برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1396/03/29 - نسخه شماره 3742 صفحه اصلی


براي سال 1395؛رشد اقتصادي 12.5 درصد شد


مدير عامل بانک سپه خبرداد:برخورداري از مزاياي يک درجه بالاتر براي شعبي که يکي از کارکنان آن حافظ کل قرآن شود


 براي سال 1395؛رشد اقتصادي 12.5 درصد شد 

بانک مرکزي در حالي جزئيات نرخ رشد اقتصادي سال گذشته را 12.5درصد اعلام کرده که سهم درآمدهاي نفتي از رشد توليد ناخالص داخلي حدود 78درصد بوده است.طبق محاسبات اوليه و مقدماتي که در بانک مرکزي انجام شده، توليد ناخالص داخلي ايران در سال گذشته و بر پايه قيمت‌هاي ثابت سال 1390 به حدود 669 هزار ميليارد تومان رسيده است. اين رقم در مقايسه با توليد ناخالص داخلي کشور در سال 1394 که 594 هزار ميليارد تومان گزارش شده بود، تا 12.5 درصد افزايش دارد و بيانگر رشد اقتصادي 12.5 درصدي در سال 1395 است. پيش‌تر بانک مرکزي اعلام کرده بود که نرخ رشد اقتصادي در 9 ماهه اول سال گذشته به 11.6 درصد رسيده است و ميزان توليد ناخالص داخلي را 499 هزار ميليارد تومان ثبت شده بود.

نفت در صدر

بر اساس اين گزارش بررسي سهم فعاليت‌هاي مختلف اقتصادي در افزايش توليد ناخالص داخلي نشان مي‌دهد که در سال گذشته ارزش افزوده در حوزه نفت حدود 9.8 درصد، صنعت 0.8، بازرگاني 0.7، حمل و نقل، انبارداري و ارتباطات حدود 0.7 درصد از رشد اقتصادي بوده و نقش عمده‌اي در افزايش رشد توليد ناخالص داخلي داشته‌اند. در بين بخش‌هاي اقتصادي ساختمان با سهمي حدود 0.8- نقش کاهنده‌اي در توليد ناخالص داخلي براي سال گذشته داشته است. در اين بين اين نفت است که با 9.8 درصد بالاترين سهم رشد اقتصادي 12.6 درصدي را ايفا مي‌کند. اين در حالي است که در 9 ماهه اول سال 1395 نيز از رشد 11.6 درصدي حدود 10 درصد سهم نفت بود. اين در شرايطي است که ارزش افزوده گروه "نفت" در سال 1395 حدود 152 هزار ميليارد تومان برآورد شده که رشد 61.6 درصدي را داراست. در اين رابطه افزايش قابل توجه نرخ رشد ارزش افزوده اين گروه ناشي از رفع محدوديت‌ها و افزايش توليد و صادرات نفت خام، فرآورده‌هاي پالايشگاهي، ميعانات، مايعات گازي و افزايش توليد و صادرات گاز طبيعي بوده است.

رشد 4.2 درصدي در بخش کشاورزي

همچنين آمار نشان مي‌دهد که در حوزه "کشاورزي" مقادير توليد محصولات زراعي از رشدي معادل 8.2 درصد، محصولات باغي 6.1 و دامي 4.6 درصد نسبت به دوره هاي قبل برخوردار بوده است. بنابراين در سال 1395 رشد ارزش افزوده گروه کشاورزي 4.2 درصد گزارش شد.

صنعت رشد کرد

در بخش "صنعت" نيز آمارها از اين حکايت دارد که رشد توليد ناخالص داخلي آن با رقم 78 هزار ميلياردي به 6.9 درصد رسيده است. اين در حالي است که رشد صنعت در پايان سال 1394، حدود منفي 4.6 درصد گزارش شده بود. شاخص توليد کارگاه‌هاي بزرگ صنعتي که حدود 70 درصد ارزش افزوده بخش صنعت را پوشش مي‌دهد نيز در سال 1395 نسبت به دوره مشابه سال قبل 7.9 درصد افزايش يافته است.

رشد منفي ساختمان

در بخش "ساختمان"، ارزش سرمايه‌گذاري بخش خصوصي ساختمان مناطق شهري در سال 1395 به قيمت‌هاي جاري نسبت به دوره مشابه سال قبل 14.1 درصد کاهش يافته است. با اعمال شاخص‌هاي قيمتي متناظر و تعديل ارزش افزوده ساختمان‌هاي خصوصي به قيمت‌هاي جاري و همچنين با احتساب ارزش افزوده ساختمان‌هاي دولتي، نرخ رشد بخش "ساختمان" در سال 1395 (به قيمت هاي ثابت سال 1390) در حدود منفي 13.1 درصد برآورد مي‌شود.


 مدير عامل بانک سپه خبرداد:برخورداري از مزاياي يک درجه بالاتر براي شعبي که يکي از کارکنان آن حافظ کل قرآن شود 

پايگاه اطلاع رساني بانک سپه: مديرعامل بانک سپه در مسابقات قرائت قرآن کريم و اذان بانک سپه خبرداد: هر يک از شعب بانک سپه که يکي از کارکنان آن حافظ کل قرآن شود، به مدت يک سال از مزاياي يک درجه بالاتر بهرمند خواهد شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانک سپه، محمد کاظم چقازردي با خبر خوش قرآني مديران و کارکنان بانک سپه را به انس بيشتر با قرآن دعوت کرد و اظهارداشت: در تمديد طرح سال گذشته، هر يک از کارکنان بانک سپه که حافظ 10 جز قرآن کريم باشند سمت سازماني آنها يک درجه ارتقا خواهد يافت.

