برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1391/02/12 - نسخه شماره 2359 صفحه اصلی

بخشنامه رئيس جمهور به دستگاه هاي اجرايي:
لغو مصوبات دولت با نامه رئيس مجلس ‌خلاف قانون اساسي است


مشکل در تفسير قانون نيست بلکه در اجراست

سخنگوي دستگاه قضا:
زياده خواهان آرامش زندگي انسان را سلب کرده‌اند

حدادعادل:
امروز گراني مهم‌تر از بيکاري شده است

رئيس هيات بازرسي انتخابات خبرداد
بازرسي 1200 نفر از تحركات و فعاليت‌هاي كانديدا‌ها


انتظار مي‌رود شاهد گذاشتن نقطه پاياني بر تحريم‌ها باشيم


اجراي تفسير مجري از قانون خودسري و بي‌قانوني است


تحويل قطعي نيروگاه اتمي بوشهر تا پايان پاييز امسال


فعاليت جدي فراكسيون خليج‌فارس درمجلس نهم


هيچ کس اجازه بحث حقوقي درباره خليج‌فارس ندارد


سفر هياتي ايراني به بغداد براي بررسي مكان و شرايط مذاكره با 1+5


واکنش وزير دفاع به استقرار جنگنده‌هاي F22 آمريكا در امارات


دستيابي ايران به توان هدايت موشک‌هاي دشمن به سمت اهداف دلخواه


ورود 940 مگاوات برق هسته‌اي نيروگاه بوشهر به شبكه برق كشور


برگزاري مراسم روز كارگر در فضاي سرپوشيده


احتمال شکايت مجلس از کشيش هتاک آمريکايي


 بخشنامه رئيس جمهور به دستگاه هاي اجرايي:
 لغو مصوبات دولت با نامه رئيس مجلس ‌خلاف قانون اساسي است 

رئيس‌جمهور در بخشنامه‌اي به کليه دستگاه‌هاي اجرايي کشور، مکاتبات مجلس شوراي اسلامي‌با دستگاه‌هاي اجرايي در خصوص لغو برخي مصوبات مربوط به دولت و مراجع و مقامات دولتي را خلاف نص صريح قانون اساسي و فاقد وجاهت حقوقي دانست. به گزارش مهر، رئيس‌جمهور در بخشنامه‌اي به کليه دستگاه‌هاي اجرايي کشور، مکاتبات مجلس شوراي اسلامي‌با دستگاه‌هاي اجرايي در خصوص لغو برخي مصوبات مربوط به دولت و مراجع و مقامات دولتي را خلاف نص صريح قانون اساسي و فاقد وجاهت حقوقي دانسته و تاكيد کرد که هيچ يک از اصول قانون اساسي چنين اختياري را صراحتا و يا تلويحا به رئيس محترم و حتي مجلس شوراي اسلامي‌اعطا نکرده است.

متن بخشنامه محمود احمدي‌نژاد به کليه دستگاه‌هاي اجرايي کشور بدين شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحيم

بخشنامه به کليه دستگاه‌هاي اجرايي کشور

رئيس‌محترم مجلس شوراي اسلامي‌به استناد مصوبه عادي ضمن مکاتبه با دستگاه‌هاي اجرايي برخي مصوبات مربوط به دولت و مراجع و مقامات دولتي که بعضا حتي خارج از صلاحيت مصوبه ياد شده نيز مي‌باشد را مغاير تشخيص داده و لغو مي‌كند. به استناد اصل 113 و 121 قانون اساسي و به عنوان وظيفه اعلام مي‌كند که علاوه بر ايرادات متعدد به اين اقدام و رويه، هيچ يک از اصول قانون اساسي چنين اختياري را صراحتا و يا تلويحا به رئيس محترم و حتي مجلس شوراي اسلامي‌اعطا نکرده است. نظرات رئيس محترم مجلس شوراي اسلامي‌محترم است، ليکن درج در روزنامه رسمي‌مجوز اجرا يا عدم اجراي مصوبات دولت در دستگاه‌هاي اجرايي قلمداد نمي‌شود. بنابراين مکاتبات مذکور بر خلاف نص صريح قانون اساسي بوده و فاقد وجاهت حقوقي است و نمي‌تواند مناط عمل باشد. بديهي است که اصلاح، تغيير و يا لغو مصوبات و بخشنامه‌هاي دولت و يا رئيس‌جمهور توسط خود دولت و مقامات و مراجع ذي‌صلاح دولتي امکان پذير بوده و از طريق سلسله مراتب مقامات ياد شده ابلاغ خواهد شد.

