برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1391/02/12 - نسخه شماره 2359 صفحه اصلی

معاون عمليات فرماندهي انتظامي‌تهران بزرگ اعلام کرد
تماس روزانه 2500 مزاحم تلفني با 110


پايان کودک ربايي خانوادگي با کمک مامور راهور


انهدام باند ماموران قلابي در پوشش بسيج


کمبود مددکار در کنترل و کاهش آسيب اجتماعي


سه جنايت در پرونده يک قاتل


كشتي باري دوبي در آتش سوخت


خودكشي دانش‌آموز چيني در اعتراض به مقررات پوششي مدرسه


كودكي قرباني توهم پدرش شد


سرقت مسلحانه خوابگاه دانشجويي را به تعطيلي كشاند


سخت‌گيري؛ بهانه يك دانشجو براي انتشار عكس‌هاي خانوادگي استاد


 معاون عمليات فرماندهي انتظامي‌تهران بزرگ اعلام کرد
 تماس روزانه 2500 مزاحم تلفني با 110  

معاون عمليات فرماندهي انتظامي‌تهران بزرگ از برقراري روزانه حدود 2500 تماس مزاحمي‌با مركز فوريتي پليسي 110 خبرداد و گفت: اداره حقوقي پليس تهران پيگير مساله مزاحمان تلفني است.

سرهنگ كريمي‌با بيان اينكه در سال گذشته بيش از 11 ميليون تماس با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 برقرار شده است، گفت: به صورت ميانگين روزانه 25 الي 30 هزار تماس با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 برقرار مي‌شود.

او با بيان اينكه از ميان 11 ميليون تماس برقرارشده با مركز 110 در سال گذشته تنها حدود چهار ميليون تماس منجر به عمليات شده است، گفت: نزديك به دو ميليون از تماس‌هاي برقراري با مركز فوريت‌هاي پليسي ارائه مشاوره در زمينه‌هاي مشاوره‌ حقوقي، خانوادگي و پاسخ به سوالات انتظامي‌ مردم بوده است.

به گزارش ايسنا، معاون عمليات فرماندهي انتظامي‌ تهران بزرگ با بيان اينكه مابقي تماس‌ها غيرعملياتي بوده است، گفت: اين تماس‌ها شامل مزاحمان، ارائه اخبار تكراري، تماس‌هاي زير پنج ثانيه، اشكالات مخابراتي و تماس‌هاي اشتباهي ساير مراكز 115،125 و118 را شامل مي‌شود.

كريمي‌با بيان اينكه مزاحمان روزانه حدود 2500 تماس با مركز فوريتي‌هاي پليسي 110 برقرار مي‌كنند، گفت: بيشتر اين افراد اخبار كذب ارائه مي‌كنندالبته شماره‌هاي تكراري مزاحمان براي پليس مشخص شده و اقدامات پليسي جهت پيگيري اخبار صورت نمي‌گيرد.

عمده مزاحمان اپراتورهاي زن را مردان و اپراتورهاي مرد را زنان تشكيل مي‌دهند

او در مورد جنسيت مزاحمان تلفني مركز فوريت‌هاي پليسي 110 عنوان كرد كه در طول روز كه اپراتورهاي زن مسووليت پاسخگويي به تماس‌هاي تلفني را دارند، عمده مزاحمان تلفني مرد بوده و در هنگام شب كه اپراتورهاي مركز 110 مرد هستند، عمده مزاحمان تلفني را زنان تشكيل مي‌دهند.

كريمي‌با بيان اينكه اوج زمان تماس مردمي‌با مركز فوريت‌هاي پليسي 110، ساعت 18 تا 22 است گفت: بيشتر تماس‌هاي مزاحمان تلفني در ساعت 12 الي 14 كه زمان تعطيلي مدارس نيز هست، ثبت شده است.او در توضيح خاص‌ترين مزاحمان تلفني مركز 110 به تماس‌هاي مكرر شهروندي اشاره كرد و گفت: اين فرد 42 مرتبه با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 تماس گرفته و هرباره با اعلام خبر كذب وقوع نزاع و درگيري در مناطق مختلف شهر باعث ايجاد مزاحمت براي پليس تهران شده بود، به گونه‌اي كه در هر 42 مرتبه ماموران به محل اعلامي‌اعزام شده و دريافتند كه گزارش دريافتي كذب است كه با پيگيري اداره حقوقي مشاره‌اليه به مرجع قضايي معرفي شد.