چقازردي در مراسم تقدير از همکاران حافظ 10 جز قرآن اظهار داشت: برگزاري مسابقات قرآن و اذان در بانک سپه جزو مهم ترين مسابقات و مراسمي است که در اين بانک برگزار مي شود.

مديرعامل بانک سپه با تاکيد بر ضرورت تقويت فرهنگ قرآني و نقش آن در تزکيه و سلامت محيط کاري و ارايه خدمات به مشتريان محترم و اشاره به رابطه بين کارآمدي شعب و تعهد و سلامت کاري مديران و کارکنان آن، همچنين تقيد به رعايت موازين شرعي و فقهي در ارايه خدمات بانکداري در چارچوب قانون عمليات بانکداري بدون ربا، اظهار داشت: چنانچه يکي از کارکنان شعب بانک سپه موفق به حفظ کل قرآن شود آن شعبه به مدت يک سال از مزاياي يک درجه بالاتر بهرمند خواهد شد.

وي افزود: وقتي يکي از کارکنان شعبه حافظ کل قرآن باشد آثار و برکات معنوي آن بر عملکرد کل شعبه تاثير خواهد گذاشت و فضاي شعبه پاک و معنوي خواهد شد.

وي با بيان اينکه در کنار قرآن بايد به نهج البلاغه نيز توجه کرد افزود: برگزاري مسابقات قرائت قرآن و اذان و طنين انداختن صداي دلنشين آن آثار و برکات معنوي فراواني براي بانک به ارمغان خواهد آورد.

چقازردي با اشاره به اين که توفيقات بدست آمده در بانک سپه به دليل وجود نيروهاي متعهد و مجرب است گفت: بدون ترديد وجود نيروي متدين و کارآمد در بانک سپه اصلي ترين عامل در موفقيت و شاخص هاي عملکردي بانک سپه بوده است.

مديرعامل بانک سپه همچنين در اين مراسم از حامد عليزاده قاري ممتاز بين المللي که به تازگي در مسابقات بين المللي مالزي رتبه نخست قرائت قرآن را کسب کرده بود تقدير کرد.

بنابراين گزارش، مسابقات قرائت قرآن و اذان در سه بخش، قرائت قرآن در بخشهاي ترتيل و تحقيق و اذان به همت حوزه مقاومت بسيج شهداي بانک سپه برگزار شد و از برترينهاي اين مسابقات تقدير به عمل آمد.

بنابر اعلام نظر داوران استاد شريف و حاج شفيعي، برگزيدگان اين مسابقات عبارتند از: در بخش ترتيل رتبه اول محمد گرايلي و رتبه دوم محمد مهدي دلشاد، در بخش تحقيق رتبه اول حميد لاري و رتبه دوم علي منصوري مقدم ، در بخش اذان محمد مهدي دلشاد و حميد لاري مشترکا رتبه اول و منصور اسماعيل زاده رتبه دوم.

در اين مراسم همچنين از 4 نفر از کارکنان بانک سپه جلال يوسفي عنايت از همدان، صديق پرندوش از سيستان و بلوچستان، بهرام وحيدنيا از آذربايجان شرقي و فاطمه سليمي از اصفهان که در سال 95 موفق به حفظ 10 جزء قرآن کريم شدند، ضمن ارتقاي يک درجه اي رده شغلي، تقدير شد.

مراسم مذکور با حضور حامد عليزاده قاري ممتاز بين المللي، نصر معاونت قرآن و عترت وزارت امور اقتصادي و دارايي، مديران امور، روساي نواحي و ديگر مسئولان و کارکنان بانک سپه درسطوح مختلف سازماني در نمازخانه ساختمان نگين اين بانک برگزار شد.

همچنين در اين مراسم سيد دانيال معين آل داود مجري توانمند صدا و سيماي جمهوري اسلامي با اشاره به سابقه همکاري خود با بانک سپه گفت: خوشحالم بانک سپه به کار خير معروف شده و فعاليتهاي خيرخواهانه اي در بانک سپه مي بينم که در کمتر سازماني شاهد آن هستم.

وي تأکيد کرد: از اقدامات ارزنده بانک سپه که به ويژه با حمايت شخص مديرعامل اين بانک انجام شده، قدرداني از خانواده هاي مدافع حرم، اعزام خانواده معظم شهدا به کربلا و جمکران وکمک به آزادي زندانيهاي با جرائم غيرعمد مي باشد.

استاد شريف يکي از داوران مسابقات قرائت قرآن کريم و اذان بانک سپه نيز در اين مراسم سطح کيفي برگزاري اين مراسم را مثبت ارزيابي کرد و گفت: همکاران شرکت کننده در مسابقات قرائت قرآن و اذان در بانک سپه نسبت به سال قبل ارتقاي سطح داشتند.


 
صفحه اول
خبر
کشاورزي
بازار سرمايه
صنعت، معدن و تجارت
بورس
نفت و انرژي
خودرو