محمود احمدي‌نژاد


 مشکل در تفسير قانون نيست بلکه در اجراست 

رئيس مجلس شوراي اسلامي در واکنش به اظهارات رئيس‌جمهور درباره حق مجريان در اجراي تفسير خود از قوانين گفت:‌ مشکل در تفسير قانون نيست بلکه در اجراست، برخي بخش‌ها مي‌خواهند قانون را دور بزنند.

علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در حاشيه نشست دومين مجمع عمومي
آسيا- اقيانوسيه در پاسخ به مهر در خصوص اظهارات رئيس‌جمهور مبني بر اينکه نظارت به معناي تفسير ناظر از قانون نيست و مجري براساس تفسير خودش از قانون عمل مي کند، گفت: من فکر نمي‌کنم مشکل در تفسير قانون باشد، قوانين شفاف است. وي افزود: اگر ابهامي وجود داشته باشد بايد از مجلس سوال و تصحيح شود. نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: گاهي برخي بخش‌ها مي‌خواهند قانون را دور بزنند. مشکل ناظران مثل ديوان محاسبات اين است که تخلف صورت گرفته بر سر تفسير نيست. وي افزود: زماني که رديف‌هاي بودجه در محل ديگري غير از محل قانوني‌اش هزينه مي شود ديوان محاسبات موظف است تخلف را گزارش دهد. لاريجاني تصريح کرد: در مورد هدفمندي يارانه‌ها در قانون قيد شده بود جز از طريق تعديل قيمت حامل‌هاي انرژي از هيچ منبع ديگري نبايد وجهي اخذ شود، دراين قسمت قانون صريح و شفاف است و تفسيري هم ندارد. رئيس مجلس تاکيد کرد: بنابراين اگر از جاي ديگري اخذ شود تخلف است و ديوان محاسبات بايد گزارش دهد. فکر نمي‌کنم مشکل بر سر تفسير قانون باشد بلكه مشکل در اجراي آن است.


 سخنگوي دستگاه قضا:
 زياده خواهان آرامش زندگي انسان را سلب کرده‌اند 

دادستان کل کشور گفت: بسياري از زياده‌خواهان و سلطه‌گران و جريان‌هاي ضدبشري با استفاده از تکنولوژي و فناوري‌هاي مدرن، زندگي فردي و اجتماعي انسان‌ها را به خطر انداخته و آرامش آنها را سلب کرده‌اند و اين مساله قابل انکار نيست.

به گزارش ايلنا، غلامحسين محسني اژه‌اي در اولين اجلاس دادستان‌هاي کل کشورهاي عضو اکو با اشاره به اينکه جهان در آستانه يک تحول اساسي قرار دارد، افزود: رشد و توسعه فناوري‌هاي نوين موجب ارتباطات وسيع و پيچيده در حوزه‌هاي مختلف زندگي جوامع شده است و با افزايش دانش بشري و گسترش ارتباطات و تاثير فرهنگ‌ها از يکديگر اين تحول رخ خواهد داد.

سخنگوي قوه قضائيه تصريح کرد: با رشد علمي و تکنولوژي و فناوري‌هاي جديد، ‌فوايد بسياري نصيب بشر شده و زندگي بشر را متحول کرده است اما بسياري از زياده‌خواهان و سلطه‌گران و جريان‌هاي ضدبشري با استفاده از تکنولوژي و فناوري‌هاي مدرن، زندگي فردي و اجتماعي انسان‌ را به خطر انداخته و آرامش و آسايش او را سلب کرده‌اند.

وي با تاکيد بر اينکه بايد با تبادل‌نظر و همفکري با يکديگر و با بهره گرفتن از منبع زلال وحي الهي از موضوعات پيش‌رو، درک صحيح و مشترکي پيدا کنيم، گفت: همه بايد براي ساختن يک زندگي عالي، داراي امنيت، رفاه و سعادت و يک جامعه سالم و عاري از هرگونه ظلم و ستم و تبعيض قدم برداريم.

