثابت و اينترنت پرسرعت باخبر شويد


رونمايي از پردازنده چهار هسته‌يي گالكسي اس 3 سامسونگ


مقام مسئول: بانكداري الكترونيك امنيت لازم را دارد


عرضه نيم‌بهاي مودم‌ USB ايرانسل به مناسبت هفته معلم

قاچاق و تقلب گسترده در بازار تلفن همراه
نحوه شکايت از مراکز خدماتي


مادر بوردهاي Z77 ايسوس رکورد شکستند!


اينترنت پرسرعت در اروپا ارزان‌تر مي‌شود


به‌روزرساني تبلت‌هاي سوني براي رفع مشکلات آندرويد


نقاشي‌هاي مادر بزرگي که استعداد خود را با «آيفون» کشف کرد


سايت جشنواره حکمت مطهر دانشگاهيان مورد حمله سايبري قرار گرفت


شکايت شرکتهاي اينترنتي درباره يک تبليغ در قبوض تلفن ثابت


توقف پروژه کابل زيردريايي بندرعباسعدم مشارکت اماراتي ها


کاربران مک کلافه از حمله بي‌امان هکرها


دولت بريتانيا تبلت را وارد سبد کالاهاي ضروري کرد


پرفروشترين گوشي هاي بازار


 راه اندازي بخش الکترونيکي مبارزه با رشوه و ارتشاء در وزارت ارتباطات  

لينک اختصاصي مبارزه با رشوه و ارتشاء همزمان با سومين جلسه کارگروه اين بخش در سايت رسمي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات راه اندازي شد.به گزارش روابط عمومي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، سومين جلسه کارگروه مبارزه با رشوه و ارتشاء با حضور کليه اعضاء، ‌بازرسان ويژه و به رياست معاونت توسعه مديريت،‌هماهنگي و امور پشتيباني وزارت ارتباطات برگزار شد.مهندس شريف زاده در اين نشست با تاکيد بر مباحث فرهنگ سازي سازماني در ميان کارکنان و نقش آموزش در جلوگيري از فساد اداري تصريح کرد: مي بايست اقدام پيشگيرانه و همه جانبه در اين زمينه صورت گيرد.

وي با اشاره به فرامين مقام معظم رهبري در خصوص توليد ملي،‌حمايت از کار و سرمايه انساني اظهار داشت: مي بايست برنامه ريزي لازم در جهت توانمند سازي کارکنان و نظارت همه جانبه در اين محور و در راستاي اجرايي کردن اين فرامين انجام شود.معاون توسعه مديريت،‌هماهنگي و امور پشتيباني وزارت ارتباطات ادامه داد: اميدواريم راه اندازي لينک اختصاصي مبارزه با رشوه و ارتشاء در سايت رسمي وزارت ارتباطات،‌ضمن آگاه سازي کارکنان از مصاديق مفاسد اداري،‌ نقش موثري در پيشگيري و کشف موارد فساد با همکاري مردم و کارکنان وزارت ارتباطات داشته باشد.


 فردا آخرين مهلت مراجعه به سايت رفاهي براي انصرف يا عدم‌انصرف  

سازمان هدفمندي يارانه قبلا نيز اعلام کرده بود، عدم مراجعه به سايت رفاهي به منزله انصراف از دريافت يارانه مرحله دوم تلقي مي‌شود.مهلت مراجعه به سايت رفاهي براي انصرف يا عدم انصراف دريافت‌کنندگان پيامک يا متقاضيان 28 هزار تومان تا فردا 12 ارديبهشت است.بر اساس اطلاعيه سازمان هدفمندي يارانه‌ها، مهلت مراجعه به سايت رفاهي(www.refahi.ir) براي دريافت کنندگان پيامک يا متقاضيان 28 هزار تومان تا 12 ارديبهشت است.مطابق اين گزارش پيامک‌هاي مبني بر داشتن تمکن مالي براي تعدادي از هموطنان از سوي سازمان هدفمندي ارسال شده بود که از آنها خواسته شده بود، از دريافت يارانه 28 هزار تومان مرحله دوم هدفمندي يا کل يارانه و يا نيم يارانه يا يارانه 2مرحله انصراف دهند.در اين اطلاعيه تصريح شده است: کساني که پيامک دريافت کردند يا کساني که يارانه 28 هزار توماني فاز دوم به حساب آنها واريز نشده است، تا 12 ارديبهشت ماه فرصت دارند با مراجعه به سايت رفاهي انصراف يا عدم انصراف خود را اعلام کنند، در غير اين صورت عدم مراجعه به سايت به معني انصراف خواهد بود.