كريمي‌در ادامه با بيان اينكه گاه مزاحمان در تماس‌هاي تلفني از اپراتورها درخواست مي‌كنند كه تنها با آنان صحبت كنند، گفت: چندي پيش مردي به طور ميانگين 28 مرتبه با مركز 110 تماس گرفته و عنوان مي‌كرد كه «با آقا محمد كار دارم» كه اين موضوع نيز تحت پيگيري قرار گرفت و مزاحم تلفني به مرجع قضايي معرفي شد.

معاون عمليات پليس پايتخت با بيان اينكه چندي پيش نيز مردي با برقراري 218 تماس با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 اقدام به ارائه گزارش‌ها و اخبار كذب در مورد وقوع نزاع، درگيري، مزاحمت كرده بود، گفت: چندي پيش نيز فردي با برقراري بيش از 17 تماس ضمن ارائه گزارش كذب اقدام به فحاشي به اپراتورهاي 110 كرد.

او با اشاره به هماهنگي‌هاي انجام‌شده با شركت‌هاي مخابراتي ايران گفت: سال گذشته با همكاري مركز مخابرات ايران (همراه اول) حدود 220 شماره تلفن كه اقدام به ايجاد مزاحمت براي مركز 110 كرده بود قطع شد.

ايرانسل براي برخورد با مزاحمان به پليس كمك نمي‌كند

كريمي‌ با گلايه از عدم همكاري شركت مخابراتي ايرانسل گفت: بسياري از مزاحمان اين مركز از طريق شماره‌هاي ايرانسل اقدام به ايجاد مزاحمت براي اين شماره فوريتي مي‌كنند و اين در حالي است كه اين شركت براي برخورد يا كنترل مزاحمان كمك اثر بخشي به پليس نمي‌كند.

معاون عمليات پليس پايتخت با اشاره به پيگيري‌هاي موثر اداره حقوقي فرماندهي انتظامي‌تهران بزرگ گفت: مركز 110 با هماهنگي اداره حقوقي پليس تهران اقدام به طرح شكايت از مزاحمان كرده و با هماهنگي‌هاي انجام شده با مراجع ‌قضايي و شركت‌هاي مخابراتي رسيدگي به پرونده مزاحمان تلفني مركز 110 با جديت انجام مي‌گيرد.

او افزود: در مواردي كه مخابرات اقدام به قطع خط شماره مزاحمان مي‌كند، مزاحمان براي رفع اين مشكل بايد به اداره حقوقي پليس فاتب مراجعه كرده تا قطع‌شدگي تلفن اين افراد رفع شود.كريمي‌افزود: چندي پيش نيز يكي از شماره‌هاي مزاحمان قطع شده كه در بررسي‌هاي بعدي مشخص شد فرزند اين خانواده اقدام به ايجاد مزاحمت براي مركز فوريتي پليس 110 كرده و هنگامي‌كه مادر اين طفل براي پيگيري مشكل قطع‌شدگي خطوط به اداره حقوقي پليس تهران مراجعه كرد كه بسيار شوكه واز اقدام كودك هشت ساله عذرخواهي كرد.

معاون عمليات پليس تهران بزرگ گفت: ميانگين سني مزاحمان تلفني 110، هفت تا 18 ساله هستند كه گاها ضمن اعلام خبر كذب اقدام به فحاشي كرده،‌ گاها نيز به جاي صحبت‌كردن، فوت كرده يا نوار مبتذل پخش مي‌كنند.كريمي‌با بيان اينكه موضوع تماس‌هاي تلفني مزاحمان مركز 110 به صورت ويژه در اداره حقوقي فرماندهي انتظامي‌تهران بزرگ بررسي مي‌شود گفت: اميدواريم كليه شركت‌هاي مخابراتي تعامل خوبي با پليس داشته باشد.