دادستان کل کشور خاطر نشان کرد: همه مي‌دانند که قضاوت عادلانه در ايجاد يک جامعه پيشرفته نقش بسيار موثري دارد پس بايد دستگاه قضايي همه کشور‌ها به‌ويژه کشورهاي اسلامي عضو اکو با همکاري يکديگر در اين راستا تلاش کنند.


 حدادعادل:
 امروز گراني مهم‌تر از بيکاري شده است 

عضو شوراي مرکزي جبهه متحد اصولگرايان گفت: امروز گراني مهم‌تر از بيکاري شده است. کساني که کار دارند بايد بتوانند زندگي خودشان را اداره کنند. يکي از دغدغه‌هاي مجلس موضوع گراني است.به گزارش فارس، غلامعلي حدادعادل با حضور در جمع کارگران شرکت واحد در مسجد ثارالله گفت: نبايد سرمايه در بخش‌هايي مانند دلالي بازار سکه ورود پيدا کند بلکه بايد در کنار کار باشد. فرهنگ‌سازي و ارج نهادن کار و کارگر سرمايه را به سمت کار هدايت مي‌کند و موجب افزايش توليد ملي خواهد شد.وي گفت: قشر کارگر در عملي کردن شعار امسال نقش اساسي دارد. همچنين علم و کار بايد باهم باشند و کشور از نظر علمي هم رو به پيشرفت است و کشور با حضور کارگر در صحنه و همراهي کار و علم پيشرفت خواهد کرد.نماينده مردم تهران با اشاره به اهميت انتخابات گفت: با حضور مردم، انتخابات پرشکوهي برگزارخواهد شد. حدادعادل افزود: اگر مردم صحنه را خالي کرده بودند آقاي جليلي، دبير شوراي امنيت ملي و همراهان در مذاکرات استانبول نمي‌توانستند با اين اقتدار از حق ملت دفاع کنند. غرب پس از برگزاري اين انتخابات مشاهده کرد که اگر اين داستان از راه مذاکره حل نشود در برابر يک ملت قرار مي‌گيرند و مردم پشت سر اين انقلاب هستند.وي در ادامه سخنان خود با بيان اينکه نمايندگان از مشکل گراني در جامعه مطلع‌اند، گفت: امروز گراني مهم‌تر از بيکاري شده است. کساني که کار دارند بايد بتوانند زندگي خودشان را اداره کنند. يکي از دغدغه‌هاي مجلس موضوع گراني است.نماينده مردم تهران افزود: مجلس به شکل جدي در حال پيگيري اين موضوع است و نمايندگان با دعوت از وزيران به دنبال بررسي چگونگي ادامه اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها هستند.


 رئيس هيات بازرسي انتخابات خبرداد
 بازرسي 1200 نفر از تحركات و فعاليت‌هاي كانديدا‌ها  

رئيس هيات مركزي بازرسي انتخابات كشور با اشاره به وجود حدود 15 هزار نفر در شبكه بازرسي كل كشور در بحث انتخابات مجلس گفت: حدود هزار و 200 نفر قبل از انتخابات كليه حركات و تحركات كانديدا‌ها و فعاليت‌هاي آنها را بازرسي مي‌كنند.غلامعلي حاجي‌زاده در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين‌كه «تبليغات در اين دوره از انتخابات بي‌خلل‌ترين و بي‌اشكال‌ترين تبليغات بوده است» اظهار كرد: با توجه به امانتداري وزارت كشور، مسوولان و عوامل اجرايي انتخابات همچنين هيات‌هاي بازرسي و نظارت طوري عمل شد كه حتي يك نفر مراجعه نكرد تا بگويد تعداد آراي من كم و زياد شده و يا مشكلي پيش آمده است.

رئيس هيات مركزي بازرسي انتخابات كشور در ادامه با اشاره به وجود حدود 15 هزار نفر در شبكه بازرسي كل كشور در بحث انتخابات مجلس گفت: حدود هزار و 200 نفر قبل از انتخابات كليه حركات و تحركات كانديدا‌ها و فعاليت‌هاي آنها را بازرسي مي‌كنند كه از اين تعداد حدود 18 هيات بازرسي استاني، 33 هيات حوزه‌هاي اصلي و 189 هيات بازرسي حوزه‌هاي فرعي به اتفاق 100 نفر از بازرسان ويژه روند تبليغات و حركت به سمت و سوي راي‌گيري را رصد مي‌كنند.