 رئيس سازمان فناوري اطلاعات ايران خبر داد:
 حفظ امنيت در فناوري اطلاعات با استفاده از توان داخلي  

سازمان فناوري اطلاعات در راستاي وظايف خود، حفظ امنيت در حوزه فناوري اطلاعات با استفاده حداکثري از توان داخلي را در دستور کار خود قرار داده است. مهندس علي حکيم جوادي، در مراسم اعطاء پروانه فعاليت در نظام ملي مديريت اطلاعات، ضمن بيان اين مطلب، اظهار داشت: به موازات فعاليت‌هاي صورت گرفته در جهت گسترش کاربردهاي فناوري اطلاعات در کشور، دغدغه‌هاي حفظ امنيت در اين حوزه افزايش يافته است.وي با بيان اين مطلب که حفظ امنيت در فضاي مجازي، يکي از مهمترين دغدغه‌هاي کشورهاي دنيا محسوب مي‌شود، افزود: در همين راستا، سرمايه‌گذاري زيادي در حوزه امنيت فناوري اطلاعات صورت مي‌گيرد.وي خاطر نشان کرد: در کشور ما نيز توجه ويژه‌اي به حوزه فضاي مجازي مي‌شود که دستور مقام معظم رهبري در راستاي ايجاد شوراي عالي فضاي مجازي به منظور ساماندهي در اين حوزه از آن جمله محسوب مي‌شود.وي با اشاره به ايجاد مرکز نما در سازمان فناوري اطلاعات تصريح کرد: اين مرکز در راستاي اقدام سوم از راهبرد دوم سند امنيت فضاي تبادل اطلاعات تشکيل شده و در موضوع اعتبار سنجي شرکت‌هاي فعال در اين حوزه يکي از اقدام‌هاي اين مرکز محسوب مي شود.رئيس سازمان فناوري اطلاعات با بيان اين مطلب که در حال حاضر، سه هزار 500 مجموعه دولتي بايد در فرآيند ISMS و مديريت امنيت اطلاعات قرار گيرند و آن را پياه سازي کنند، گفت: امروز يک شرکت در حوزه ارائه خدمات آموزش نظام ملي مديريت امنيت اطلاعات(ISMS) و چهار شرکت در حوزه ارائه خدمات مشاوره‌اي در اين بخش پروانه فعاليت ارايه مي‌شود.وي ادامه داد: در آينده نزديک نيز پروانه فعاليت چهار شرکت در زمينه مميزي نظام ملي مديريت امنيت اطلاعات پياده شده و سازمان‌ها نيز به شرکت‌هاي منتخب ارايه خواهد شد.معاون وزير ارتباطات در خصوص زمانبندي پيش‌بيني شده براي پياده‌سازي ISMS در سازمان‌هاي دولتي گفت: اميدواريم با اقدام‌هاي در دست اجراء طي مدت دو سال پياده‌سازي اين نظام براي بسياري از سازمان‌ها عملياتي شده باشد.بر اساس اين گزارش، مهندس سعيد مهديون، نايب رئيس هيات مديره و مدير عامل سازمان فناوري اطلاعات نيز در اين مراسم با اشاره به مصوبه دولت در اين خصوص گفت: بر اساس اين مصوبه تمام دستگاه‌هاي دولتي مکلف هشتند تا ISMS را در سازمان مطبوع خود پياده سازي کنند.


 سامسونگ درهاي خانه آينده را در Furisalone 2012 گشود 

سامسونگ با حضور در نمايشگاه مبلمان خانگي Furisalone 2012 که در محل Superstudio Più در ميلان ايتاليا برگزار شد طراح‌هاي خلاقانه خود براي آينده را به معرض نمايش گذاشت.اين نمايشگاه که از 17 تا 22 آوريل برگزار شده است به معرفي يک خانه مدرن با ترکيب متوازني از تکنولوژي از ديد طراحان سامسونگ پرداخت.