 پايان کودک ربايي خانوادگي با کمک مامور راهور 

تيزهوشي مامور راهنمايي و رانندگي و ترس مرد آدم ربا باعث شد ماجراي ربوده شدن پسر 10 ساله در انتقام گيري خانوادگي 150 دقيقه بيشتر طول نکشد.

ساعت 19 چهارشنبه 29 فروردين امسال ماموران گشت راهنمايي و رانندگي تهران در بزرگراه شهيد همت به يک دستگاه خودرو پرايد نقره?اي?رنگ برخورد کردند که راننده آن در کنار خيابان ايستاده و از خودروهاي عبوري تقاضاي بنزين مي‌کرد.

با مشاهده اين صحنه، واحد گشت راهنمايي و رانندگي براي کمک در کنار بزرگراه توقف كرد و يکي از ماموران به سمت خودرو و راننده پرايد رفت که ناگهان راننده‌، با مشاهده صحنه نزديک شدن پليس شروع به فرار از محل توقف پرايد کرد.مامور گشت پليس راهور‌، بلافاصله با کمک يکي ديگر از همکاران خود به تعقيب راننده پرايد رفته و موفق شدند او را به نام سعيد 24 ساله دستگير کنند.

با دستگيري راننده خودرو پرايد‌، ماموران راهنمايي و رانندگي به بررسي علت فرار او پرداخته و در بازرسي خودرو موفق به پيدا کردن پسربچه 10?ساله اي به نام علي شدند که در صندلي عقب پرايد به حالت نيمه بيهوش قرار داشت.

به گزارش مهر، در تحقيقات مقدماتي انجام شده از راننده پرايد مشخص شد که پسربچه 10?ساله به علت خورانده شدن آبميوه مسموم‌، دچار مسموميت شديد و بيهوشي شده که بلافاصله به دليل نامناسب بودن وضعيت جسماني به بيمارستان منتقل شد. متهم نيز به همراه خودرو توقيف شده به اداره يازدهم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شد.

متهم در اظهارات اوليه به کودک ربايي اعتراف كرد و در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشت که به همراه پسرخاله اش اقدام به کودک ربايي کرده است.در ادامه تحقيقات‌، متهم در خصوص علت و انگيزه کودک ربايي نيز مدعي شد که دخترخاله اش به نام «مهناز» قصد داشته از همسرش جدا شود اما همسرش او را به اجبار از خانه پدري‌اش برده و از آن زمان نيز اطلاعي از او ندارند و او به همراه برادر مهناز‌، اقدام به کودک ربايي کرده است.

متهم در خصوص نحوه کودک ربايي به کارآگاهان اداره يازدهم گفت‌: ساعت 16 و 30 دقيقه 29 فروردين به در خانه يکي از بستگان عليرضا - همسر مهناز - رفتيم که پس از زدن در‌، پسربچه 10 ساله اي در را باز کرد و ما نيز بلافاصله او را ربوديم تا در قبال آزادي پسربچه 10 ساله‌، عليرضا نيز مجبور شود مهناز را به خانه پدرش بازگرداند.

در ادامه رسيدگي به اين پرونده و با توجه به اعترافات صريح متهم در خصوص همدستي و مشارکت پسرخاله اش در اين کودک ربايي کارآگاهان اداره يازدهم با شناسايي محل سکونت جواد 18 ساله‌، دومين متهم پرونده را نيز ظهر پنجم ارديبهشت در خيابان پاسداران ـ خيابان دولت دستگير کردند. اين متهم نيز ضمن اعتراف صريح به جرم آدم ربايي‌، انگيزه اصلي خود را رهايي خواهرش از دست دامادشان اعلام کرد.

