برو
ارتباط با مادرخواست اشتراکآخرین شمارهآرشيوشناسنامه
تاریخ 1395/12/27 - نسخه شماره 3681 صفحه اصلی


ورود بدون اظهار ارز همراه مسافر بيش از ?? هزار دلار ممنوع


هيچ ترديدي نسبت به آمار اقتصادي وجود ندارد


تحويل 5 تعاوني از 8 تعاوني منحله به موسسه اعتباري کاسپين


 ورود بدون اظهار ارز همراه مسافر بيش از ?? هزار دلار ممنوع 

 


 هيچ ترديدي نسبت به آمار اقتصادي وجود ندارد 

رئيس کل بانک مرکزي تأکيد کرد: به هيچ وجه هيچگونه ترديد و تشکيکي نسبت به آمار رشد اقتصادي ارائه شده توسط بانک مرکزي وجود ندارد.

به گزارش ايسنا، ولي‌الله سيف در حاشيه جلسه هيأت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: من ديده‌ام که بعضي‌ها به اين آمار ترديد نشان مي‌دهند. اما اين دستاورد قابل افتخاري است و دولت خوشحال است که توانسته اين درصد رشد را حاصل کند. در کنار آن تورم تک رقمي يک دستاورد بزرگي است که در سال 1395 توانسته‌ايم از بعد اقتصادي حاصل کنيم.

وي ادامه داد: يکي از اقدامات ديگري که بانک مرکزي خوشبختانه توانسته انجام دهد ساماندهي بازار غيرمتشکل و موسسات غيرمجاز است که ثامن‌الحجج يکي از موارد خاص آن بود که خوشبختانه در کنار همفکري و همکاري دستگاه‌هاي مختلف از جمله دستگاه‌هاي امنيتي و قضايي کشور، توانسته تقريباً ساماندهي کاملي صورت دهد و اين مسأله را حل و فصل کند.

سيف اضافه کرد: بحث هشت تعاوني که در موسسه کاسپين ادغام شدند مطرح بود که تا الان پنج تعاوني دارايي‌ها و بدهي‌هاي خود را به کاسپين منتقل کردند و کاسپين در حال حاض پاسخگوي سپرده‌گذاران آن پنج تعاوني است. اميدواريم سه تعاوني ديگر در يکي دو روز آينده يک مورد آنها قطعي شود و دو مورد ديگر در سال آينده عملياتي مي‌شود که مي‌تواند به سپرده‌گذاران آرامش دهد.

وي همچنين بيان کرد: بحثي ديگري که درسال 1395 داشتيم استفاده از سامانه‌هاي مناسب براي ساماندهي وضعيت اقتصادي مردم بود که يکي از نمونه‌هاي آن نسخه سوم سامانه «چکاوک» بود که بحث تبادل الکترونيکي چک و اسناد بهادار است که خوشبختانه نسخه‌هاي اول و دوم آن در سال‌هاي قبل عملياتي شده و نسخه سوم آن که شرايط تحصيلي بيشتري ايجاد مي‌کند در سال 1395 در چند بانک به صورت آزمايشي انجام شد که در سال 1396 به صورت کامل عملياتي خواهد شد.

رئيس کل بانک مرکزي با اشاره به سامانه «نسيم» يادآور شد: تمرکز کليه حساب‌هاي دولت در سامانه نسيم باعث مي‌شود که انتظام جديدي در حساب‌هاي خزانه دولت به وجود بيايد و از هدر رفتن و بلاتکليفي اين منابع جلوگيري کند. براي اولين بار است که بانک مرکزي توانا مي‌شود مسئوليت‌هايي که به موجب قانون به عنوان بانکدار دولت بر عهده دارد انجام دهد.

وي همچنين درباره مهمترين اقدامات پيش رو در سال 1396 گفت: اين دو سامانه که اشاره کردم در سال 1396 کامل مي‌شود. يعني بحث نسخه سوم چکاوک و سامانه نسيم که در سال 1394 شروع شده و درسال 1396 نهايي مي‌شود. يکي ديگر از اقداماتمان در رابطه با انتظام‌بخشي و اصلاح نظام بانکي کشور است که مشکلاتي دارد. ما سامانه نظارتي جديد بانک مرکزي را عملياتي کرديم و در سال آينده براي اولين بار مورد استفاده و بهره‌برداري قرار مي‌گيرد.

رئيس کل بانک مرکزي در پايان اظهار کرد: شفافيت در صورت‌هاي مالي بانک‌ها يکي از بحث‌هاي جدي ماست که اميدواريم با اختيارات بيشتري که در قانون برنامه ششم به بانک مرکزي داده شده بانک مرکزي بتواند هرچه بيشتر در ساماندهي و انتظام‌بخشي بازار پول منشأ اثر باشد و اقدامات لازم را انجام دهد.


 تحويل 5 تعاوني از 8 تعاوني منحله به موسسه اعتباري کاسپين 

 


 
صفحه اول
خبر
صنعت، معدن و تجارت
بازار سرمايه
کشاورزي
بورس
نفت و انرژي
خودرو