در اين ارتباط Donghoon Chang مسئول تيم طراحي راهبردي در Corporate Design Center با اشاره به زمينه‌هاي فلسفه طراحي اين مجموعه در توليد محصولات معنادار براي خريداران، فلسفه طراحي اين شرکت براي خريداران ايتاليائي را ساخت توليداتي مبتکرانه با استفاده آسان عنوان نموده و ترکيب هماهنگ محصولات با محيط طبيعي را از نکات مهم مد نظر در اين رده قلمداد کرد.با در نظر گرفتن اين اصول بعنوان راهنماي مسير، سامسونگ اقدام به بکارگيري آرشيتکت مشهور Italo Rota نمود که از ديد وي سبک زندگي آينده و نيازهاي متعدد ساکنان يک خانه از موارد روزمره عادي تا برقراري ارتباط با سايرين بصورت طبيعي و ذاتي با تکنولوژي مدرن در هم آميخته خواهد شد.اين ديدگاه با طرح پيشرو “LIFE/INSTALLED چهار دقيقه تفکر به آينده” و انتقال تفکرات طراحان آرشيتک از روي کاغذ به دنياي واقعي عمل شده است؛ در اين پروژه از طراحان خواسته خواهد شد که از محيط اطراف خود در جهت بهره‌برداري از تکنولوژي استفاده نمايند.Kyung-Hoon Lee مسئول بخش طراحي اروپائي سامسونگ اين طراحي جديد را وسيله‌اي براي به تفکر واداشتن بازديدکنندگان نسبت به ايده يک خانه مفهومي و نحوه تغيير آن با کمک تکنولوژي‌هاي جديد دانسته و با توصيف نوع طراحي اين شرکت در ساخت محصولاتي معنادار براي کاربران، نسبت به ايجاد ديدگاه جديد در بازديدکنندگان و تاثير ارزشمند فناوري در زندگي روزمره ابراز اميدواري کرد.در اين طرح جديد، فضاي کلاسيک خانگي با استفاده از فناوري‌هاي مختلف به يک خانه هوشمند تبديل شده است؛ هر اتاق خانه داراي چند مبلمان و ديوارهائي ست که بطور کامل با لايه‌اي به رنگ خاکستري مات پوشيده شده است. اين فضاي ساکن با کمک صداها و تصاوير ايجاد شده توسط تبلت‌هاي سامسونگ زنده خواهند شد به بيان ديگر بازديدکنندگان فضاي خاکستري و بي‌صداي محيط را با Galaxy Tab به محيطي رنگارنگ و کاملا پويا بدل مي‌کنند.

در اين رويداد بازديدکنندگان به مجسم کردن فضاي نمايش با قرار دادن يک تبلت سامسونگ در مقابل اجزاي متفاوت و مشاهده محيط يک خانه آينده با کمک تکنولوژي‌هاي مدرن تشويق مي‌شوند.

Italo Rota طراح و آرشيتکت مشهور ايتاليائي در 1953 در ميلان ايتاليا متولد شد و در 1980 براي نظارت بر پروژه Musée d’Orsay راهي پاريس شد. ديگر پروژه‌هاي وي شامل مدرسه فرانسوي Cour Carré موزه لوور بازگشائي شده در سال 1992 و موزه قرن بيستم ميلان در سال 2010 مي‌شود. طراحي فروشگاه‌ها و خانه‌هاي ويلائي براي طراح مد معروف Roberto Cavalli، بازسازي بخش قديمي حومه شهر نانت، طراحي گردشگاهForo Italico در پالرمو و ديگر طراحي‌هاي جديد از جمله هتل Boscolo Exedra در ميلان، معبد هندي Lord Hanuman، راهروي Ciudades de Agua در نمايشگاه زاراگُزا در سال 2008 و برپائي موزه طراحي Triennale در سال 2008 از ديگر کارهاي اين آرشيتکت برجسته است.


 با پيامک از ثبت‌نام تلفن ثابت و اينترنت پرسرعت باخبر شويد  

مشترکان تلفن ثابت مي‌توانند با دريافت پيامک از چگونگي مراحل ثبت نام و دايري اينترنت پرسرعت و تلفن ثابت خود مطلع شوند. بهروز مشفقي - مدير کل رايانه استان تهران - با اعلام اين مطلب گفت: سامانه ارسال پيامک براي مشترکان تلفن ثابت از اسفندماه سال گذشته مورد بهره برداري قرار گرفته و در حال حاضر از طريق اين سامانه ثبت درخواست و دايري اينترنت پرسرعت و تلفن ثابت به اطلاع مشترکان مي‌رسد. وي افزود: چنانچه مشترکان هنگام درخواست ثبت نام اينترنت و يا تلفن ثابت تلفن همراه اول خود را اعلام كنند تمامي مراحل اعم از ثبت درخواست و دايري سرويس انتقال داده‌ها (ADSL) و يا تلفن ثابت از طريق پيامک به آنان اطلاع داده مي شود.