در ادامه تحقيقات انجام شده از خانواده پسربچه ربوده شده مشخص شد که اين خانواده از بستگان دور خانواده عليرضا بوده و به هيچ عنوان هيچ اطلاع و يا دخالتي در اختلافات شخصي و يا خانوادگي عليرضا و خانواده مهناز نداشتند.

با بهبود نسبي پسربچه 10 ساله و انجام تحقيقات‌، وي در خصوص نحوه ربوده شدن خود توسط متهمان عنوان داشت: روز حادثه همراه تعدادي از دوستانم در حال بازي کردن در داخل کوچه بودم که دو نفر با يک دستگاه پرايد به سمت من آمده و عنوان کردند که ماشين آنها خاموش شده و از من و دوستانم براي هل دادن ماشين درخواست کمک کردند . در حال هل دادن ماشين بوديم که ناگهان يکي از آنها، بدون اينکه دوستانم متوجه شوند‌، مرا محکم گرفت و خيلي سريع سوار ماشين کرد و بلافاصله ماشين نيز شروع به حرکت کرد. در حالي‌که از آنها درخواست مي‌کردم که رهايم کنند، به من يک آبميوه داده و مرا مجبور کردند تا تمام آبميوه را بنوشم که پس از نوشيدن آبميوه ديگر متوجه هيچ چيزي نشدم تا اينکه در داخل بيمارستان به هوش آمده و مادرم را بالاي سر خود مشاهده کردم.

سرهنگ کارآگاه آريا حاجي زاده، معاون مبارزه با جرائم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ در ادامه اعلام اين خبر گفت: با توجه به اعتراف صريح متهمان به جرم کودک ربايي و با توجه به انجام تحقيقات تکميلي، از سوي قاضي پرونده دستور بازداشت موقت براي هر دو متهم پرونده صادر شده و روانه زندان شده اند.


 انهدام باند ماموران قلابي در پوشش بسيج 

رئيس پليس آگاهي استان هرمزگان ازشناسايي و دستگيري يك باند سارق به عنف در پوشش مأمور بسيج در بندرعباس خبر داد. سرهنگ اصغر قطب‌زاده دراين‌باره گفت: به دنبال گزارش‌هاي واصله از سوي برخي پيمانكاران ساختماني در بندرعباس مبني بر اينكه افرادي با داشتن تجهيزات نظامي ‌از قبيل افشانه و دستبند در پوشش مأمور بسيج با استفاده از چند دستگاه موتورسيكلت اقدام به ورود به عنف در ساختمان‌هاي نيمه‌كاره و در دست احداث كرده و از نگهبانان و كارگران اخاذي كرده‌اند، بررسي موضوع به‌ طور ويژه در دستوركار مأموران پليس آگاهي قرار گرفت.به گزارش ايسنا، او افزود: كارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پليس آگاهي با جمع‌آوري اخبار و اطلاعات لازم پس از چند روز سرانجام با همكاري تعدادي از مالباختگان حين گشت‌زني غيرمحسوس در حوالي چند ساختمان در حال احداث، سه متهم را شناسايي و در يك اقدام ضربتي و غافلگيرانه دستگير كردند.رئيس پليس آگاهي هرمزگان خاطرنشان كرد: در بازرسي از مخفي‌گاه سارقان يك رشته دستبند، يك عدد افشانه فلفلي كشف و با تلاش و پيگيري لازم چهار مالباخته نيز كه همگي تبعه افغاني بودند شناسايي كه در مواجهه حضوري با سارقان، متهمان مورد شناسايي قرار گرفتند.قطب‌زاده تصريح كرد‌: متهمان دستگيرشده صراحتاً به سرقت‌هاي متعدد به عنف در سطح شهر بندرعباس اعتراف و 20 ميليون ريال وجه نقد مكشوفه نيز از آنان كشف و به مالباختگان تحويل داده شد.رئيس پليس آگاهي هرمزگان با هدف پيشگيري از وقوع اينگونه جرائم در استان، از شهروندان خواست در صورت مشاهده يا برخورد با افراد كلاهبردار و شياد يا همچنين در صورت مراجعه افراد تحت عنوان مأمور سازماني، با رؤيت دقيق كارت شناسايي افراد و حكم مأموريت يا مجوز ورود به منزل، از واقعي‌بودن مأموران يا نوع مأموريت اطمينان حاصل و در صورت مواجه‌شدن با مورد مشكوك ضمن حفظ خونسردي در اسرع وقت از طريق تلفن 110 به پليس اطلاع تا در كمترين زمان ممكن به شناسايي جرم و دستگيري مجرمان و متخلفان اقدام شود.