وي افزود: بازرسان ويژه كه در نوع آموزش با ساير بازرسان تفاوت دارند 15 روز قبل از روز اخذ راي فعاليت‌هاي خود را آغاز مي‌كنند و همگي از افراد كارشناس و خبره و از تمامي‌اقشار چون كارمند،‌ آموزش و پرورش، ‌دانشجو، كسبه، ‌اساتيد دانشگاه و ... هستند.


 انتظار مي‌رود شاهد گذاشتن نقطه پاياني بر تحريم‌ها باشيم 

رئيس کميسيون امنيت ملي مجلس گفت: انتظار مي‌رود که به دنبال همکاري‌هاي ارزشمند ايران و رويکرد مثبتي که در اجلاس استانبول از طرف ايران وجود داشت، شاهد گذاشتن نقطه پاياني بر تحريم‌ها باشيم.علاءالدين بروجردي رئيس کميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد: با توجه به توافق صورت گرفته در اجلاس استانبول قرار شد که از سوي معاونين جليلي و اشتون چارچوب مذاکرات 3 خرداد بغداد مشخص شود. بر همين اساس و طبق توافق صورت گرفته اين روند در حال انجام شدن است.وي با اشاره به نشست استانبول اظهار داشت: با توجه به مجموعه اظهارات مقامات کشورهاي مهم غربي از جمله آمريکا رويکرد در اجلاس استانبول مثبت بوده است و اخيرا نيز مقامات آمريکايي موضوع پذيرش غني‌سازي در ايران را تسريع و اعلام کرده‌اند. به نظر مي‌رسد فضا براي اجلاس ايران با گروه 1+5 در بغداد مناسب باشد.رئيس کميسيون امنيت ملي مجلس با اشاره به انتظارات
ايجاد شده در افکار عمومي و نمايندگان جمهوري اسلامي ايران تصريح کرد: انتظار مي‌رود که به دنبال همکاري‌هاي ارزشمند ايران و رويکرد مثبتي که در اجلاس استانبول از طرف ايران وجود داشت، شاهد گذاشتن نقطه پاياني بر تحريم‌ها باشيم، چرا که مبناي صدور اين قطعنامه‌ها در جهت مخالف با غني‌سازي اورانيوم در ايران بود.وي افزود: زماني که اين حق از سوي گروه 1+5 پذيرفته شد و از سوي کاترين اشتون و مقامات آمريکايي پس از نشست استانبول اعلام شد، ديگر مبناي صدور قطعنامه‌هاي تحريمي عليه ايران از بين مي‌رود و انتظار مي‌رود که موضوع هسته‌اي ايران از جايگاه غيرعادي در شوراي امنيت به وضعيت عادي خود در آژانس بين‌المللي اتمي بازشود و روند طبيعي خود را دنبال کند.

 


 اجراي تفسير مجري از قانون خودسري و بي‌قانوني است 

رئيس فراکسيون روحانيون مجلس با انتقاد از اظهارات رئيس‌جمهور درباره روابط ناظران و مجريان قانون گفت‌: اگر قرار باشد مجري بر طبق برداشت خود از قانون عمل کند، با توجه به اينکه مجري‌هاي زيادي داريم بنابراين هرج و مرج و بي‌قانوني به وجود مي‌آيد.
محمد تقي رهبر در گفت‌وگو با مهر در واکنش به اظهارات اخير رئيس‌جمهور در همايش سلامت اداري مبني بر اينکه مجري بايد تفسير خود را از قانون اجرا کند، گفت: دو شان قانون‌گذاري و نظارت در قانون اساسي براي مجلس شوراي اسلامي در نظر گرفته شده است حالا اگر آقاي رئيس‌جمهور با اين اصل از قانون اساسي يعني نظارت مجلس مشکل دارد بايد قانون اساسي را تغيير دهد.رئيس فراکسيون روحانيون مجلس شوراي اسلامي افزود: اگر قرار باشد مجري بر طبق برداشت خود از قانون عمل کند، با توجه به اينکه مجري‌هاي زيادي داريم بنابراين هرج و مرج و بي‌قانوني به وجود مي‌آيد چرا که هر کس مي‌آيد يک تفسيري از قانون بنا بر فهم و درک خود ارائه مي‌دهد و اين همان خودسري و بي‌قانوني است.