 رونمايي از پردازنده چهار هسته‌يي گالكسي اس 3 سامسونگ  

سامسونگ از نسل جديد پردازنده Exynos خود كه در تلفن هوشمند بعدي گالكسي به كار مي‌رود، رونمايي كرد. پردازنده Exynos 4 Quad كه داراي چهار هسته Cortex A9 است، با فرکانس 4/1 گيگاهرتز کار مي‌کند و براساس فرايند ساخت HKMG 32 نانومتري سامسونگ طراحي شده است. سامسونگ اعلام كرده است كه پردازنده Exynos 4 Quad قابليت پشتيباني از فرکانس بيش از 4/1 گيگا هرتز را دارد. انتظار مي‌رود كه اين پردازده در گالكسي اس 3 با فركانس 1.5 گيگاهرتز عمل كند. هر كدام از هسته هاي اين پردازنده مي‌توانند به منظور افزايش كارايي باتري خاموش شود، بنابراين دستگاه مي‌تواند به يك تلفن هوشمند دو هسته‌يي و يا حتي تك هسته‌يي تبديل شود.


 مقام مسئول: بانكداري الكترونيك امنيت لازم را دارد  

مدير مركز آموزش فرهنگ سازي و بانكداري الكترونيك با بيان اين كه، سطح امنيت بانكداري الكترونيك براي مردم اطمينان لازم را به همراه دارد، گفت: با اين وجود مسئولان بانكي براي ايجاد امنيت بيشتر براي چيدمان نيروي انساني و لايه ها دقت مضاعفي خواهند داشت. ‘محمد مراد بيات’ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي ايرنا، اين توضيح را نيز داد كه افشاي اخير اطلاعات كارت هاي بانكي موجب سوء استفاده از هيچ كارت بانكي نشده و از نظر مالي نيز مردم متضرر نشده اند. وي همچنين با تاكيد بر اين كه، هك و نفوذي در خصوص كارت هاي بانكي انجام نشده و صرفا سرقت اطلاعاتي بر خلاف اخلاق حرفه اي صورت گرفته است، گفت: فرد خاطي از امانت و موقعيت خود سوء استفاده كرده است.


 عرضه نيم‌بهاي مودم‌ USB ايرانسل به مناسبت هفته معلم 

ايرانسل از عرضه نيم‌بهاي مودم‌هاي USB وايمکس خود به مناسبت هفته معلم خبر داد. تخفيف 50 درصدي مودم‌هاي USB وايمکس ايرانسل مشمول آن دسته از مشترکيني مي‌شود که در بازه زماني 12 تا 15 ارديبهشت 91 نسبت به ثبت نام سرويس وايمکس با مودم USB اقدام و از زمان ثبت نام، مراحل مربوط به آن و عمليات پرداخت خود را حداکثر ظرف مدت 3 روز انجام دهند. بازديدکنندگان از بيست و پنجمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران نيز مي‌توانند با حضور در غرفه ايرانسل، واقع در فضاي باز محوطه شبستان، نسبت به ثبت نام سرويس وايمکس اقدام کنند. در اين بازه زماني، مودم‌هاي USB به همراه سامانه تقويت کننده وايمکس ايرانسل با 50 درصد تخفيف به قيمت 499 هزار و 500 ريال عرضه خواهند شد. در طول دوره اين پيشنهاد تخفيفي، هر فرد تنها مي تواند يک حساب وايمکس ثبت نام کند و در صورت ثبت نام براي بيش از يک حساب، ثبت نام هاي اضافي ملغي مي‌گردند.ثبت نام وايمکس ايرانسل از طريق وب‌سايت رسمي اين شرکت به نشاني www.irancell.ir، فروشندگان مجاز منتخب ايرانسل که اسامي آن‌ها در وب‌سايت ايرانسل آمده، مراکز خدمات ايرانسل و يا تماس با مرکز تماس شبانه روزي وايمکس ايرانسل به شماره 707 براي تماس از خطوط ايرانسل و 09377070000 براي تماس از ساير خطوط ممکن است.پرداخت هزينه اشتراک وايمکس ايرانسل از طريق پرداخت اينترنتي به وسيله سيستم کنترل حساب اينترنتي (e-Care)، خريد کارت شارژ و بارگذاري اينترنتي، خريد کارت شارژ و بارگذاري از طريق سيم کارت ايرانسل از طريق شماره گيري کد دستوري و مراجعه حضوري به شعب بانک هاي عامل امکان پذير است.بنا بر اعلام، درحال حاضر خدمات اينترنت پرسرعت بي‌سيم از طريق وايمکس ايرانسل، با پهناي باند بين 128 کيلوبيت تا دو مگابيت بر ثانيه و براساس تقاضا، در 29 شهر تهران، شهر قدس، شهريار، قرچک، انديشه، اسلامشهر، ورامين، شورآباد، شهرري، کرج، فرديس، مشهد، شهرک صنعتي طوس، تبريز، شهرک صنعتي چرمشهر، شهرک صنعتي اطلس، سردرود، اصفهان، خميني شهر، خوراسگان، دانشگاه نجف آباد، شاهين شهر، محمود آباد، کاشان، اهواز، دزفول، انديمشک، شيراز و گلستان ارائه مي‌شود.