 


 کمبود مددکار در کنترل و کاهش آسيب اجتماعي 

رئيس انجمن مددکاران اجتماعي ايران از کمبود تعداد مددکاران براي کنترل و کاهش آسيب‌هاي اجتماعي خبر داد و گفت: درحال حاضر فقط 9 هزار مددکار در بخش‌هاي مختلف فعاليت مي‌کنند در حالي‌که به چندين برابر اين تعداد مددکار در جامعه نياز داريم.حسن موسوي با بيان اين مطلب افزود: در بحث پيشگيري نبايد فقط به حوزه‌هاي انتظامي ‌و قضايي نگاه شود بلکه بايد به سمت پيشگيري اجتماعي حرکت کرد و در اين ميان مددکاري اجتماعي بايد نقش پر?رنگ‌تري نسبت به حال حاضر داشته باشد.به گزارش مهر، او به افزايش تعداد دانشگاههاي مددکاري در کشور اشاره کرد و گفت: در گذشته رشته مددکاري فقط در يک و يا دو دانشگاه آموزش داده مي‌شد اما هم اکنون اين رشته در دانشگاه‌هاي زيادي وجود دارد و دانشجويان مي‌توانند تا مدرک دکترا در آن پيش روند.به گفته رئيس انجمن مددکاران اجتماعي ايران، براساس تحقيقات انجام شده جامعه اي سالم و سلامت است که تعداد مددکاراني که در عرصه‌هاي مختلف در بحث پيشگيري و مشاوره براي کاهش آسيب‌هاي اجتماعي ورود پيدا کرده‌اند در آن زياد باشد در غير اين‌صورت آن جامعه با مشکلات زيادي روبه‌رو خواهد شد.موسوي با اشاره به اينکه در حال حاضر 9 هزار مددکار مشغول فعاليت هستند‌، تاکيد کرد: براساس برآوردهاي به عمل آمده به منظور کنترل و کاهش آسيب‌، هم اکنون در کشور به تعداد زيادي مددکار نياز داريم.او با اشاره به اينکه فرصت اشتغال در جامعه مددکاري بسيار بالا است‌، افزود: محدوديت قانوني براي صدور مجوز کلينيک‌هاي مددکاري وجود ندارد و اين افراد به راحتي مي‌توانند مشغول به کار شوند به همين دليل به نظر مي‌رسد اشتغال دغدغه جدي مددکاران نيست.

 