 


 تحويل قطعي نيروگاه اتمي بوشهر تا پايان پاييز امسال 

استاندار بوشهر گفت: تا پايان پاييز امسال تحويل قطعي نيروگاه اتمي بوشهر را از پيمانکار روسي خواهيم داشت.به گزارش فارس ، محمدحسين جهانبخش در آيين تجليل از دست‎اندرکاران برگزاري بيستمين اجلاس سراسري نماز در بوشهر اظهار داشت: براي اجراي طرح مهر ماندگار در کشور 150 هزار ميليارد تومان پيش‌بيني شده است که از اين مبلغ تاکنون 62 هزار ميليارد تومان تامين شده است.وي افزود: از مجموع اعتباراتي که امسال براي اجراي طرح مهر ماندگار در کشور در نظر گرفته شده، سهم استان بوشهر به غير از اعتبارات نفت يک‌هزار و 500 ميليارد تومان است.استاندار بوشهر اظهار داشت: اميدواريم با اختصاص اين مبلغ و همچنين اعتبارات نفت تا پايان ارديبهشت ماه سال 92 همه پروژه‎هاي کلان استان بوشهر به اتمام برسد.جهانبخش با اشاره به روند اجراي نيروگاه اتمي بوشهر ادامه داد: تا پايان پاييز امسال تحويل قطعي نيروگاه را از پيمانکار روسي خواهيم داشت.


 فعاليت جدي فراكسيون خليج‌فارس درمجلس نهم 

يك عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با توجه به اينكه فراكسيون خليج‌فارس در روزهاي آخر كاري مجلس هشتم شكل گرفته است، شروع به كار جدي آن موكول به مجلس آينده و با امضاي نمايندگان جديد خواهد بود. زهره الهيان در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار داشت: مالكيت ايران بر جزاير سه‌گانه خليج‌فارس قطعي است و اسناد و نقشه‌هاي موجود از 2500 سال پيش مويد اين مطلب است لذا ما در شرايط حاضر نياز به پيگيري حقوقي و پيگيري از طريق مجامع بين‌المللي در اين باره نداريم و مالكيت مسلم اين جزاير را از آن جمهوري اسلامي‌ايران مي‌دانيم. وي افزود: ما بايد براي توسعه، پيشرفت و محروميت‌زدايي از اين جزاير اقداماتي داشته باشيم و از منظر مباحث زيست‌محيطي، قوميتي،‌ فرهنگي و مذهبي كار جدي‌تري در اين باره صورت دهيم و اين اقدامات را در دستور كار بگذاريم. الهيان با اشاره به تشكيل فراكسيون خليج‌فارس در مجلس يادآور شد: با توجه به اينكه اين فراكسيون در روزهاي آخر كاري مجلس هشتم شكل گرفته، شروع به كار جدي آن موكول به مجلس آينده و با امضاي نمايندگان جديد خواهد بود. اين عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تاكيد كرد: ما در قالب فراكسيون مي‌توانيم جلسات متعدد كارشناسي را درباره خليج‌فارس و جزاير سه‌گانه از ابعاد حقوقي داشته باشيم.


 هيچ کس اجازه بحث حقوقي درباره خليج‌فارس ندارد 

سخنگوي وزارت خارجه با بيان اينکه ملت ايران تحريف تاريخ و هويت ملي خود را تحمل نمي‌کند، تصريح کرد: قاطعانه از حقوق و تماميت ارضي خود دفاع مي‌کنيم چراکه هيچ کس اجازه بحث حقوقي و تاريخي درباره نام خليج‌فارس را ندارد.به گزارش فارس، رامين مهمان پرست سخنگوي دستگاه ديپلماسي در خصوص استفاده از واژه مجعول به جاي خليج هميشه فارس، با بيان اينکه هيچ کس اجازه بحث حقوقي و تاريخي درباره نام خليج‌فارس ندارد، گفت: همه اسناد گواه اين است که از هزاران سال پيش نام اين منطقه «خليج‌فارس» بوده و در تمام اسناد بين‌المللي ذکر شده و در تمام نقشه‌هاي قديمي‌نيز مشخص است.

وي استفاده از نام جعلي به جاي نام خليج‌فارس را موضوعي کاملا سياسي عنوان کرد و افزود: افراد و کشورهايي با انگيزه سياسي تلاش دارند نام واقعي خليج‌فارس را تغيير دهند. اينکه اين اقدامات طي دو سه دهه اخير اوج گرفته، به نظر مي‌آيد بعد از پيروزي انقلاب اسلامي‌يک نگراني در بين برخي قدرت‌ها به وجود آمد که استقلال کشور ما باعث قدرتمند شدن آن مي‌شود و اين انگيزه به کشورهاي ديگر منطقه سرايت مي‌کند.