 قاچاق و تقلب گسترده در بازار تلفن همراه
 نحوه شکايت از مراکز خدماتي 

سخنگوي اتحاديه دستگاههاي مخابراتي و ارتباطي تهران با اشاره به گستردگي قاچاق و انواع تقلب در بازار تلفن همراه، گفت: هر هفته 30 مورد شکايت از مراکز خدماتي گوشي موبايل ارائه مي شود که در صورت تأييد، پلمب مرکز تعمير يا خريد و فروش گوشي، جريمه متخلفان است.

غلامحسين کريمي افزود: به دليل گستردگي قاچاق و تقلب در زمينه تجهيزات مخابراتي هر هفته حدود 30 مورد شکايت در اين اتحاديه توسط کارشناسان حقوقي در کميسيون حل اختلاف اين اتحاديه مورد بررسي قرار مي گيرد.

سخنگوي اتحاديه دستگاههاي مخابراتي و ارتباطي تهران با اشاره به بيشترين ميزان شکايت از مورد وسايل و تجهيزات مخابراتي در کميسيون حل اختلاف اين اتحاديه گفت: متاسفانه به دليل گستردگي قاچاق و انواع تقلب ها در بازار تلفن همراه، گوشي موبايل بيشترين آمار شکايت را به خود اختصاص داده است.کريمي همچنين در مورد نحوه برخورد با متخلفين نهايي در اين اتحاديه گفت: در صورت اثبات شدن ادعاي فرد شاکي توسط قاضي اين کميسيون، فرد متخلف در صورت بار اول به جريمه نقدي و در صورت تکرار تخلف خود، محل فعاليت آن پلمب مي‌شود.وي با اشاره به ميزان مدت زمان پلمب مغازه هاي متخلفين تصريح کرد: بعد از صدور نهايي پلمب مغازه ها توسط شوراي حل اختلاف، اين اتحاديه بعد از صدور نامه و اثبات ادعاي خود به اداره اماکن، به پلمب سه هفته اي محل کار فرد متخلف مي پردازد.

سخنگوي اتحاديه دستگاههاي مخابراتي و ارتباطي تهران ادامه داد: بدون استثناء تمامي مراکز فعالي که در زمينه تعمير گوشي تلفن همراه، تلفن بي سيم، تلفن ثابت و سانترال بايد از اتحاديه دستگاههاي مخابراتي و ارتباطي مجوز فعاليت مي کنند در صورت تخلف توسط اين اتحاديه طبق قوانين امور صنفي توانايي پلمب مي شوند.وي همچنين با اشاره به ميزان مدت بررسي به شکايت مراجعين در اين اتحاديه گفت: از زمان اولين مراجعه تا بررسي نهايي پرونده ها در اين اتحاديه نهايت سه هفته زمان مي برد.سخنگوي اتحاديه دستگاههاي مخابراتي و ارتباطي تهران همچنين با اشاره به عدم آگاهي حدود 80 درصد از کاربران در صورت برخورد با هرگونه تقلب و سوء استفاده در بازار تلفن همراه، گفت: متاسفانه مردم آگاهي چنداني در مورد نوع پيگيري و مراجعه به نهادهاي مرتبط براي پيگيري شکايت خود ندارند.کريمي در مورد سوء استفاده برخي مراکز تعميرات موبايل از محتويات داخل گوشي مشترکان، گفت: برخورد با سوء استفاده کنندگان از محتويات داخل گوشي هاي موبايل مشترکان توسط مراجع قضايي صورت مي گيرد که در اين خصوص از گزارش کارشناسان حقوقي اتحاديه دستگاههاي مخابراتي نيز استفاده خواهد شد. وي تاکيد کرد که افراد در صورت مشاهده کوچکترين مشکلي در مورد تعمير گوشي تلفن همراه خود مانند استفاده از جنس تقلبي و يا عدم رعايت ضوابط لازم مي توانند مراتب را با اتحاديه دستگاههاي مخابراتي در ميان بگذارند.