 سه جنايت در پرونده يک قاتل 

مرد جنايتکار که سه قتل هولناک را در پرونده‌اش دارد در دومين جلسه محاکمه خود منکر اعترافات قبلي‌اش شد.افشين معروف به فرشيد نخستين جنايت خود را 29 تيرماه سال 87 در منطقه کمالشهر کرج مرتکب شد.او پس از سوار کردن يکي از دوستانش به نام حسن مرد جوان را به بهانه خريد خاور به يک بيراهه کشاند و او را در داخل خودرو خفه کرد. افشين پس از اين جنايت با سرقت چهار ميليون تومان و لپ‌تاپ مقتول جسد را در همان محل رها کرد و گريخت.او يکم مهرماه همان سال در جنايتي هولناک در شهرستان لاهيجان زن 31 ساله‌اي به نام فاطمه و پسر چهارساله اش به نام ابراهيم را از پا در آورد. مرد جنايتکار پس از اين قتل با سرقت لوازم با ارزش از محل گريخت.کارآگاهان پليس آگاهي در جريان تحقيقات در رابطه با اين جنايت افشين را دستگير کردند که او با اعتراف به قتل مادر و پسر راز جنايت خود در کرج را فاش کرد. به گزارش مهر، او در بازجويي ها گفت: 29 تيرماه با حسن در کمالشهر روبه رو شدم. او گفت مي‌خواهم يک دستگاه خاور بخرم من هم در يک لحظه وسوسه شدم پول‌هايش را سرقت کنم به همين خاطر نقشه قتلش را طراحي کردم. او را به بهانه اينکه دايي‌ام فروشنده خاور است به يک بيراهه کشانده و ابتدا با آجر ضربه‌اي به سرش زدم و سپس او را خفه کردم. بعد هم پول‌هايش را سرقت کرده و از آنجا گريختم.او درباره انگيزه‌اش براي قتل فاطمه و پسرش نيز گفت: فاطمه از بستگان دور من بود روز حادثه شوهر او را براي ترک اعتياد به يک کمپ بردم وقتي برگشتم متوجه شدم فاطمه زن مرا از خانه بيرون کرده است به همين خاطر با او درگير شدم در يک لحظه کنترلم را از دست داده و با کارد چند ضربه به بدن فاطمه زدم. براي ابراهيم پفک و بيسکويت خريده بودم که با کيسه خريدهايم پسر چهارساله را خفه کردم. ابراهيم شاهد قتل بود و مجبور بودم او را بکشم.متهم در ادامه در دادگاه کيفري استان تهران محاکمه شد و قضات دادگاه او را به سه بار قصاص محکوم کردند اما قضات شعبه 17 ديوان عالي کشور با توجه به اينکه اولياي‌دم فاطمه درباره پرداخت تفاضل ديه اظهارنظر نکرده بودند حکم را درخصوص قتل حسن تاييد اما در ارتباط با دو جنايت ديگر نقض کردند.

با نقض حکم فرشيد امروز براي دومين بار در شعبه 79 دادگاه کيفري استان استان تهران و به رياست قاضي محمدي کشکولي محاکمه شد.

در ابتداي جلسه نماينده دادستان با تشريح کيفرخواست افشين را در ارتکاب سه جنايت مجرم شناخت و براي او تقاضاي اشد مجازات را کرد. سپس اولياي‌دم فاطمه خواستار قصاص متهم شده و اعلام کردند حاضر به پرداخت تفاضل ديه براي قصاص مرد جنايتکار هستند.


 كشتي باري دوبي در آتش سوخت 

پليس دوبي در گزارشي اعلام كرد يك فروند كشتي باري اين كشور روز گذشته دچار حريق شد. سخنگوي تيم امدادرساني حاضر در صحنه گفت: چندين خودرو و تيم آتش‌نشاني از شش ايستگاه براي مهار آتش به محله حادثه اعزام شدند. اين كشتي باري حامل محموله تاير خودرو و وسايل پلاستيكي بود.به گزارش رسانه‌هاي محلي دوبي، اين حادثه هيچ تلفات جاني نداشته است و خبري از علت وقوع اين حريق منتشر نشده است.

يكي از شاهدان اين آتش‌سوزي گفت: در حال بازگشت به خانه بودم كه ابري از دود را در آلمان ديدم. وقتي جلوتر آمدم شعله‌هاي آتش را ديدم كه تمام كشتي را در بر گرفته بود.

به گزارش ايسنا به نقل از پايگاه اينترنتي گلف‌نيوز، اوايل سال جاري ميلادي نيز دو كشتي باري ديگر كه حامل غذا و كالاهاي ديگر بود، دچار حريق شد و يك مجروح برجا گذاشت.

 


 خودكشي دانش‌آموز چيني در اعتراض به مقررات پوششي مدرسه 

دختر 14 ساله چيني در اعتراض به مقررات پوششي وضع شده توسط مسوولان مدرسه دست به خودكشي زد. مسوولان مدرسه «يينگ يينگ» مقرراتي را وضع كردند كه طبق آن دانش‌آموزان دختر موظف هستند تا موهاي خود را كوتاه نگه دارند. اين دختر 14 ساله كه ساكن ايالت «شاندونگ» است با پرتاب‌كردن خود از بالاي ساختمان خودكشي كرد.