سخنگوي دستگاه ديپلماسي کشورمان تصريح کرد: با قاطعيت از تماميت ارضي خود دفاع مي‌کنيم و اجازه گستاخي به هيچ کشوري را نمي‌دهيم. مهمانپرست درخصوص استفاده از ابزارهاي ديپلماسي عمومي‌در جهت رفع ابهام و روشن شدن افکار عمومي‌در اين زمينه اظهار داشت: آن چيزي که اهميت دارد اين است که افکار عمومي‌به سمت درست خود هدايت شود و واقعيات را بداند. يکي از اقدامات خوبي که در اين زمينه انجام شده، انتشار اطلس‌هاي جغرافيايي حاوي نقشه‌هاي فراوان براساس اسناد مختلف است که در همه نام خليج‌فارس ذکر شده است.


 سفر هياتي ايراني به بغداد براي بررسي مكان و شرايط مذاكره با 1+5 

سفير ايران در عراق گفت: هياتي ايراني براي بررسي شرايط و مكان برگزاري مذاكرات ايران و 1+5 در بغداد به‌زودي به عراق سفر مي‌كند.حسن دانايي‌فر، سفير ايران در عراق در گفت‌وگو با ايسنا با اشاره به نزديك شدن به زمان برگزاري مذاكرات ايران و 1+5 در بغداد و آمادگي كشور ميزبان در اين رابطه اظهار كرد: هياتي از اتحاديه اروپا به بغداد آمده و شرايط برگزاري مذاكرات مذكور و مكان آن را مورد بررسي قرار دادند و مكان در نظر گرفته شده را تاييد كردند.وي ادامه داد: هم‌چنين قرار است در روز‌هاي آينده هياتي از ايران براي بررسي شرايط و مكان در نظر
گرفته شده براي برگزاري مذاكرات به بغداد آمده و در جريان پيشنهاد‌هاي ميزبان براي برگزاري مذاكرات قرار گيرند.دانايي‌فر خاطر نشان كرد: وزارت خارجه عراق اقدامات لازم جهت برگزاري اين مذاكرات را هماهنگ كرده‌ است و نيز مساله حضور رسانه‌هاي مختلف جهت پوشش اين مذاكرات و اسكانشان را ‌در دستور كار قرار داده است.

 


 واکنش وزير دفاع به استقرار جنگنده‌هاي F22 آمريكا در امارات 

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با اشاره به استقرار جنگنده‌هاي آمريكا در امارات گفت: استقرار هواپيماهاي F22 آمريكا در يک پايگاه اماراتي، اقدامي مضر است و امنيت منطقه را به‌هم مي‌زند. به گزارش فارس، سردار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در گفت‌وگو با شبکه خبري العالم با اشاره به استقرار جنگنده‌هاي آمريكا در امارات گفت: استقرار هواپيماهاي F22 آمريكا در يک پايگاه اماراتي، اقدامي مضر است و امنيت منطقه را به‌هم مي‌زند. وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح تاکيد کرد: تضمين امنيت در منطقه از طريق همکاري کشورهاي منطقه امکان‌پذير است. بنا بر اين گزارش، طي چند روز گذشته برخي رسانه‌ها از استقرار چندين فروند جنگنده F22 آمريكا براي اولين بار در يکي از پايگاه‌هاي هوايي امارات خبر داده‌ بودند.

 


 دستيابي ايران به توان هدايت موشک‌هاي دشمن به سمت اهداف دلخواه 

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا(ص) گفت: هر موشکي قبل از اينکه به پيکره مقدس جمهوري اسلامي‌‌ايران آسيب برساند منهدم يا منحرف مي‌شود و به هدفي که ما تعيين مي‌کنيم اصابت مي‌کند.امير فرزاد اسماعيلي فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به پروژه فريب موشک‌هاي دشمن گفت: اين پروژه در پدافند هوايي کليد خورده و زمان عملياتي شدن آن نيز به تشخيص قرارگاه است.فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) ادامه داد: هر زمان که تهديدي صورت بگيرد، اين سامانه‌ها به صحنه مي‌آيند و وظيفه خودشان را انجام مي‌دهند.اسماعيلي همچنين تصريح کرد: هر موشکي قبل از اينکه به پيکره مقدس جمهوري اسلامي‌‌ايران آسيب برساند، منهدم يا منحرف شده و به هدفي که ما تعيين مي‌کنيم اصابت مي‌کند و اين قابليت جنگ الکترونيک است که طي آن، اين ما هستيم که براي موشک دشمن برنامه‌ريزي مي‌کنيم.