 مادر بوردهاي Z77 ايسوس رکورد شکستند!  

چند روز پيش Andre Yang’s يکي از اورکلاکر‌هاي معروف دنيا که در تايوان زندگي مي‌کند توانست با استفاده از دو مادربورد P8Z77-V DELUXE و ROG Maximus V GENE ايسوس که بر مبناي چيپ ست Z77 ساخته شده است رکورد‌‌هاي جالبي را در زمينه اورکلاک به ثبت برساند. اين اورکلاکر در اولين اقدام توانست با استفاده از مادربورد P8Z77-V DELUXE، پردازنده Intel Core i7-3770K، 16 گيگابايت حافظه DDR3-2800 و با استفاده از نيتروژن مايع توانست فرکانس پردازنده مرکزي را به 7063 مگاهرتز برساند و فرکانس بدست آمده را در سايت CPU-Z ثبت کند. بعد از ثبت اين رکورد جالب اين اورکلاکر تايواني در يک حرکت جالب ديگر با استفاده از مادربورد mATX مدل ROG Maximus V GENE و پردازنده Core i7-3770K هم پنج رکورد اول را در نرم‌افزار‌هاي مختلف به ثبت رساند. بر اساس اطلاعات ارائه شده اين اورکلاکر توانست در نرم‌افزار Aquamark 3 با استفاده از کارت گرافيک HD7970 که فرکانس پردازنده‌ گرافيکي آن تا 1600 مگاهرتز افزايش داده شده بود امتياز کل 536565 را کسب کند. همچنين اين اورکلاکر در نرم‌افزار‌هاي ديگر مانند PiFast با ثبت زمان 10.3 ثانيه (فرکانس پردازنده در اين حالت روي 6930 مگاهرتز بود)، 3DMark 2001 با کسب امتياز کل 16458 (در اين حالت از کارت گرافيک GTX580 که فرکانس پردازنده گرافيکي ان تا 1553 مگاهرتز افزايش يافته بود، استفاده شده بود) ، Super Pi با ثبت زمان 5 ثانيه 187 ميلي‌ثانيه (فرکانس پردازنده در اين حالت روي 6961 مگاهرتز بود) و Super Pi 32M زمان 4 دقيقه، 52 ثانيه و 953 ميلي ثانيه ( فرکانس پردازنده در اين حالت روي 6735 مگاهرتز بود) را ثبت کرد. با توجه به اين موضوع ‌مي‌توان گفت با ثبت شش رکورد در يک روز ايسوس حسابي ديگر رقبا را به چالش کشيده است. براي کسب اطلاعات بيشتر در مورد رکورد‌هاي ثبت شده به آدرس‌هاي زير مراجعه کنيد.

 


 اينترنت پرسرعت در اروپا ارزان‌تر مي‌شود 

کميسيون اروپا وابسته به اتحاديه اروپا براي کاستن از هزينه هاي دسترسي به اينترنت پرسرعت رايزني با برخي دولت ها و شرکت هاي آي اس پي در اين قاره را آغاز کرده است. اين کميسيون مي گويد برنامه مشورتي خود را تا 20 جولاي ادامه خواهد داد تا از اين طريق موانع و چالش هاي موجود بر سر راه تسريع دسترسي به اينترنت در اين قاره برطرف شود.افزايش هماهنگي ميان شرکت هاي فني و مهندسي، جلب همکاري دولت ها براي کمک به دسترسي به زيرساخت هاي ارتباطي و مخابراتي با هزينه تمام شده پايين تر و برنامه ريزي براي اجراي سريع تر طرح هاي در دست اقدام در اين زمينه از جمله برنامه هايي است که کميسيون اروپايي به اين منظور پيش بيني کرده است.