مادر اين دختر كه مسوولان مدرسه را در مرگ دخترش مقصر مي‌داند، گفت: خيلي سعي كردم تا او را متقاعد كنم موهايش را كوتاه كند اما او مخالف اين تصميم بود. معاون مدرسه «يينگ?يينگ» در توضيح وضع اين مقررات گفت:‌ هدف اين قانون شخص خاصي نبود و پس از اعلام آن بيشتر دانش‌آموزان از آن پيروي كردند.به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري شينهوا،‌ به دنبال وقوع اين حادثه تعدادي از كارشناسان مسائل جوانان در چين اعلام كردند مدارس بايد به?دنبال برنامه‌هايي باشند تا انعطاف‌پذيري دانش‌آموزان را در برابر مشكلات و مسائلي كه مطابق خواسته‌هايشان نيست، افزايش دهند.

 


 كودكي قرباني توهم پدرش شد 

پدر آمريكايي به اتهام آسيب‌رساندن به فرزندش و قطع‌كردن ساعد دست پسرش دستگير شد. بنا بر اعلام پليس محلي كاليفرنيا، ‌«راميرز» 30 ساله به همراه پسر هشت ساله‌اش به قبرستان رفته بودند كه پس از شنيدن صداي «پسرت را قرباني كن» چاقوي همراهش را برداشت و شروع به بريدن ساعد دست پسرش كرد.

يكي از شاهدان اين ماجرا گفت: با ديدن اين صحنه از «راميرز» خواهش كردم تا اين كار را نكند اما او به كارش ادامه داد و سپس پا به فرار گذاشت.

به گزارش ايسنا به نقل از شبكه خبري فاكس‌نيوز، پليس كه از وضعيت جسماني اين كودك خبري منتشر نكرده است، اعلام كرد: «راميرز» پس از دستگيري اعتراف كرد كه صداي مادربزرگش را شنيده كه به او دستور داده «پسرت را قرباني كن» و او هم اين كار را انجام داده است.

 


 سرقت مسلحانه خوابگاه دانشجويي را به تعطيلي كشاند 

پليس ايالت «آلاباما» آمريكا از وقوع سرقت مسلحانه در يك خوابگاه دانشجويي خبر داد. پليس محلي ايالت «آلاباما» در پي تماس مسوولان اين خوابگاه مبني بر ورود دو سارق مسلح به داخل ساختمان به محل حادثه اعزام شدند و از دانشجويان خواستند تا مراقب هرگونه رفتار مشكوكي باشند.پليس نيز به دنبال اين سرقت مسلحانه مجبور به محاصره چند ساعته ساختمان و بستن آن شد. اما مسوولان خوابگاه اعلام كردند كه شواهدي مبني بر شليك گلوله يافت نشده و به دانشجويان نيز آسيبي وارد نشده است.

به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، پليس تاكنون مظنونان اين حادثه را دستگير نكرده است و بررسي‌ها همچنان ادامه دارد.


 سخت‌گيري؛ بهانه يك دانشجو براي انتشار عكس‌هاي خانوادگي استاد 

رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي‌استان البرز از دستگيري دانشجوي جواني خبر داد كه به علت انتقام‌گيري از استادش عكس‌هاي شخصي وي را در فيس?بوك منتشر كرده بود.سرهنگ محمدمهدي كاكوان در گفت?و گو با ايسنا با بيان اينكه در 26 فروردين ماه سال جاري پرونده‌اي تحت عنوان «هتك حيثيت» براي رسيدگي به پليس فتاي البرز سپرده شد، گفت: شاكي پرونده در شكوائيه خود عنوان كرد كه عكس‌هاي شخصي همسر و فرزندش توسط فرد يا افرادي ناشناس در محيط اينترنت منتشر شده است.