 


 ورود 940 مگاوات برق هسته‌اي نيروگاه بوشهر به شبكه برق كشور 

رئيس سازمان انرژي اتمي اعلام كرد: 940 مگاوات برق هسته‌اي وارد شبكه توزيع برق كشور شد.به گزارش ايسنا فريدون عباسي اظهار كرد: اين اقدام با انجام آزمايش‌هاي تجربي متعدد و استاندارد نيروگاهي انجام شده است. وي ادامه داد: 940 مگاوات برق هسته‌اي غروب روز شنبه (نهم ارديبهشت ماه) وارد شبكه توزيع برق كشور شد. رئيس سازمان انرژي اتمي كشور همچنين اظهار داشت: به دليل تاكيدي كه بر بهره‌برداري ايمن و مقدماتي از نيروگاه بوشهر داريم مديران و متخصصان فعال در پروژه نيروگاه اتمي بوشهر در چند ماه گذشته تلاش كردند اين نيروگاه را به سطح قابل قبولي از فعاليت برسانند و در اين كار موفق شده‌اند. عباسي يادآور شد: پيش از اين برق تامين شده نيروگاه اتمي بوشهر از 22 بهمن سال 90 به حدود 730 مگاوات رسيده بود و مطابق برنامه تنظيم شده بازبيني تجهيزات و سيستم‌ها در قدرت كنوني براي حصول اطمينان از عملكرد و ايمني اين نيروگاه در ماه‌هاي آينده ادامه دارد.

 


 برگزاري مراسم روز كارگر در فضاي سرپوشيده 

در پي عدم صدور مجوز راهپيمايي روز كارگر در يكي از خيابان‌هاي اصلي تهران، کارگران اين استان صبح ديروز مقابل دفتر مركزي خانه كارگر تجمع كردند و سپس به ورزشگاه شهيد معتمدي منتقل شدند. به گزارش ايلنا، در پي عدم صدور مجوز راهپيمايي روز كارگر در يكي از خيابان‌هاي اصلي تهران، کارگران اين استان مقابل دفتر مركزي خانه كارگر تجمع كردند و سپس به ورزشگاه شهيد معتمدي منتقل شدند تا به روال چهار سال گذشته، در سالي كه نام حمايت از كارگر ايراني به خود گرفته نيز مراسم روز كارگر در فضايي سربسته برگزار شود.

 


 احتمال شکايت مجلس از کشيش هتاک آمريکايي 

نايب‌رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس از بررسي شکايت از کشيش هتاک آمريکايي در جلسه اين کميسيون خبر داد.حجت‌الاسلام و المسلمين حسين ابراهيمي نايب‌رئيس دوم کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در گفت‌وگو با فارس، «تري جونز» کشيش هتاک آمريکايي را فردي «خبيث» و «مرتد» خواند و با بيان اينکه «هيچ يک از اديان الهي مقدسات آيين ديگر را زير سوال نمي‌برد»، خواستار اعدام اين کشيش شد.تري جونز که سال‌هاي گذشته به قرآن کريم اهانت کرده بود، ‌طي روزهاي گذشته نيز بار ديگر اقدام به آتش زدن قرآن کرد.ابراهيمي با اشاره به اينکه «تري جونز مقدس‌ترين کتاب حدود يک ميليارد و 500 ميليون مسلمان را آتش زده است»، از دولت آمريکا خواست جلوي اينگونه «افراد خبيث و پليد» را بگيرد و قلوب 500 ميليون مسلمان را جريحه‌دار نکند.وي از بررسي شکايت مجلس ايران از تري جونز کشيش هتاک آمريکايي در جلسه کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي خبر داد.


 
صفحه يك
خبر
اقتصاد
اقتصاد بازار
اقتصاد روز
بورس
حادثه
فناوري و اطلاعات
شهرستان ها
مدرسه
ورزشي
بين الملل
آگهي
جامعه
جامعه
صفحه آخر