 


 به‌روزرساني تبلت‌هاي سوني براي رفع مشکلات آندرويد 

شرکت سوني سيستم عامل آندرويد نصب شده بر روي تبلت هاي خود را به روز کرده تا برخي مشکلات اين سيستم عامل طراحي شده توسط گوگل را برطرف کند. اين به روز رساني ممکن است در آينده در سري گوشي هاي Xperia سوني هم اعمال شود. در کنار رفع برخي مشکلات امنيتي سوني به روزرساني هاي ديگري هم انجام داده است که از آن جمله مي توان به ارتقاي مرورگر کروم، افزايش امکانات عکس برداري و فيلم برداري و ... اشاره کرد.کاربران تبلت هاي سوني براي دريافت اين به روزرساني تنها کافيست به شبکه واي – فاي متصل شوند تا فايل مربوطه بر روي گوشي هايشان بارگذاري و نصب شود.به روزرساني ياد شده تنها مربوط به تبلت هاي سري اس شرکت سوني است و مشخص نيست تبلت هاي سري پي اين شرکت هم فايل هاي به روز شده را دريافت خواهند کرد يا خير.

 


 نقاشي‌هاي مادر بزرگي که استعداد خود را با «آيفون» کشف کرد  

يک مادر بزرگ 75 ساله ايتاليايي با کمک يک برنامه جانبي که روي «آي- فن» نصب مي شود توانست استعداد خود را در نقاشي کشف کند. «ليويا کولاسانتي»، 75 ساله ساکن رم که تا مدتي قبل از رايانه براي کار استفاده مي‌کرد اکنون با کمک «آي- فن» خود پرتره‌ها و مناظر زيبايي را نقاشي مي‌کند.اين مادربزرگ در اين خصوص گفت: «من هميشه شيفته فناوري بودم و طراحي عشقي بود که آن را از نوجواني در دل داشتم.زماني که دخترم به من يک آي- فن هديه داد. برنامه جانبي Doodle Buddy را کشف کردم و به کمک آن توانستم با انگشتم روي تلفن همراه نقاشي بکشم.»اين بانوي سالمند براي اينکه بتواند استفاده از سطوح مختلف رنگ‌ها، به عقب برگشتن و تصحيح کردن خطاها را ياد بگيرد در وب به دنبال راه‌حل‌هايي گشت.

 


 سايت جشنواره حکمت مطهر دانشگاهيان مورد حمله سايبري قرار گرفت  

سايت هفتمين جشنواره حکمت مطهر دانشگاهيان توسط وهابيون ساکن در خليج فارس مورد حمله سايبري قرار گرفت. در طول فعاليت سايت هفتمين جشنواره حکمت مطهر دانشگاهيان، اين سايت به گفته محسن رفيعي - دبير اجرايي هفتمين جشنواره حکمت مطهر دانشگاهيان، بارها از سوي وهابيون ساکن در خليج فارس مورد حمله قرار گرفت.معاندان با ارسال بيش از يک ميليون آي.دي به اين سايت، قصد کاهش پهناي باند را داشتند که با پشتيباني 24 ساعته اي که از سايت جشنواره به عمل آمد، توفيقي در اين حملات صورت نگرفت.

 


 شکايت شرکتهاي اينترنتي درباره يک تبليغ در قبوض تلفن ثابت  

رئيس شوراي رقابت در واکنش به اقدام يکي از شرکتهاي مخابراتي استاني که به گفته وي در قبوض مشترکان تلفن ثابت اصول تبليغات در زمينه اينترنت را رعايت نکرده تاکيد کرد که شرکتهاي ارائه دهنده اينترنت پرسرعت شکايت خود را در اين باره به شوراي رقابت اعلام کرده اند. شرکت مخابرات استان خراسان رضوي در قبوض مشترکان تلفن ثابت خود با درج متني تبليغاتي اعلام کرده بود که “مشترک گرامي به منظور حفظ امنيت اطلاعات و پيشگيري از سوء استفاده احتمالي، خدمات الکترونيک خود را از طريق اينترنت مخابرات در منزل دريافت نماييد.”