او افزود: «وحيد» شاكي پرونده با حضور در پليس فتا عنوان كرد كه استاد دانشگاه و عضو هيات علمي‌يكي از دانشگاه‌هاي مطرح ايران است كه چندي پيش متوجه شد كه عكس همسر و فرزندانش با عناوين غيراخلاقي در فضاي مجازي منتشر شده است.رئيس پليس فتاي استان البرز عنوان كرد: با توجه به حساسيت موضوع كارآگاهان رسيدگي تخصصي به اين پرونده را در دستور كار خود قرار داده و با بررسي اظهارات شاكي دريافتند كه «وحيد» عكس‌هاي شخصي و خانوادگي‌اش را در لپ‌تاپ خود نگهداري مي‌كرده است. تحقيقات كارآگاهان براي بررسي فني از كامپيوتر آغاز شد و در تحقيقات دريافتند كه اين عضو هيات علمي‌دانشگاه لپ‌تاپ خود را براي تدريس به دانشگاه و سر كلاس مي‌برده است.

كاكوان با بيان اينكه با پيدا كردن اين سرنخ تحقيقات نامحسوس كارآگاهان از دانشجويان اين استاد آغاز شد، گفت:‌ماموران پليس فتا در بررسي‌هاي نامحسوس به چند نفر مظنون شده و در بررسي سوابق آنان به يكي از دانشجويان به نام «سامان» كه متولد سال 70 بود مشكوك شده و در بازجويي از اين فرد متوجه اظهارات ضد و نقيض اين دانشجوي 21 ساله شدند.

او با بيان اينكه با توجه به اظهارات ضد?و?نقيض اين دانشجو،‌ كارآگاهان با دريافت حكم قضايي لپ‌تاپ و كيس كامپيوتر اين دانشجو را توقيف و براي بررسي هاي خود؟ به اداره پليس منتقل كردند، گفت: كارآگاهان در بررسي عكس‌هاي خانوادگي اين استاد را در كامپيوتر شخصي اين فرد پيدا كردند.

كاكوان با بيان اينكه اين دانشجو اعتراف كرد كه عكس‌هاي خانوادگي اين استاد را با عناوين غيراخلاقي در فضاي مجازي منتشر كرده است،‌ گفت: اين دانشجو عنوان كرد كه هنگامي‌كه استاد لپ‌تاپ شخصي خود را براي تدريس سر كلاس آورده بود و سرگرم تدريس بود در فرصتي مناسب تمام اطلاعات وي را كپي كرده است.او افزود: سامان در ادامه اعترافات خود عنوان كرد كه پس از دستيابي به عكس‌هاي خانوادگي استاد از آنجايي كه اين فرد در دادن نمره به سامان و همچنين در تدريس به اين دانشجو سخت‌گيري مي‌كرد، سامان نيز براي لجاجت اقدام به منتشركردن عكس‌هاي خانوادگي اين استاد كرده بود.كاكوان با بيان اينكه شاكي در اظهارات خود عنوان كرد كه بارها توصيه‌هاي پليس فتا را مبني بر نگهداري درست و اصولي از اطلاعات شخصي مطالعه كرده است، گفت: اين استاد دانشگاه عنوان كرد كه هيچ‌گاه تصور نمي‌كرده است كه روزي خود طعمه افراد سودجو شود.او در پايان با بيان اينكه همواره پيشگيري بهتر از درمان است، گفت: بار ديگر به كاربران توصيه مي‌كنم كه تصاوير شخصي خود را در كامپيوتر، تلفن همراه و لپ‌تاپ ذخيره نكنند چرا كه اين وسايل محل مناسبي براي نگهداري عكس‌هاي شخصي و حتي مدارك شخصي نيست.


 
صفحه يك
خبر
اقتصاد
اقتصاد بازار
اقتصاد روز
بورس
حادثه
فناوري و اطلاعات
شهرستان ها
مدرسه
ورزشي
بين الملل
آگهي
جامعه
جامعه
صفحه آخر