 


 توقف پروژه کابل زيردريايي بندرعباسعدم مشارکت اماراتي ها  

معاون شرکت ارتباطات زيرساخت از توقف پروژه تامين بخشي از پهناي باند اينترنت بين الملل کشور از مسير بندرعباس که حدود يک سال پيش به يک شرکت اينترنتي سپرده شده بود به دليل عدم همکاري طرف خارجي قرارداد، خبر داد. شرکت ارتباطات زيرساخت اواخر سال 89 تامين بخشي از پهناي باند اينترنت کشور را طي قراردادي به کنسرسيوم پارس گيتي ارتباط (PGE ) واگذار کرد که قرار بود ايجاد اين درگاه بين‌المللي جديد توسط اين بخش علاوه بر امکان افزايش ظرفيت پهناي‌ باند اينترنت بين‌الملل، امنيت تامين اينترنت کشورمان را افزايش دهد.براساس قرارداد منعقده ميان شرکت ارتباطات زيرساخت و شرکت پارس گيتي ارتباط ، اين شرکت مجري سرمايه گذاري در زمينه پهناي باند بين‌الملل در منطقه شد و در اين راستا قرار بود شرکت پارس گيتي با همکاري شرکت اتصالات امارات متحده عربي به خريداري ظرفيت پهناي باند اقدام کرده و با قيمت روز آن را به شرکت ارتباطات زيرساخت بفروشد و در نهايت توزيع اين پهناي‌باند در کشور توسط شرکت ارتباطات زيرساخت صورت گيرد.

 


 کاربران مک کلافه از حمله بي‌امان هکرها 

سيستم عامل مک شرکت اپل که در 10 روز اخير به طور مکرر مورد حمله هکرها و ويروس نويسان قرار گرفته مجدداً به علت يک حفره امنيتي مشکلاتي را براي کاربران به وجود آورده است. مهاجمان آنلاين با استفاده از يک آسيب پذيري در يکي از برنامه هاي جاوا توانسته اند نسخه تازه اي از بدافزار فلاش بک را طراحي کنند که نه تنها به سيستم عامل مک حمله مي کند، بلکه قادر به آلوده کردن رايانه هاي مجهز به سيستم عامل ويندوز نيز هست.ضعف مربوط به نرم افزار جاوا که مورد سوءاستفاده فلاش بک قرار گرفته، بيش از يک سال قبل شناسايي شده بود، اما تعلل در رفع آن باعث شده فلاش بک به صدها هزار رايانه در سراسر جهان حمله کرده و براي کاربران مشکل ايجاد کند.

 


 دولت بريتانيا تبلت را وارد سبد کالاهاي ضروري کرد  

دولت بريتانيا تبلت‌ها را به سبد کالاي خانوارهاي بريتانيايي افزوده و نقش اين فناوري‌ها در کاهش يا افزايش تورم را محاسبه مي‌کند. امروزه در اکثر کشورهاي دنيا براي اندازه‌گيري تورم از مفهومي‌با عنوان «سبد کالا» استفاده مي‌کنند. سبد کالا در واقع مجموعه کالاهاي ضروري است که افزايش يا کاهش قيمت آنها به معناي افزايش يا کاهش تورم است. اداره آمار ملي بريتانيا که کار محاسبه تورم را برعهده دارد، رايانه‌هاي لوحي از قبيل آي‌پد و گلکسي‌تب سامسونگ را نيز به سبد کالاي خانوارهاي بريتانيايي افزوده است.


  پرفروشترين گوشي هاي بازار 

نوکيا

C2-01 175 هزار تومان

8 N 730 هزار تومان

C7-03 300 هزار تومان

X2 195 هزار تومان

5130 165 هزار تومان

سامسونگ

Wave 3 610 هزار تومان

Galaxy Gio 380 هزار تومان

Galaxy Ace 530 هزار تومان

Galaxy Fit 380 هزار تومان

Wave 522 220 هزار تومان

سوني اريکسون

Xperia Ar c S 880 هزار تومان

Xperia X8 278 هزار تومان

Xperia Ar c 780 هزار تومان

Xperia Neov 560 هزار تومان

Xperia Ray 530 هزار تومان

Apple

iPhone 4 16 G 1،340 هزار تومان

iPhone 4 32G 1،480 هزار تومان

iPhone 4S 16 1،580 هزار تومان

iPhone 4S 32G 1،550 هزار تومان

iPhone 4S 64G 1،700 هزار تومان


 
صفحه يك
خبر
اقتصاد
اقتصاد بازار
اقتصاد روز
بورس
حادثه
فناوري و اطلاعات
شهرستان ها
مدرسه
ورزشي
بين الملل
آگهي
جامعه
جامعه
صفحه آخر